hata gosterge paneli lutfen servise gidin

golffugurr

Yeni Üye
İsim
Uğur
Selam arkadaşlar. 2018 1.6 TDI DSG aracımin bugün kontağını cevirdigimde ekranda----- hata gosterge paneli lutfen servise gidin----diye uyarı verdi. Kontağı kapatıp tekrar kontak yaptığım zaman yine aynı uyarıyı verdi kontağı çevirdiğim zaman kadranda hiçbir gösterge ışığı da yanmıyordu. 5 dakika bekleyip kontak yaptığım zaman bu sefer hata uyarısı gitti ve arabayı çalıştırdım.
Daha önce böyle bir sorun ile karşılaşan oldumu?
Aracı 2018 Aralık da 0 olarak aldim. O günden bugüne akü aynı. Akü ile alakalı sorun olabilir mi ?

Konu ile alakalı servisle telefonda görüştüm. Araca herhangi bir yazılım yükleme yapıp yapmadığımı sormadılar. yazılım ile alakalı olabileceğini söylediler. Halbuki araca herhangi bir yazılım yüklemesi yapmadım. 2 kere özel serviste bakım yaptırdım. Onlar da yağ ve filtre den ibaretti. en son bakımıda özel serviste yaptırdım. Yağ filtre ve ön fren balataları değiştirmiştim. Onun dışında araç servis bakımlı. 2 gündür araçta bahsettiğim sorun yok ama yinede kafam da soru işaretleri oluşturdu.

Upvote 0
Konu ile alakalı servisle telefonda görüştüm. Araca herhangi bir yazılım yükleme yapıp yapmadığımı sormadılar. yazılım ile alakalı olabileceğini söylediler. Halbuki araca herhangi bir yazılım yüklemesi yapmadım. 2 kere özel serviste bakım yaptırdım. Onlar da yağ ve filtre den ibaretti. en son bakımıda özel serviste yaptırdım. Yağ filtre ve ön fren balataları değiştirmiştim. Onun dışında araç servis bakımlı. 2 gündür araçta bahsettiğim sorun yok ama yinede kafam da soru işaretleri oluşturdu.

Araçların kendi orijinal yazılımları bazen hata verir. Kontak aç - kapa derken, bazen kendiliğinden düzelir, bazen de düzelir fakat belli aralıklarla aynı hata tekrar eder.

Sorunun düzelmediği veya düzelip ara ara tekrarlaması gibi durumlarda yetkili servise gidip, orijinal yazılım güncellemesi ( resetleme ) yaptırmak gerekir.

Servis in size yazılım ile alakalı olabileceğini söylemesi ;

sizin araca herhangi bir yazılım yükletmiş olduğunuz veya olabileceğinizi kastetmiş olmak değil,

aracın kendi orijinal yazılımında, geçici veya kalıcı bir hata oluşmuş olabileceğini ifade etmişlerdir.

Hatanın tekrarlaması durumuna, yetkili servise gidip, yazılım güncellemesi ( resetleme ) yaptırınız.

.

Son düzenleme:
Upvote 0

Geri
Üst Alt