Tahrik sistemi Hatası turuncu

FoRniX

Yeni Üye
İsim
İsmail
Araç
Golf 8
Arkadaşlar 2021 model 24.000 km araç aşağıdaki resimde de dediği gibi tahrik sistemi hatası verdi. Hiç bir şey yoktu sakin ve düzgün kullanan biriyim yakıtı hep aynı yerden alıyoruz ve ufak ufak sorunlar vermeye başladı. Daha öncesinde Vites kolu hatası da aldım, SOS de geldi. Acaba sorun neden kaynaklanabilir. Ayrıca aracı geri çalıştırdım hata kodu gitti çalışmasında bir problem görülmüyor servis diyor ki aracı getir sanki yakınmış gibi 120 km git gel bu böyle devam eder mi sizce ?
1.0 e-Tsi Otomatik

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-06-21 at 09.54.33.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-21 at 09.54.33.jpeg
    170.1 KB · Görüntüleme: 24

Arkadaşlar 2021 model 24.000 km araç aşağıdaki resimde de dediği gibi tahrik sistemi hatası verdi. Hiç bir şey yoktu sakin ve düzgün kullanan biriyim yakıtı hep aynı yerden alıyoruz ve ufak ufak sorunlar vermeye başladı. Daha öncesinde Vites kolu hatası da aldım, SOS de geldi. Acaba sorun neden kaynaklanabilir. Ayrıca aracı geri çalıştırdım hata kodu gitti çalışmasında bir problem görülmüyor servis diyor ki aracı getir sanki yakınmış gibi 120 km git gel bu böyle devam eder mi sizce ?
1.0 e-Tsi Otomatik
Ben bu arızayı aldığım gibi, arabayı soluksuz 3kere çalıştır kapat yapıyordum ortada hiçbir sorun kalmıyordu. Soluk aldırmadan yapıyordum start,baktın motor çalıştı hemen stop,soluksuz hemen start gibi 😊

Upvote 0
1.0 e-Tsi Otomatik
https://www.golftutkusu.com/topic/16480-golf-8-impression-tahrik-sistem-uyarisi/

Upvote 0
valla inceliyorum dostlar ba
Ben bu arızayı aldığım gibi, arabayı soluksuz 3kere çalıştır kapat yapıyordum ortada hiçbir sorun kalmıyordu. Soluk aldırmadan yapıyordum start,baktın motor çalıştı hemen stop,soluksuz hemen start gibi 😊
çok etkili bir yöntem gibi gelmedi dostum daha fazla sorun çıkarmasın ?

Upvote 0
valla inceliyorum dostlar ba

çok etkili bir yöntem gibi gelmedi dostum daha fazla sorun çıkarmasın ?
2.golf 8 im . Bu hatayı 2021 model olan aracımda temizinden 10-15 kez almışımdır. Bir kez bile yanıltmadı 😇 . Hatta forumdan birkaç kişinin de başına geldiğinde bu yöntem ile sorunu giderdiler.

Upvote 0
Benim aracımda da çok nadiren verirdi "vites kolu hatası"nı. Aracı kenara çekip kapat aç yapınca geçerdi.
4-5 ay önce Ankara Arca'ya bakıma gittiğimde söyledim, yazılımsal dediler hallettik dediler.
Sonrasında hata daha da arttı, her gün gösteriyordu kendini. Hatta bir uzun yol sırasında aynı hata durduk yere belirip kayboluyordu sürekli.
Haftabaşında Ankara Aydoğanlar servise sadece bu hata için gittim, araç 2 gün kaldı. Vites mekanizması ve vites teli başlığı garantiden değişti. Garantiniz bitmeden baktırın derim, çünkü sadece parça maliyeti 9.600 TL civarında görünüyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt