Auto Hold kullanımı?

Arkadaşlar, merhaba.
Yokuşlarda (manuel) araçlarda auto holdu aktif kullandığımızda mı baskı daha uzun dayanır yoksa auto holdsuz kullanımda mı ?

Daha önce aşağıdaki konununuz vardı. Auto holdun aracı yokuşta bırakmadığı şeklinde..

Sonucunda da debriyajı tam bıraktığınızdan sebep bırakmadığı sonucuna varmışsınız. Halen bu durumdan şikayetçi misiniz, yoksa alıştınız mı?

Auto hold aşırı konfor sağlayan bir özelliktir. Bu özelliğin en temel amacı da yokuşlarda aracı stabil tutabilmek ve sağlıklı bir kalkış sağlayabilmek içindir.

Baskı balata ve fren balatasına etkisi ile ilgili de aşağıdaki konuda, tecrübe ile varılan sonuçlar doğrultusunda yazdığım kısımlara bakarsanız genel bir fikir edinebilirsiniz.

Son düzenleme:

Auto hold aktifken Gaza bastığınızda sizlerde de aracı ani olarak ileri atıyor mu? Yoksa gaza hafif mi dokunmak gerekiyor. Uzun zaman hep kullandım Auto holdu ama bir türlü alışamadım hala

Auto hold aktifken Gaza bastığınızda sizlerde de aracı ani olarak ileri atıyor mu? Yoksa gaza hafif mi dokunmak gerekiyor. Uzun zaman hep kullandım Auto holdu ama bir türlü alışamadım hala

Aracınızı daima düz yollarda ve düz zeminler park ediyorsanız farklı, ara ara yokuş ve eğimlerde kullanıyorsanız farklı tepki verebilir.
Ben uyandırma usulü kullanıyorum. Yani gaza çok hafif dokunup bırakıyorum. Araç harekete başlayınca gaza basıyorum. Ancak bunu yokuslarda yaparsanız geri kaçar. Bu sebeple bu farka alışıp kullanmak gerekir.

Otomatiklerde de sürekli kullanmak doğru mu yanlış mı sizce

Otomatiklerde de sürekli kullanmak doğru mu yanlış mı sizce
Hocam araçta olan hiç bir özelliğin araca zararı yoktur. (bence) Zararı olacak bir donanımı onca mühendis araca eklemez herhalde. Otomatik viteste ben şahsen kullanıyorum.

Dr. Canan karataya sormak lazım

Auto hold kullanmak faydalı mı zararlı mı ???

Yani konusunun açılması bile günah olur...

Böyle bir nimeti arada bir Devre dışı bırakmak tamamiyle yazık bir eylem.

Her Arabaya binince kapatılması farz olan tek sey start stop.

Bi efb akü olmuş 2300 agm olmus 3000

Aküyü,, sarj dinamosunu şizofren eden bu start stopun kablosu nerdeyse makasla kessek kurtulsak

AutoHold'u sadece aracımı yıkamadan önce kapatıyorum. Daha sonra yıkamadan çıktıktan sonra diskleri kurutana kadar kullanmıyorum (5-10 KM)
Onun dışında sürekli açık olması gerekiyor diye düşünüyorum.

Otomatik vifeste auto hold yakıt tüketimimi olumsuz etkiliyor mu psikolojik olarak sanki bana öyle geliyor

Autohold erken yaşta triger kopartır... deyip bu konudan çıkmak en iyisi

kıymetli forumcu dostlarım,
Zararı olsa firma o özelliği koymazdı herhalde ? İncik cincik konulara takılmayalım 😃 sürüş kolaylığı sunan bir özellik hepsi bu

Auto holdun araca hiç bir zararı yoktur .. dsg kavrama sistemi klasik kavramaya göre tam tersi çalıştığı için Auto Hold da bekleme yaparken şanzimana ve kavramaya yük binmez

Daha önce aşağıdaki konununuz vardı. Auto holdun aracı yokuşta bırakmadığı şeklinde..
[/URL]

Sonucunda da debriyajı tam bıraktığınızdan sebep bırakmadığı sonucuna varmışsınız. Halen bu durumdan şikayetçi misiniz, yoksa alıştınız mı?

Auto hold aşırı konfor sağlayan bir özelliktir. Bu özelliğin en temel amacı da yokuşlarda aracı stabil tutabilmek ve sağlıklı bir kalkış sağlayabilmek içindir.

Baskı balata ve fren balatasına etkisi ile ilgili de aşağıdaki konuda, tecrübe ile varılan sonuçlar doğrultusunda yazdığım kısımlara bakarsanız genel bir fikir edinebilirsiniz.

[/URL]
Baskı balatam bitik olduğu için bırakmıyordu, değiştirince direkt bırakıyor yokuşta.

Şahsen ben istanbul trafiğinde hiç kullanmıyorum. Yokuş aşağı aracı salmaması hoşuma gitmiyor 😅 çok nadir eğer dik bir yokuşta dur kalk yapacaksam açıyorum.

Geri
Üst Alt