OttoCast U2-Air İnceleme

Vagger_Boy

Katılımcı Üye

İsim
Ozan
Araç
Golf 7.5 1.0 TSI Midline Plus
Merhaba değerli forum üyelerimiz.
Mib 2 montajından sonra Caprlay'e kablosuz olarak bağlanmak için bu cihazı Teknobiyotik.com sayfası üzerinden 2.014.00 TL 'ye satın aldım. Kendileri distribütörden aldıkları için güvenilir ve en uygun fiyatlı yer olarak buldum Amazon haricinde....

Ottocast mi yoksa Carlinkit 4.0 mı arasında uzunca süre araştırma yaptıktan sonra yabancı kaynaklı forumlarda iPhone kullanıcıları için Ottocast'in daha stabil ve hızlı çalıştığını deneyimledim. Boyut olarak daha küçük olması ise bir artısı daha oldu.

Ottocast'in U2-Air modeli yalnızca IOS cihazlar ile uyumlu iken, Android cihazlar ile Ottocast A2-Air modeli uyumludur.

Kutu içerisinden 2 adet kablo çıkıyor teki type-c to type-c, diğeri ise type-c to type-b. Golf kullanıcılarının yanında Passat sürücüleri de düşünmüş böylelikle :)

1680347949223.jpeg
1680347958083.jpeg
1680347975148.jpeg

Cihazın boyutu tam olarak şu kadarcık :)

1680347983022.jpeg
1680348008357.jpeg

Kutunun en altından çıkan beyaz kabın içerisinde ki yukarıda da bahsettiğim 2 adet bağlantı kabloları

1680348016744.jpeg

Montaj ve çalıştırmasına gelince ise aracımda Kablosuz Şarj yeri olduğundan usb ucunu oraya taktım. modül kısmı ortalıkta dursa göz kirliliği yaratıyor, kablosuz şarj gözüne koysanız telefonunuzu şarj edemiyordunuz. Bende 160 mikron kalınlığında bulunan (saç teli 80-90 mikron arasıdır) kuvvetli ve çok ince çift taraflı bant ile bu şekilde sabitledim. Telefonumu şarj etmeme de engel olmuyor, göz kirliliği de yaratmıyor.

1680348222078.jpeg
1680348230231.jpeg

Usb girişine cihazı taktığınızda modül üzerinde ki mavi renkte ki led yanacaktır. Telefonunuzdan Bluetooth kısmına gelip, cihaza bağlan diyorsunuz. Karşınıza çıkan okudum, kabul ediyorum, izin ver gibi seçeneklere onaylayarak devam ediyorsunuz ve bağlandınız bu kadar.... Kutu içerisinden çıkan kitapçıkta bulunan bir Ip adresi numarası var. Cihaza bağlı iken Safari'ye bu Ip adresini giriyorsunuz modülün arayüzü çıkıyor. Cihazın güncellemelerini ya da mode diye tabir edilen kişiselleştirmelerinizi kendiniz yapıyorsunuz. Arayüzün içerisinde mode fonskiyonlarının neye yaradığını inanın çözemedim yalnız şu şekilde kullandığımda gecikme süresi ve akıcılığı en üst düzeyde aldım. Sizde bu ayarlarda kullanabilirsiniz.

1680349418660.jpeg

Anlam veremediğim ama bu konfigürasyonda kullandığım mode kısmı budur. Bilgisi olan kişiler aydınlatırsa sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

1680349482163.jpeg

En alt kısıma çektiğinizde ise sayfayı Update yazısı çıkar eğer güncelleme var ise ben güncellediğim için çıkmıyor ara ara kontrol etmenizde fayda var. Güncellemeler hataları onarmak için var. Problem ya da sorun yaşarsanız da Ottocast'e geri dönüt yazabileceğiniz alan oluyor burasıda.

1680349612218.jpeg
Sonuç olarak bağlantı hızı kablolu ile aynı. Hatta kablolu da kablonun ucunu bulup takacaksınız süreside 2.5-3 saniye olsa bunda onu da yapmayacağınız için çok işlevsel kalıyor. Bu arada aracın ayarlarından otomatik bağlan ya da bağlantıyı anımsa gibi bir yer var CarPlay sekmesinin ayarlarında onu açık tutarsanız daha iyi olacaktır.

Son düzenleme:

Gülle gülle kullanın
Cıhaz sadece CarPlay e kablosuz bağlantı yapmak ıcın mı?
Yoksa yutube netfilx v.b. Bağlantı saglıyormu?
Birde cihazı kaça aldınız?

Gülle gülle kullanın
Cıhaz sadece CarPlay e kablosuz bağlantı yapmak ıcın mı?
Yoksa yutube netfilx v.b. Bağlantı saglıyormu?
Birde cihazı kaça aldınız?
Teşekkür ederim hocam daha iyileri sizlere nasip olsun.
Cihaz dediğiniz gibi kablosuz ve çok seri bir şekilde bağlanmak için var. Youtube ve Netflix gibi uygulamarı aktarmak için Ottocast'in bu modelini almanız gerekiyor ekstra olarak YouTube ve Netflix'i de izleyebiliyorsunuz. https://www.ottocast.com/products/play2video-all-in-1-wireless-carplay-android-auto-adapter
Ben cihazı yazdığım üzere 2.014 TL ye satın aldım.

Arasan bulunmaz bilgi valla ☺️

Hayırlı olsun çok güzel bir donanım eklemesi olmuş
Teşekkür ederim hocam sağolun. Deneme yanılma buldum ettim belki araçtan araca ya da telefondan telefona göre değişiyordur. İşin ilginç tarafı Ottocast tarafından ne resmi web sayfalarında bu konfigürasyonlar ile ilgili bir bilgi var ne de kullanma kılavuzunda. Büyük eksiklik. Ottocast sahibi olanlar bu yöntemi deneyip 2-3 kişi daha evet hızlandı derlerse patentini alayım :) :)

Teşekkür ederim hocam sağolun. Deneme yanılma buldum ettim belki araçtan araca ya da telefondan telefona göre değişiyordur. İşin ilginç tarafı Ottocast tarafından ne resmi web sayfalarında bu konfigürasyonlar ile ilgili bir bilgi var ne de kullanma kılavuzunda. Büyük eksiklik. Ottocast sahibi olanlar bu yöntemi deneyip 2-3 kişi daha evet hızlandı derlerse patentini alayım :) :)
Alalım hocam pantenti uğraşsın dursunlar😂

Teşekkür ederim hocam daha iyileri sizlere nasip olsun.
Cihaz dediğiniz gibi kablosuz ve çok seri bir şekilde bağlanmak için var. Youtube ve Netflix gibi uygulamarı aktarmak için Ottocast'in bu modelini almanız gerekiyor ekstra olarak YouTube ve Netflix'i de izleyebiliyorsunuz. https://www.ottocast.com/products/play2video-all-in-1-wireless-carplay-android-auto-adapter
Ben cihazı yazdığım üzere 2.014 TL ye satın aldım.
Tekrar dan güle güle kullanın evet kullanışlı bır cıhaz , CarPlay bağlanmak icin kablo kulkanmaktan kurtuluyorsun bende de var özellikle maclarda yolda olduğunda süper

Ekli dosyalar

• 424B2BA3-E485-4B32-89A9-7EA05F1D2EB0.jpeg
    424B2BA3-E485-4B32-89A9-7EA05F1D2EB0.jpeg
    192.3 KB · Görüntüleme: 14
Tekrar dan güle güle kullanın evet kullanışlı bır cıhaz , CarPlay bağlanmak icin kablo kulkanmaktan kurtuluyorsun bende de var özellikle maclarda yolda olduğunda süper
Teşekkür ederim hocam sağolun. Katılıyorum

Teşekkür ederim hocam, ayarları sırası ile 149 - mode 3 - mode 2 yapınca şimşek hızında oluyor deneme yanılma hep bunda bırakıyorum :) :) :) @cenkkoroglu

Ayarları ben de yaptım sizin dediğiniz gibi. Hızlanma var gibi gerçekten, vakit bulunca eski ayarlarla karşılaştırmaya çalışacağım.

Wi-Fi Ap kısmı için soru-cevap sitelerinde şöyle bir yorum gördüm “The higher band broadcasts at a stronger signal than the lower band” Yani 36’dan 149’a çıkardığımız için daha güçlü bir sinyal yayacağını iddia ediyor. Ama diğer modlar için ottocast’in hiçbir şey paylaşmaması çok ilginç gerçekten.

Bant aralığını geniş tutuyor bu hocam demek ki, bekliyorum denerseniz karşılaştırırız @cenkkoroglu

Güzel inceleme ve yazı olmuş Elinize sağlık.

Hiçbir ilgim olmamasına rağmen tamamını okudum 😀

Geri
Üst Alt