ÇİFT U LED

Slmlar arkaslar aliexpressde satılan bircok replika winpower diye bir çin markasıdır. İçlerine su alıyorlar. Buharlanma proplemleri var. Birkaç arkadaşım taktı. Hepsi pişman. Almadan iyi araştırın.

Bunlar da benim UU Ledlerim.

af9cbe0fe074cb7795b261a2e34c7e6a.jpg

d9ff2787e615069de87e6437afddacde.jpg

0cbb57e38279d4f504223a700ae37453.jpg

@Mamber foruma hoş geldiniz. Bu araç nerede. Plaka da yazan firma türkiye de değil.? 

Ön far Retrofit i şahsen kendim yaptım arkadaslar. Bilgi isteyen seslensin.

4ddd75caa75b6cbb1a441e354766fd4d.jpg

c61ed81e5aa15974c475f61455607529.jpg

adc1a32612514152f85751eac4f6d590.jpg

5883a5e49f675dfd804ef9e2688525e2.jpg

ef57dfc3490794d0445b01e4a9e85e1d.jpg

İyi günler, bende halojen olan far takımımı ve aracımdaki ön tamponu değiştirerek tamamen GTI ayarına getirmeye çalıştım ve sanırım başarılı oldum. Sağolsun @silvershadow Murat hocamın desteğiyle bir takım sorunlarımıda hallettim onunda isteğiyle belki fikir oluşturur diye ürünü ve montajın sıkıntılarından bahsedeyim biraz. 

Ön tampon seti 1450tl + çift u led 2000tl tabiki pazarlığımızı yaptık ve 3000tlye ürünlerimi aldım. Montaj işlemide 400tl toplamda 3400tlye işlem tamam gibi gözüküyor. Fakat işe girince öyle olmadığını gördük araç comfortline olduğu için araçta zenon beyni yok ve bunun için zenon seti almanız gerekiyor buda 300tl civarında hesap 3700tl bu bütçe bu özellikler için değermi derseniz kesinlikle değer onu söylemeliyim :)  

Peki şimdide sıkıntı kısmına geçelim. Montaj yapılalı 3 gün oldu ve sağ far arada bir buğulanıyor. Farda herhangi bir kırık çatlak yok aldığım yere sorduğumda farın slikonunun azlığından içeri hava girebiliceğini söyledi, slikonla sorunun çözülüceğini söyledi. Bu işlemi yaptırmış değilim daha ama sorun nedir ne değildir bilemiyorum belkide yeni olduğu içindir. ( Bilen biri yardım edebilirse çok yerinde olur :)  ) 

Umarım yardımcı olabilmişimdir fotoğraf isterseniz atabilirim buğulu buğusuz :)  hayırlı günler dilerim. 

İyi günler, bende halojen olan far takımımı ve aracımdaki ön tamponu değiştirerek tamamen GTI ayarına getirmeye çalıştım ve sanırım başarılı oldum. Sağolsun @silvershadow Murat hocamın desteğiyle bir takım sorunlarımıda hallettim onunda isteğiyle belki fikir oluşturur diye ürünü ve montajın sıkıntılarından bahsedeyim biraz. Ön tampon seti 1450tl + çift u led 2000tl tabiki pazarlığımızı yaptık ve 3000tlye ürünlerimi aldım. Montaj işlemide 400tl toplamda 3400tlye işlem tamam gibi gözüküyor. Fakat işe girince öyle olmadığını gördük araç comfortline olduğu için araçta zenon beyni yok ve bunun için zenon seti almanız gerekiyor buda 300tl civarında hesap 3700tl bu bütçe bu özellikler için değermi derseniz kesinlikle değer onu söylemeliyim [emoji4] 

Peki şimdide sıkıntı kısmına geçelim. Montaj yapılalı 3 gün oldu ve sağ far arada bir buğulanıyor. Farda herhangi bir kırık çatlak yok aldığım yere sorduğumda farın slikonunun azlığından içeri hava girebiliceğini söyledi, slikonla sorunun çözülüceğini söyledi. Bu işlemi yaptırmış değilim daha ama sorun nedir ne değildir bilemiyorum belkide yeni olduğu içindir. ( Bilen biri yardım edebilirse çok yerinde olur [emoji4] ) 

Umarım yardımcı olabilmişimdir fotoğraf isterseniz atabilirim buğulu buğusuz [emoji4] hayırlı günler dilerim. 
Hocam hayırlı olsun. Fotoğraf isteriz tabiki :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Buyrun hocam sırasıyla atıyım;

İlk halimiz bilindiği üzere

A33DLB.jpg

Montaj sonrası hali

0yyR1Y.jpg

Bu gece görüntüsü

J33Za5.jpg

Buda buğulanmış hali hocam

400jP7.jpg

Buyrun hocam sırasıyla atıyım;İlk halimiz bilindiği üzere

A33DLB.jpg

Montaj sonrası hali

0yyR1Y.jpg

Bu gece görüntüsü

J33Za5.jpg

Buda buğulanmış hali hocam

400jP7.jpg
Harika olmuş ya [emoji4] buğu sürekli mi oluyor ? Benim farlar garantiden değiştiğinde bir gün buğu oldu ama bir daha tekrarlamadı. Bide park park sensörleri biraz değişik duruyor hocam. O neden ki.

@MSEÇok teşekkürler hocam :)  Aracı aldığım ilk gün çekilmiş bi fotoğraf bu hocam ikinci günde buğu oldu ama bugün olmadı, neyden kaynaklandığını bilemiyorum

@MSEÇok teşekkürler hocam [emoji4] Aracı aldığım ilk gün çekilmiş bi fotoğraf bu hocam ikinci günde buğu oldu ama bugün olmadı, neyden kaynaklandığını bilemiyorum
66bac9d130c34eaa4d9cd5ffaabc93cd.jpg

Tampondaki ledde sorun mu var yoksa fotoda mı yanmıyormuş gibi görünüyor hocam.

Buğuyu tekrarlamaz inşallah.

@MSESanırım en alttaki yanmayan yeri soruyorsunuz hocam, o sis farı sis farları açık değildi fotoğraf çekilirken. İnşallah hocam :)

@MSESanırım en alttaki yanmayan yeri soruyorsunuz hocam, o sis farı sis farları açık değildi fotoğraf çekilirken. İnşallah hocam [emoji4]
Hmm ben 3 sıra Led sanıyordum demek sis farı varmış :)

@MSESis farıyla daha hoş duruyor hocam birde kodlama yaparsanız amerikan parklara tadından yenmez bi hâl alıyor :)

Geri
Üst Alt