Golf'den Focus'a Geçiş

Ben 2012 1.6 TDI Golf'ten 2006 1.5 dci Megane 2'ye geçtim ve memnunum :)

En iyi araba sahip olduğun arabadır :) Bence aklınızda hiç soru işareti olmasın; çok iyi yapmışsınız. Hayırlı olsun.

WhatsApp Image 2023-03-14 at 13.38.16.jpeg

Golf'te olduğu gibi dönüp dönüp bakıyorum, aynı titizlikte ve kalitede bakımını yapıyorum. O da bana bakıyor :)

Kapora verilmiş alan alınmış , ilerde pişmanlık duyma/ ohhh iyiki focus almışım ihtimalleri üzerine simdiye 17 cilt / 2 gb sayfa verisi üzerinden ford forumlarını hatim etmiş olmanız lazım. Hani tamam burasıda araba forumu hatta eskiden focus kullananlarda yorum yazmış ama

Direk Güncel 1.0 ecoboost manuel icin ford forumlarına egriyi dogruyu sormanız iyi olur (olurdu)

Ben tdi manuel golf alırken ne yaptım . (2018 ocak)

Baktım ana baba bir öz biraderimin 2012 de bayiden sıfır çıkarttıgı
(B7)Manuel tdi passat comf. Aracın 220.000 km ye gelmiş 2018 ocaktaki durumunu analiz ettim.

6 yıl 220.000 km sıfır hata idi
Yani aracın o vakte kadar
Ne turbosu, ne sarj dinamosu , ne egr si , ne dfp si ne motor beyni , ne kızdırma bujileri , ne debriyaj balatası ne klima fan motoru hiçbiseyi cortlamadı

Eee ben şimdi tdi manuel golf almasaydımda ne alsaydım???

İlerleyen sürecte 280 binde debriyajı bitti
380 binde enjektörleri tıkandı (temizlime ile revize oldu)
390bin de dfp si + egr mefta oldu (dfp yıkama ile revize edildi falan)

Bu örneklem süreçleri ford focus 1.0 ecooboost icin siz cevrenizden/ford forumlarından reserch ettiyseniz , aracınız şimdiden hayırlı olsun.

Öncelikle herkese yorumları ve iyi dilekleri için çok teşekkür ederim. Tekrardan yazmak için aracın gelmesini bekledim. 5 Nisan günü aracı teslim ettiler ve bende heyecandan hemen 200 kilometre yaptım 😅 İlk izlenim olarak araç gayet tok hissettiriyor. Kafamdaki çoğu soru işareti kayboldu diyebilirim. Şu an için kesin bir veri değil ama ilk 200 kilometremdeki yakıt ortalaması 6.3L(izmiri bilenler için 2 kere evka-4 pazaryeri yokuşu 4kişi çıkılmasına rağmen). Dizelin gargargarına ne gerek varmış diyorum içimden 😁 Bu kasa-motor seçeneği yeni olduğu için internette çok fazla bilgi yok maalesef. Eğer ki araçla ilgili merak edilen bir konu olursa elimden geldiğince yanıtlarım. Herkese çok teşekkürler kalın sağlıcakla.

Ekli dosyalar

• DB1EE959-47B6-46BD-BF44-B9433E587F8E.jpeg
    DB1EE959-47B6-46BD-BF44-B9433E587F8E.jpeg
    125.1 KB · Görüntüleme: 117
  • AFABA5AD-F077-4D09-B626-334CAD1820D0.jpeg
    AFABA5AD-F077-4D09-B626-334CAD1820D0.jpeg
    314.6 KB · Görüntüleme: 119
Öncelikle herkese yorumları ve iyi dilekleri için çok teşekkür ederim. Tekrardan yazmak için aracın gelmesini bekledim. 5 Nisan günü aracı teslim ettiler ve bende heyecandan hemen 200 kilometre yaptım 😅 İlk izlenim olarak araç gayet tok hissettiriyor. Kafamdaki çoğu soru işareti kayboldu diyebilirim. Şu an için kesin bir veri değil ama ilk 200 kilometremdeki yakıt ortalaması 6.3L(izmiri bilenler için 2 kere evka-4 pazaryeri yokuşu 4kişi çıkılmasına rağmen). Dizelin gargargarına ne gerek varmış diyorum içimden 😁 Bu kasa-motor seçeneği yeni olduğu için internette çok fazla bilgi yok maalesef. Eğer ki araçla ilgili merak edilen bir konu olursa elimden geldiğince yanıtlarım. Herkese çok teşekkürler kalın sağlıcakla.
Alırsın ford, olursun lord ;) Hayırlı olsun

Hayırlısı olsun. Fiyat nedir acaba

Hayırlısı olsun. Fiyat nedir acaba
10 nisanda zam gelecekmiş sanırım Ford araçlara 😒 987 fiyatı üzerine özel renk + seramik kaplama + bagaj havuzu + kaput ppf + halı paspasla beraber 1in üzerinde oldu fiyatı. Bayinin tutumu çok iyiydi ekstra hava parası, saçma rakamlar çıkartmadılar karşıma. Geçen gün araç fiyatının 195bin üzerine elden para veren biriyle tanışmıştım başka bir markada. Fiyatlar ve bu fırsatçılık durumu nereye kadar böyle devam edecek bakalım sonumuz iyi olur umarım. Sarı sitede bile şu an 180bin üzerinden yazmışlar bu aracı

• Beğen
Tepkiler: SCC
Hayırlı olsun, güzel günlerde kazasız belasız kullanın inşallah.

Ben eski bir Focus 3.5 kasa kullanıcısı olarak Focus’u halen daha çok severim. Bir süre de Focus 4 kullanmıştım, sürüş dinamikleri ve dizel otomatikte şanzımanın karakteri oldukça hoşuma gitmişti. Şu piyasada sıfır araç bulmak o kadar zorken araç almış olmak bile sevindirici, hayırlı olmasını dileri.

hayırlı uğurlu olsun hocam. focus'a binen bi daha inmez diyorlar. güzel günlerde kullanın inşallah :)

Mk 3.5 dizel manuel style ile 5 sene yasadim. 115 bin km.
Direksiyon tepkisi, yol tutus ve fren performansi muazzam.
Focus candır.

Geri
Üst Alt