Silindir teklemesi - misfire detected

Hataları sildim, vcds ile kontrol ettim tekrar düşmedi. Ben yakıttan şüpheleniyordum aslında. Bujilerden sonra bobin yenileyesim vardı. Bahane olur:devilish:

Sizin nasıl oldu olay tekleme oldumu yoksa tesadüfen mi fark ettiniz , çarşamba gidicem servise bakalım hayırlısı

Tesadüfen farkettim, herhangi bir ikaz vs yakmadı. Şimdilik arıza kayboldu takip edeceğim artık.

Hataları sildim, vcds ile kontrol ettim tekrar düşmedi. Ben yakıttan şüpheleniyordum aslında. Bujilerden sonra bobin yenileyesim vardı. Bahane olur:devilish:

Tesadüfen farkettim, herhangi bir ikaz vs yakmadı. Şimdilik arıza kayboldu takip edeceğim artık.
Bugün servise gittim bujiler zaten yıldan dolayı değişti fakat sorun hemen geçmedi tekleme devam etmiş yazılım vs güncellemişler ama asıl sorun kurum bağlamış , düşük devir şehir içi kullanım yol açıyormuş bana devirli kullan dediler tekrar ederse kurum temizliği yapılması lazımmış , sorun tam olarak gönderdiğim videodaki gibi , bu arkadaş oktan artırıcı katkı önerdi ara ara kullanıyormuş

Benimde bi sorunum var 1.4 2013 tsı golf bir bobin ve 4 buji değiştirdik ama hala epc ve motor ışığım yanıyor nasıl çözeceğim şaştım kaldım araba tekliyor ve stop ediyor bir bobin değişti aceba diğer bobinlerdemi bozuk değiştirdikten sonra düzelmişti ama şimdi gene aynı başına gelen varmı ?

Benimde bi sorunum var 1.4 2013 tsı golf bir bobin ve 4 buji değiştirdik ama hala epc ve motor ışığım yanıyor nasıl çözeceğim şaştım kaldım araba tekliyor ve stop ediyor bir bobin değişti aceba diğer bobinlerdemi bozuk değiştirdikten sonra düzelmişti ama şimdi gene aynı başına gelen varmı ?
bobin değişirken hepsini değişmek lazım. Biri bozulduysa ötekilerin de bozulması yakındır. Cihaz bağlayınca hangi silindirde hata olduğu belli olur. Eğer sorun düzelmezse enjektörlere baktırmakta fayda var orada sorun olmazsa kompresyon ölçümüne geçersiniz.

Benzinli araçlarda da enjektör oluyormu ? Yani ilk etapta bozuk olan bobini 4 adet buji değiştirdiler sorun düzelmişti ama durduk yere gene aynı sorunla karşılaştım başka bir ustamın da benzin deposundan basınç az geldiğini benzin şamandıra ve benzin regülatörü nü değiştireceğimi söyledi kompresör basınç testinin iyi olduğunu söyledi başka yorumcular da gaz kelebeğinin
Ve buna bağlı soketler oksitlenme yapabilir buda araca tekleme motor durmaya kadar gelir deniliyor çok sıkıldım bu ağrızadan

Şimdi iş aracı yavaş yavaş götürmek inşallah sıkıntısız götürebilirim

Benzinli araçlarda da enjektör oluyormu ? Yani ilk etapta bozuk olan bobini 4 adet buji değiştirdiler sorun düzelmişti ama durduk yere gene aynı sorunla karşılaştım başka bir ustamın da benzin deposundan basınç az geldiğini benzin şamandıra ve benzin regülatörü nü değiştireceğimi söyledi kompresör basınç testinin iyi olduğunu söyledi başka yorumcular da gaz kelebeğinin
Ve buna bağlı soketler oksitlenme yapabilir buda araca tekleme motor durmaya kadar gelir deniliyor çok sıkıldım bu ağrızadan
Benzinli araçta enjektör olmaz servise gitmeyi denediniz mi bu tarz sorunun kaynağı belli olmayan arızalarda sanayi esnafı deneyerek bulumaya çalışıyor bu durum da sizi ekonomik ve zaman olarak yorar. Servise gidin baksınlar ne gerekiyorsa değiştirsinler sorun devam ederse değişen parçanın hesabını sorarsınız

Yetkili servise git sen sanayii esnafı sallıyo yine biryerlerinden

Benzinli araçta enjektör olmaz servise gitmeyi denediniz mi bu tarz sorunun kaynağı belli olmayan arızalarda sanayi esnafı deneyerek bulumaya çalışıyor bu durum da sizi ekonomik ve zaman olarak yorar. Servise gidin baksınlar ne gerekiyorsa değiştirsinler sorun devam ederse değişen parçanın hesabını sorarsınız
benzinli araçta enjektör olmaz mı yazdınız ben mi yanlış okuyorum

aynı şeyi soracaktım :) Direkt enjeksiyonlu motor bunlar adında dahi var Turbo Stratified Injection (TSI)
sanayiici bile bilmiyor I nın anlamını...dizelde bildigimiz enjektör ile karıstırmış olabilir genelde benzinlide enjektör kelimesi hiç geçmiyor ya..

sanayiici bile bilmiyor I nın anlamını...dizelde bildigimiz enjektör ile karıstırmış olabilir genelde benzinlide enjektör kelimesi hiç geçmiyor ya..
Karıştırılacak birşey yok dizelde de enjektör var benzinlide de, başka türlü nasıl silindir içine yakıt püskürtülecek ki

Aynen bu durum benzinde karşılaşmadığımız bir durum olduğu için yazdım benzinliye enjeksiyon bizim tıkanan dizel püskürtene enjektör diyoruz biz cahil sanayi tayfası olarak

Ben çok anlamıyorum sayenizde öğreniyorum ama bu tekleme stop etme ve auto hold bu iki oldu 4 buji ve bir bobin takan yer de sürekli wv tamiri yapan bi yer aradım söyledim sorun gene aynı dedim getirin bi bakalım dedi bobinin 3 ünüde değişmesi gerekebilir dedi inşallah biran önce çözülür dediğiniz gibi çok yorucu süreç ayrıca aracımı satacağım ağır hasarlı soğudum resmen

Geri
Üst Alt