Mk6 Golf ten Hyundai İ20N e geçilir mi?

sportif sürüş zevki isteniyorsa bence i20 n çok iyi

Konu başlığını i20N ilk çıktığında Golf 6'dan geçiş yapsam mı diye ben de bire bir düşündüm.
Ki ben artık orta yaşlıyım, dağ bayır geziyorum, arabayı o zamanki hanım da kullanacaktı, yakıt cimrisiyim fakat buna rağmen arabayı canlı gördükten sonra ciddi ciddi geçmeyi çok düşündüm.
Yani, senin durumunda bence hâyli hâyli geçilir. Bal gibi de geçilir. Daha çok gençsin. 2 yıl kullansan 25 yaşında satarsın :)

(Gittiğim spor salonunun kapalı garajında var bi tane. Her gördüğümde içim gidiyor. Sürücüsüne denk gelirsem senin için soracağım artı/eksi yorumlarını)

Evin tek aracı olmasının sorun olabileceği yazılmış; onu anlamadım... Yakıtı karışık sürüş ortalama 7 litre. Daha ne olsun?
Bagaj hacmi standart HB ortalaması.
Bu araç bende olsa birkaç küçük dokunuşla rallici kardeşine benzetirdim:

1673853973852.png

Gözüme takılan tek nokta 204 beygir olmasına rağmen torku neden bu kadar düşük? (275 Nm)
Specs: https://www.auto-data.net/en/hyundai-i20-iii-n-1.6-t-gdi-204hp-43685

Hocam diğerleri mantıklı olanlar i20N kalbimizden geçen. Diğer seçeneklerle aynı fiyat olunca eksilerini görmezden gelip alınabilir mi diye başkalarına sormak istedim. Öneriniz için teşekkür ederim.
Hocam i20 n güncel 106 gıt diyebiliriz.Çok sportif güzel yol tutan bir araç fakat şuan bayilerde maalefes bulunmuyor.Sarı sitede de fiyatlar çoook fazla.Bulursanız en azından kısa bir süre dahi olsa kullanmak için almanızı tavsiye derim.

Konu başlığını i20N ilk çıktığında Golf 6'dan geçiş yapsam mı diye ben de bire bir düşündüm.
Ki ben artık orta yaşlıyım, dağ bayır geziyorum, arabayı o zamanki hanım da kullanacaktı, yakıt cimrisiyim fakat buna rağmen arabayı canlı gördükten sonra ciddi ciddi geçmeyi çok düşündüm.
Yani, senin durumunda bence hâyli hâyli geçilir. Bal gibi de geçilir. Daha çok gençsin. 2 yıl kullansan 25 yaşında satarsın :)

(Gittiğim spor salonunun kapalı garajında var bi tane. Her gördüğümde içim gidiyor. Sürücüsüne denk gelirsem senin için soracağım artı/eksi yorumlarını)

Evin tek aracı olmasının sorun olabileceği yazılmış; onu anlamadım... Yakıtı karışık sürüş ortalama 7 litre. Daha ne olsun?
Bagaj hacmi standart HB ortalaması.
Bu araç bende olsa birkaç küçük dokunuşla rallici kardeşine benzetirdim:

Ekli dosyayı görüntüle 63151

Gözüme takılan tek nokta 204 beygir olmasına rağmen torku neden bu kadar düşük? (275 Nm)
Specs: https://www.auto-data.net/en/hyundai-i20-iii-n-1.6-t-gdi-204hp-43685
Evin tek aracı olması konusu anne babanın sportif ve sert yürüyeni ne kadar tolere edebileceği veya golfun genişliğinden ferahlığından her kullanımda bahsedilmesi gibi konulardan dolayı gündemde.
Kullanıcı tecrübesini öğrenmek müthiş olur abi. Keşke bugün gidip bayilerden arabayı alabilsek. Yerli araba kullanmayan kalmaz herhalde.
Kararı tek başıma verecek olsam benim için de performansından egzozuna yakıt ortalamasından tasarımına mükemmel bir paket size katılıyorum.
Son bir tespitim var forumun çoğunluğu katılacaktır diye düşünüyorum. Eğer vergi durumları daha mantıklı ve vatandaş yararına olsaydı kimse i20N e dönüp bakmazdı POLO GTI varken 😁
Saygılar..

• Beğen
Tepkiler: SCC
Hocam i20 n güncel 106 gıt diyebiliriz.Çok sportif güzel yol tutan bir araç fakat şuan bayilerde maalefes bulunmuyor.Sarı sitede de fiyatlar çoook fazla.Bulursanız en azından kısa bir süre dahi olsa kullanmak için almanızı tavsiye derim.
Eyvallah hocam bayilere her ay düşük sayıda geliyor diyorlar o yüzden bayi bayi geziyorum şu an. Sarı siteye hiç bakmıyorum moralim bozuluyor.

Yok bende 1,16 bmw ye kapora veren arkadaş için bu aracı takip ediyordum. (Benim Arkadaşın 1.2 tsi golfü kaç eder diye,, bmw gelince ivedi satılmak zorunda)

İlandakiylen
Aynı km de (45.000)
Arkadaşın aracıda2016
1.2 comf dsg üzerine
Uled
Ergo koltuk
Geri görüş
Sunroof
Dijon jantlı
Sürüş konfor ışık paket zaten var

Bu araç ne ederse
Arkadaşın aracına da copy / paste fiyatlama yapacaktık

Tamda az önce sahibinden üzerinden üzerinden sms le bilgi aldım ilanını ekledigim arac https://www.sahibinden.com/ilan/vas...siz-dusuk-km-extra-ozellikli-1071545644/detay

Satılmış bugün..... pzt noter falan dedi
Çekinmeden sordum
665 yazmıstı ! 655 den gitmiş (ben 630 helal gideri diyordum.

Benim tdi la +10 yıl daha devam mecburiyetim kesin

2033 de benzinli / tam hibrit / yada elektrikli 2. El temiz boyasız mk9 alıcam ama .....
Hocam bu araç ilk ilana düştüğünde ben görüşmüştüm ama 2015 model olduğu için kredi çıkmıyordu istediğim bankadan, o yüzden vazgeçmiştim. Eğer sizin arkadaşın aracı 2016 model ve satmayı düşünüyorsa görüşebiliriz.

Hocam bu araç ilk ilana düştüğünde ben görüşmüştüm ama 2015 model olduğu için kredi çıkmıyordu istediğim bankadan, o yüzden vazgeçmiştim. Eğer sizin arkadaşın aracı 2016 model ve satmayı düşünüyorsa görüşebiliriz.
Özelden yazdım

Geri
Üst Alt