Mk6 Golf ten Hyundai İ20N e geçilir mi?

Furkan_Sen

Üye
İsim
Furkan
Araç
Golf MK6
750 bin gibi bir bütçe var. 3 kişilik bir aileyiz. 23 yaşındayım. 1.6tdi dsg trendline golften ---> i20N, ford puma 1.0ecoboost st line, herhangi bir tsi golf 1.0 1.2 1.4 1.5, mercedes a serisi en mantıklı tercih sizce hangisi olur? Yılda ortalama 10.000km yol yapıyorum.

Hocam golften sonra başka araca geçmek çok zor. Kalite olarak hyundai ve Ford üzebilir. İmkan varsa golf 1.0 tsi mantıklı olur. Mercedes a da baktım ve sigorta maliyetleri biraz yüksek diye biliyorum

750 bin gibi bir bütçe var. 3 kişilik bir aileyiz. 23 yaşındayım. 1.6tdi dsg trendline golften ---> i20N, ford puma 1.0ecoboost st line, herhangi bir tsi golf 1.0 1.2 1.4 1.5, mercedes a serisi en mantıklı tercih sizce hangisi olur? Yılda ortalama 10.000km yol yapıyorum.
Her ne kadar Alman markaları harici otomobil pek sevmesem de İ20N büyük sükse yapmış bir otomobil; kullanan herkes hayran kalıyor, arabacı diyebileceğimiz insanların bir çoğu da sahip oldular. Hyundai'ye level atlatan bir otomobil oldu bence.
Amaç performans ise diğer seçenekleriniz ile kıyaslanmaz.
İ20N'in manuel olması sizin için problem değilse Mk6 1.6TDI Trendline Golf'ten İ20N'e güle oynaya geçilir. :)

Geçenlerde makyajlı GT-R 35 tanıtıldı mesela, adamlar İ20N gibi bir görsel ile süslemişler aracı. :)

images (16).jpeg
images (14).jpeg

Uzakdoğu araçları hiçbir zaman ilgimi çekmedi ne tasarımı ne konforu bana göre ideal değil acaba taraflı mı bakıyorum diyorum tarafsız gözle bakayım diyorum yine olmuyor bana göre asla değil
Volkswagenden sonra vag grubu yada audi mercedes gibi premium markalar tatmin eder

sorulan sorudaki en alakasız araba i20N olduğu için hiç gerek yok diğer araçlara bakmanız sizin için daha mantıklı olur.

Ben de aynı durumdayım 700 bin civarı bir bütçe ile farklı seçeneklere bakıyordum. Şunu farkettim bu fiyat bandında golften daha memnun edecek bir seçenek olmayacak gibi.

Araçtan sportif tadlar mı almak istiyorsunuz?
Piste girip süre almak gibi hobileriniz var mı?
Haftasonları sırf keyif için gazlar mısınız?
Araç dışarıdan dikkat çeksin istiyor musunuz?
i20N diğer araçlara göre karakter olarak daha farklı bir araba, ciddi dikkat çekiyor.
İkinci üçüncü araç olarak kesinlikle alınır lakin evin tek aracı olarak alınır mı konusu biraz şüpheli. Ben çok sevmeme rağmen haftaiçi otomatik standart bir araca binmem gerektiğinden 1.5 Leon tercih ettim. i20N ile kıyaslanamaz belki ama günlük hayatta konforlu. Gaza basarsam da yeterli tatmini veriyor.
Sizin kullanım tarzınıza bağlı özetle...

Burada neye önem verdiğiniz önemli doğrusu
Ben vw kalitesinden sonra hyundai tercih etmezdim. Yine golf tercih ederdim. Ama 4 silindir olmasına tercih edip 1.2/1.4/1.5 bunlara bakardım.

Hocam golften sonra başka araca geçmek çok zor. Kalite olarak hyundai ve Ford üzebilir. İmkan varsa golf 1.0 tsi mantıklı olur. Mercedes a da baktım ve sigorta maliyetleri biraz yüksek diye biliyorum
Hocam golf ortalama olarak herşeyi sunan bir otomobil ve kalite olarak tok ve ağır duruyor diğerlerinin yanında haklısınız. Hyundai normal bir hyundai olmadığı için ford ise st line donanımı ile gayet sportif durduğu ve model olarak 2020 ve üstü model yeni olarak alabileceğim için listedeler mercedes ise çocukluk hayalim. Önerileriniz için teşekkür ederim.

Her ne kadar Alman markaları harici otomobil pek sevmesem de İ20N büyük sükse yapmış bir otomobil; kullanan herkes hayran kalıyor, arabacı diyebileceğimiz insanların bir çoğu da sahip oldular. Hyundai'ye level atlatan bir otomobil oldu bence.
Amaç performans ise diğer seçenekleriniz ile kıyaslanmaz.
İ20N'in manuel olması sizin için problem değilse Mk6 1.6TDI Trendline Golf'ten İ20N'e güle oynaya geçilir. :)

Geçenlerde makyajlı GT-R 35 tanıtıldı mesela, adamlar İ20N gibi bir görsel ile süslemişler aracı. :)

Ekli dosyayı görüntüle 63104
Ekli dosyayı görüntüle 63105
Furkan hocam ince bir şekilde yorumlamışsınız konuyu yine. Amacım Türkiye şartlarında bu fiyata böyle bir araca bir daha sahip olmak nasip olur mu acaba diyerek bir hamle yapmak. Şöförlüğü beyazıt gedikpaşa da kangoo ile mal atarak geliştirmiştim dolayısıyla benim için büyük bir zevk olacak manuel güçlü bir araç. Ailem golfün ferahlığından sonra i20 de sıkıntı çeker mi? Yalıtım konusunda çok gömüyorlar aracı bu nasıl araba diye şikayetler gelir mi? Beni düşündüren şeyler bunlar. Ama araba her baktığımda karadelik gibi kendine çekiyor beni. Senin benzetmen tuzu biberi oldu hocam Allah razı olsun😅

Ford puma geçen sene sıfır alıp kısa süre kullandığım araç. Şanzıman ve motor olarak bakılırsa gerçekten başarılı bir araç. Lakin c sınıfından sonra b sınıfı biraz dar ve sert gelebilir. Ben bu seçeneklerde tekrar golf 1.5 tsi alırdım

Uzakdoğu araçları hiçbir zaman ilgimi çekmedi ne tasarımı ne konforu bana göre ideal değil acaba taraflı mı bakıyorum diyorum tarafsız gözle bakayım diyorum yine olmuyor bana göre asla değil
Volkswagenden sonra vag grubu yada audi mercedes gibi premium markalar tatmin eder
Audi mercedes tarafında istediğim modellere ulaşamayınca yeni olsun üzmesin gibi bir bakış açısı geliyor hocam ama büyük ihtimalle forumda ki diğer arkadaşlar abilerimiz gibi grup dışına çıktıktan sonra yeniden alman araclara geri dönme gibi olaylarla karşı karşıya kalabilirim.

Geri
Üst Alt