Golf 7 ErgoActive koltuk hakkında

Btrhnbtr

Yeni Üye
Araç
1991 Chevrolet Tahoe s10
Selam
webde dolaşırken bu siteye denk geldim aranızda yeniyim arkadaşlar herkese merhabalar
Kuzenimde golf 6 dsg var bu araç bir hafta bende kaldı ve aşıyı almış oldum 2011 model bir araca göre kalitesi ve koltuklarının rahatlığı gerçekten hoşuma gitti
bazı yorumlarda golf 7 nin koltuklarının 6 kadar rahat olmadığı belirtilmiş siz ne düşünüyorsunuz ? ErgoActive koltuk kullananlardan rica etsem normal koltukla arasında bir fark varmıdır belirtebilirler mi ? şu aralar araç bakıyorum değerli yorumlarınızla bana yardımcı olursanız minnettar kalırım
şimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

ergoactive koltukta elektrikli bel desteği, sırt masajı, 14 yönde ayarlama imkanı, baldır desteği vs gibi seçenekler var.
onun dışında yarı deri kısmı kir tutmama ve temizlik konusunda olumlu katkısı var.
koltuk süngerinin sertliği vs normal koltuktan farklı mı bilemiyorum çünkü bu da rahatlığı etkiler
uzun süreli sürüşlerde ergo koltuğun tam sürüşünüze uygun şekilde çok ayar imkanı sunması fark yaratıyor
koltuk ısıtma özelliği de soğuk memleketlerde büyük rahatlık

@Btrhnbtr İki aracı da kullandım (Golf 6 Highline, Golf 7.5 Comfortline).
7.5 ile Rize'den İstanbul'a tek başıma sadece 2x15dk mola verip 13.5 saat sürerek geldim, koltuğun rahatlığı konusunda fikir verebilir. :)

6 daha konforludur belki, ben bariz bir fark hissetmedim ama 7nin koltuğunun yeterince konforlu olduğunu düşünüyorum. (Bahsettiğim koltuklar içerisinde trendline/midline koltukları yok.)

merhaba golf 7 ergo active mevcut aracimda kardeşimin eski aracı 6 highline idi hiç düşünmeden 6 nin koltuğu diyorum ergo active bana göre konforsuz sert yanal destekleri zayıf

ergoactive koltukta elektrikli bel desteği, sırt masajı, 14 yönde ayarlama imkanı, baldır desteği vs gibi seçenekler var.
onun dışında yarı deri kısmı kir tutmama ve temizlik konusunda olumlu katkısı var.
koltuk süngerinin sertliği vs normal koltuktan farklı mı bilemiyorum çünkü bu da rahatlığı etkiler
uzun süreli sürüşlerde ergo koltuğun tam sürüşünüze uygun şekilde çok ayar imkanı sunması fark yaratıyor
koltuk ısıtma özelliği de soğuk memleketlerde büyük rahatlık
bilgilendirme için teşekkür ederim (y)

@Btrhnbtr İki aracı da kullandım (Golf 6 Highline, Golf 7.5 Comfortline).
7.5 ile Rize'den İstanbul'a tek başıma sadece 2x15dk mola verip 13.5 saat sürerek geldim, koltuğun rahatlığı konusunda fikir verebilir. :)

6 daha konforludur belki, ben bariz bir fark hissetmedim ama 7nin koltuğunun yeterince konforlu olduğunu düşünüyorum. (Bahsettiğim koltuklar içerisinde trendline/midline koltukları yok.)
çok güzel bir bilgi paylaştığınız için teşekkür ederim (y) keyifli yolculuklarınızın devamını dilerim

merhaba golf 7 ergo active mevcut aracimda kardeşimin eski aracı 6 highline idi hiç düşünmeden 6 nin koltuğu diyorum ergo active bana göre konforsuz sert yanal destekleri zayıf
paylaşım için teşekkür ederim 6 nın koltuğu banada çok rahat geldi

kardeşinizin 6sındaki koltuklar süet mi ? benim kullandığım süet olmayan versiyonuydu

Ben 6-7-6 diye kullanma şansım oldu bencede 6'nın koltukları daha iyi ama bu tamamen kişisel bir durum
_DSC0232.JPGIMG_7119.JPG

Golf 7’nin koltukları, adını hatırlamadığın bir alman ortopedi standardını sağlayan ilk C segmenti otomobil olmuştu. 2013-2015 zamanlarındaki detay bilgiliyi hatırlayamadım :)

Koltuk rahatlığı oonusunda sıkıntı çekmezsiniz. Ergoactive araç bulabilirsiniz de işin kaymağı olur.

ErgoActive koltuklar standart olana göre biraz daha sert oluyor bence. Standart koltuklar daha konforlu gibi.
Golf 7 en efsane kasalardandır. Koltuktan şikayet eden pek duymadım.

Özellikle deneyimlediğim kadarıyla Ergoactive özelliğine sahip olan normal Golf'ün koltukları RLine koltuklarına göre çok daha rahatsız,daha deneme sürümünde kalmış gibi.Ancak kendi aracımda bulunan RLine koltukların Ergoactive özelliği çok daha rahat.Daha yere yakın koltuklar olduğu için daha rahat,bir sandalyede oturur gibi değil.Diğer standart opsiyon koltuklar (R'lar da bile) daha yüksek,daha güvenli hissettirse de uzun yolda eziyet.Ama uzun lafın kısası,ErgoActive candır.

midline ile comfortline aynı koltuklara sahip değil midline uzun yolculuklarda bitiriyor insanı bilginiz olsun

@Btrhnbtr Belimden ameliyatlı olduğum için özellikler aracımı alırken Ergoactive donanımını ekletmiştim, uzun süreli sürüşlerdeki bel uyuşmasını engellemek için masaj özelliğini kullanarak uyuşmanın önüne geçebiliyor, arkadaşlarımda bahsetmişler 14 yöne hareketli olduğu için vücut tipinize göre en ideal sürüş pozisyonunu ayarlamanıza izin veriyor, konfor göreceği olduğu için denemeniz gerektiği kanaatindeyim. Araç 96.000 km oldu, şahsen ben çok memnunum. denk getirebilirseniz değerlendirmelisiniz.
Saygılar.

ErgoActive koltuk ile ilgili bir detay eklemiş olayım. Golf 7 aracımdaki ErgoActive koltuk yarı deri idi, kol dayadığımız kısımlar da hep bu şekilde idi. Sonrasında aldığım makyajlı Golf 7.5 ile yine ErgoActive koltuk tercih ettim ancak tamamen kumaş/alcantara olarak gelmektedir, maalesef kol dayama kısımları da deri gelmemektedir.

Golf 7 öncesinde Golf 6 kullandım, koltuk konforu konusunda aklımda bir detay yok ancak aklımda kalan güzel bir detay Golf 6 da gaz pedalının yerden gelmesi idi. 7. nesil ve sonrasında bu da yukarıdan gelecek şekilde değişti.

Geri
Üst Alt