Golf 8 Impression Retrofit Serüvenim

@yükselen elektronik sayesinde ön sinyallerin duy tipini ve hata kodu yakmayan ampulleri bulmuştum. Bugün elime ulaştılar. Yolcu tarafının montajı yine görece kolaydı çünkü elin girebileceği bir alan vardı ancak sürücü tarafı baya zorladı ampulü tutan plastiği dışarı çıkartmak için. En son ufak bir pense yardımıyla tutup çekebildim, çok sıkı olduğundan elimle çıkartamadım. Bence arabanın tüm aydınlatmaları LED’ken ön sinyalin halojen olması kötü duruyordu. Artık bu sorun da çözülmüş oldu. 😂

Aldığım ampul bu. Aynını almak zorunda değilsiniz ancak duy tipi hakkında bilgi vermesi açısından link bırakıyorum.

@yükselen elektronik sayesinde ön sinyallerin duy tipini ve hata kodu yakmayan ampulleri bulmuştum. Bugün elime ulaştılar. Yolcu tarafının montajı yine görece kolaydı çünkü elin girebileceği bir alan vardı ancak sürücü tarafı baya zorladı ampulü tutan plastiği dışarı çıkartmak için. En son ufak bir pense yardımıyla tutup çekebildim, çok sıkı olduğundan elimle çıkartamadım. Bence arabanın tüm aydınlatmaları LED’ken ön sinyalin halojen olması kötü duruyordu. Artık bu sorun da çözülmüş oldu. 😂

Aldığım ampul bu. Aynını almak zorunda değilsiniz ancak duy tipi hakkında bilgi vermesi açısından link bırakıyorum.

Hayırlı olsun... gayet güzel olmuş bir de gece çekimi olsa:)

Hayırlı olsun... gayet güzel olmuş bir de gece çekimi olsa:)
Hocam bayadır fırsat bulup burada paylaşım yapamadım. Arada yaptırdığım başka şeyler de oldu. Fırsat bulunca gece sinyalleri de çekip, hepsini toplu atayım buraya. :)

Baya zevkli oldu ama sinyallerin tamamen led olması. Havası değişti bence arabanın dışardan bakınca. Kesinlikle tavsiye ediyorum basic led’e sahip tüm araçlara :D

Hocam bayadır fırsat bulup burada paylaşım yapamadım. Arada yaptırdığım başka şeyler de oldu. Fırsat bulunca gece sinyalleri de çekip, hepsini toplu atayım buraya. :)

Baya zevkli oldu ama sinyallerin tamamen led olması. Havası değişti bence arabanın dışardan bakınca. Kesinlikle tavsiye ediyorum basic led’e sahip tüm araçlara :D

Bende belki alabilirim 👍

@berkekandemir

Hocam hayırlı olsun çok güzel olmuş. Yaptırdığımız uygulamaların maliyetlerini yazabilir misin acaba?

Aynılarını ben de düşünüyorum sanırım Ender elektroniğe gitmek gerekiyor.

@berkekandemir

Hocam hayırlı olsun çok güzel olmuş. Yaptırdığımız uygulamaların maliyetlerini yazabilir misin acaba?

Aynılarını ben de düşünüyorum sanırım Ender elektroniğe gitmek gerekiyor.
Çok teşekkürler hocam. Muhtemelen benim aldığım zamana göre maliyetler çok değişmiştir ama hatırladığım kadarıyla yazayım.

Stoplar: 13000
Katlanır ayna ve kapı modülleri: 12000
Geri görüş kamerası: 7500
Panjur (orijinal olmadığını sonradan öğrendim): 2500
Kablosuz şarj: sanırım 2500’dü ama emin değilim
Yağmur sensörü ve kararan ayna: 4000 bundan da emin değilim :D
Spor yay: 4000 + 400 montaj

Çok teşekkürler hocam. Muhtemelen benim aldığım zamana göre maliyetler çok değişmiştir ama hatırladığım kadarıyla yazayım.

Stoplar: 13000
Katlanır ayna ve kapı modülleri: 12000
Geri görüş kamerası: 7500
Panjur (orijinal olmadığını sonradan öğrendim): 2500
Kablosuz şarj: sanırım 2500’dü ama emin değilim
Yağmur sensörü ve kararan ayna: 4000 bundan da emin değilim :D
Spor yay: 4000 + 400 montaj

Sakarya'da nerede yaptırabiliriz acaba, yada yapan varsada riske değer mi? Ender elektronikte mi yaptırdın hocam?

Maşallah iyi masraf etmişsin hocam, life ya da style alınır neredeyse o farkla :D

Sakarya'da nerede yaptırabiliriz acaba, yada yapan varsada riske değer mi? Ender elektronikte mi yaptırdın hocam?

Maşallah iyi masraf etmişsin hocam, life ya da style alınır neredeyse o farkla :D
Valla maalesef bilmiyorum Sakarya civarında nereye gidilir. Ender geliyor aklıma bir tek. Ben Manisa’da yaptırdım bunları.

:D daha Impression - Life arasındaki fiyat farkına çok var da şerit takip + acc + carplay açtırayım desem kafa kafaya gelir :) aldığım dönemde şartlar denk gelmemişti maalesef :/

Dostlar, uzun zamandır fırsat bulup araca eklediğim şeyleri paylaşamamıştım. Şimdi toplu şekilde ekliyorum aşağıya. :D

Öncelikle sinyal ampullerin gece çekimi istenmişti. Buraya da eklemiş olayım.

Daha önce aldığımı söylediğim spor yayları araca taktırdım ve yaklaşık 2 aydır da deneyimliyorum. Arabada 18” jant var. Onunla birlikte spor yay da olunca sürüşü biraz daha sertleşti diyebilirim. Yoldaki engebeleri biraz daha fazla hissediyorum. Yüksek hızlarda yolda bir tümsek vs olursa içeriye daha çok yansıyor ama araba zıplayıp, oturuyor ve gitmeye devam ediyor. Eski yaylarda benzer senaryoda birkaç kez sekmeye devam ediyordu. Bu noktada hem artısı hem eksisi var diyebilirim. Yol tutuşu ise çok güzel oldu. Virajlarda falan hiç yatmadan ok gibi gidiyor. Esnememesi, yatmaması çok güzel hissettiriyor. Dıştan görünüşü ise bambaşka zaten. 😋

C977FC96-DDC3-4916-983F-5706A61D8C0B.jpeg

@metinkar hocamdan görüp, aldığım 4’lü orta tuşun da montajını yaptım. Kendim eskisini gözküp, bunu takabildim ancak park tuşunun aktif olması için kodlama gerekti. Onu da Aykut Abi ile hallettik. Mod tuşu maalesef çalışmıyor şu anda. İlerleyen zamanda mümkün olursa onu aktif etmek, donanım olarak hazırız en azından.

AE822BA3-1381-404D-84A3-A9FD50114FB9.jpeg

En son olarak da araca ambiyans aydınlatma taktırdım. Maalesef orijinal değil, ekrandan bağımsız kontrol ediliyor. Orijinal olan için parçaların tedariği, maliyetinin daha yüksek olacak olması beni caydırdı. Aslında bir bakıma böyle olması biraz daha hoşuma gitti çünkü ekranı ve ışıkları farklı renklere ayarlayıp, kombinasyon yapabiliyorum daha farklı şekilde.

4 kapı çıtası ve kapı gözleri, 4 ayak aydınlatma ve ön konsol olacak şekilde yapıldı montaj. Kablosuz şarj bölgesinde de daha önce forumda paylaşılan USB LED ışık bulunmakta.

08D5C724-F502-42D4-BF6D-474FB0DF6ADC.jpegD4807766-B345-496A-A196-B32C96B57D08.jpegED096B52-BA61-47B6-84FB-E8AB807ED009.jpeg

Fotoğraflarda ışıklar çok parlar gözüküyor ama gerçekte bu kadar aydınlık değil. Gündüz ve gece kullanımı için parlaklığı kısılıp, açılabiliyor, 64 renk seçeneği var. Renkler arası geçiş modları da bulunmakta. Klasik bir RGB LED aslında yani. 😅 Özellikle ambiyans aydınlatma sonrası arabanın çehresi de keyfi de çok değişti.Tamamen farklı bir araba gibi hissettiriyor ışıklar açık ve kapalıyken.

Geri
Üst Alt