2023 ID5. GTX /// Stockholm_V3

Herkese selamlar dostlar,

Bugun yaklasik 11 aylik bekleme sonrasi yeni aracima kavustum.
ID5 GTX.

Bakalim ilk elektrikli arac deneyimlerim nasil olacak.

Tum dostlara selam olsun, daha iyileri sizlerin olsun insallah.

O zaman ilk fotograflar gelsin; teslim aldiktan sonra VW önunde 19" kislik setimiz ile arac su anda - malum kar/kis ( Nokian Hakkapelitta R5 SUV ile)
Ekli dosyayı görüntüle 62069
Ekli dosyayı görüntüle 62070
Ekli dosyayı görüntüle 62071
Ekli dosyayı görüntüle 62072
Ekli dosyayı görüntüle 62073
Ekli dosyayı görüntüle 62074

Yazlik lastik setimiz (20" Ystad Jant ve Prelli Scorpion EV lastikler - önler 235/50R20 arkalar 255/45R20
Ekli dosyayı görüntüle 62075

Evin otoparkinda park yerimde sarja taktim (simdilik 3.7kW lik sarj ediyor - tek faz uzerinde, en kisa surede 3 faz baglantisini yaptirip 11kW a cikartmak lazim)
Ekli dosyayı görüntüle 62076
Hayırlı olsun hocam,

Güle güle kullanın.

Soğuk havalarda menzil ne kadar etkileniyor deneyimleme şansınız oldukça yazarsanız merakımız giderilir.

Ben de bugün ID4 olanından aldım,
çok sessiz ilerliyor motor sesi olmaması bayağı alışkanlıklarımızın dışında.

Sadece tekerlerin yuvarlanma sesi var.

Tek sıkıntımız şu oldu şarj kapağını açamadık, sanırım bizimkine has bir sorun 😀

IMG20221201165526.jpg

Herkese yeniden merhaba,

VW ID Söförler klubu ve VW in ortak yaptigi organizasyon icin Stockholm den Almanya Mosel Zwickau Fabrikasi ve Dresden Fabrikasina uzun bir yolculuk gerceklestirdim.
Oldukca keyifli bir aktiviteydi. Hem uretim hattini gezme firsati yakalarken hemde VW Wolfsburg R&D ekibiyle fikir alisverisleri yapma firsatini bulduk.

2600km lik bu yolcukta ID5 GTX bizi hic uzmedi. Havalarinda nispeten ilik olmasindan dolayi hem tuketim makul seviyelerdeydi, hemde sarj sureleri kisalmis oldu.

Birkac fotograflada taclandiralim bu gezimizi;

IMG_7119.jpeg

IMG_6987.jpeg

IMG_6977.jpeg
IMG_6972.jpeg
IMG_6970.jpeg

Herkese yeniden merhaba,

VW ID Söförler klubu ve VW in ortak yaptigi organizasyon icin Stockholm den Almanya Mosel Zwickau Fabrikasi ve Dresden Fabrikasina uzun bir yolculuk gerceklestirdim.
Oldukca keyifli bir aktiviteydi. Hem uretim hattini gezme firsati yakalarken hemde VW Wolfsburg R&D ekibiyle fikir alisverisleri yapma firsatini bulduk.

2600km lik bu yolcukta ID5 GTX bizi hic uzmedi. Havalarinda nispeten ilik olmasindan dolayi hem tuketim makul seviyelerdeydi, hemde sarj sureleri kisalmis oldu.

Birkac fotograflada taclandiralim bu gezimizi;

Ekli dosyayı görüntüle 66259

Ekli dosyayı görüntüle 66260

Ekli dosyayı görüntüle 66261
Ekli dosyayı görüntüle 66262
Ekli dosyayı görüntüle 66263
Çok güzel keyifli bir yolculuk olmuştur eminim.
Çok şanslısınız kıskandım sizi 😊

Geri
Üst Alt