2023 ID5. GTX /// Stockholm_V3

windshear

Üye
İsim
Berker
Herkese selamlar dostlar,

Bugun yaklasik 11 aylik bekleme sonrasi yeni aracima kavustum.
ID5 GTX.

Bakalim ilk elektrikli arac deneyimlerim nasil olacak.

Tum dostlara selam olsun, daha iyileri sizlerin olsun insallah.

O zaman ilk fotograflar gelsin; teslim aldiktan sonra VW önunde 19" kislik setimiz ile arac su anda - malum kar/kis ( Nokian Hakkapelitta R5 SUV ile)
1.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg

Yazlik lastik setimiz (20" Ystad Jant ve Prelli Scorpion EV lastikler - önler 235/50R20 arkalar 255/45R20
8.jpg

Evin otoparkinda park yerimde sarja taktim (simdilik 3.7kW lik sarj ediyor - tek faz uzerinde, en kisa surede 3 faz baglantisini yaptirip 11kW a cikartmak lazim)
9.jpg

hayırlı olsun, tasarımına alışmak biraz zaman alıcak ama 3. fotoğrafta gayet güzel görünüyor

@windshear Hayırlı uğurlu olsun, sevsek de sevmesek de elektrikli araçlar kaçınılmaz son hepimiz için. :)
Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. (y)

Maşallah...

Allahım sağlıklı mutlu günlerde kullanmayı nasip etsin...

Detaylı izlenimleri bekliyoruz hocam...

malum ülke kosullarimiz ortada ülke olarak uçuyoruz kiskananlar binebilir bu araçlara bizde heves etsekte zor değerli görüşlerinizi paylasirsaniz araç hakkında kendi adıma çok memnun olurum...

Kona kullanma imkanım olmuştu elektikli çok güzeldi id3 id4 id6 hakkında bilgi edinmeye calisirken id5 de çıkmış yollardaymis haberim yok....

Allah ağız tadıyla kullanmayı nasip etsin hayrlı olsun...

Orda bu paraya Volvonun hangi modeli alinabiliyor merak ettim.

Hayirli olsun, kazasiz belasiz eskitirsiniz insallah, vakit gecirdikce tiguan ile karsilastirma yaparsaniz cok memnun oluruz(en azindan kendi adima kesin)

Hayırlı olsun hocam. Gtx özel bir kod mu ? Valla merak ettim. Mesela gti ın dört çekeri gibi. 😀

Maşallah hayırlı olsun, keyifle kullanın hocam. Coupe tasarımlı suv'ler gerçekten hoş gözüküyor.

Orda bu paraya Volvonun hangi modeli alinabiliyor merak ettim.
Polestar 2, XC40 elektrikli alinabilir
En önemli kriter ??

Tsi dan sessizmi ??
Hayırlı olsun .
Tesekkurler. Cok sessiz gercekten, tsi danda sessiz evet :)
Hayirli olsun, kazasiz belasiz eskitirsiniz insallah, vakit gecirdikce tiguan ile karsilastirma yaparsaniz cok memnun oluruz(en azindan kendi adima kesin)
Tesekkurler, kesinlikle yapacagim merak etmeyin :)
Hayırlı olsun hocam. Gtx özel bir kod mu ? Valla merak ettim. Mesela gti ın dört çekeri gibi. 😀
Tesekkurler.
GTX, VW in ID modellerinde kullandigi GTI diyebiliriz. Simdilik sadece ID4 ve ID5 te mevcut, cift motorlu(ön ve arka aksta) toplam 299hp, 4 ceker.

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın

Geri
Üst Alt