Anahtar pilini değiştirin

erosmarcos

Üye
İsim
Erhan
Merhaba
Aracım 2021 model. Yaklaşık 1 yıl kullanımdan sonra pil uyarısı verince orjinal pili yeni GP 2032 ile değiştirdim. Uyarı gelmeye devam edince yeniden Duracell 2032 aldım. Ancak halen aynı uyarı geliyor. Kapıların açılması kapanması yada aracın çalışmasıyla ilgili sorun yok. Sadece aracı çalıştırınca uyarı gelmeye devam ediyor

Böyle bir sorun yaşayan var mı?

Arkadaşlar sizlerin anahtar performanslarınız nasıl?? Eski aracım olan golf 7,5'ta tahminen aracı zorlanmadan açıp kapatabildiğim bir mesafeden, golf 8'i açamıyorum ya da kilitleyemiyorum.. Yoksa bana mı öyle geliyor? Sizlerde durum nedir? Bu arada Pil zayıflaması gibi bir durum sebebşyle olduğunu düşünmüyorum çünkü aracı ilk aldığım günden beri böyle bu durum..
Aracımı alalı 1 sene oldu. Aynı durumu ben de fark ettim. Bazen aracın çok yakınında kilitleme/açma tuşuna basıyorum almıyor. İkinci basışta kilitliyor ya da açıyor gibi durumlarla karşılaştım.

Upvote 0

Aracımı alalı 1 sene oldu. Aynı durumu ben de fark ettim. Bazen aracın çok yakınında kilitleme/açma tuşuna basıyorum almıyor. İkinci basışta kilitliyor ya da açıyor gibi durumlarla karşılaştım.
Burdan da kısmışlar demek ki anlayacağımız o :)

Upvote 0
Kumandamın uzaktan çalışmadığı, orta mesafeden nazlandığı doğrudur.
Sanki şöyle oluyor; tuşa ilk basışta uyuyan kumanda uyanıyor, ikinci basışta araca aç/kilitle komutu gönderiyor.
Bende performanstan memnun değilim ama derdimiz bu olsun 😅

Upvote 0
Benim de asıl anahtar yağmurda kaldı bir süre. Ondan bu yana 3-4 tane pil taktım 1 haftada bitiyor. uyarı veriyor. Ankara'da tamirini yapabilecek bir yer öneriniz var mı?
Sizin anahtarda oksitlenme var içindeki elektronik kartı tamamen söküp diş fırçası ile yağsız kontak spreyi ya da izopropil alkolle sildikten sonra saç kurutma makinesi ile kurutup takınca düzelir
Bu işi cep telefonu tamircileri çok rahat yapar

Son düzenleme:
Upvote 0
bende golf 7 var normal çalıştırmada pil 2 yıl gidiyor..varta gp yada duracell hepsinde aynı..audi a3 aracımda ise anahtarsız oldugundan pil 1-1,5 yıl ancak gidiyor..malum araç çalışırken devamlı sinyal alışverişi oldugundan böyle..yedek anahtarlardaki pilleride çıkardım..önemli bir bilgide şu anahtarsız çalışamda yedek anahtarınıza mümkünse pil koymayın..daha önce konusu vardı cihazlarla özelikle anahtarsız çalışan arabaları çalıyorlar diye..abd de çok sık olan bir olay ve bu Türkiyede ve tabii ki esenyurtta görülmüş..anahtarsız aracıan anahtar sinyalini yakalıp hırsızlık yapmışlar.. o yüzden anahtarsız çalışmada anahtarlarınızı alüminyum folyoda saklayın..
haber bu..
anahtar sinyalinide böye buluyorlar..

Upvote 0
@reko
Aracınızı kilitlerken sesli gürültülü ortamlarda, kilitlendiğini duymadan ayrılmamak gerekiyor. Ve dörtlü ikazı gözlemek gerekiyor.
Ayrıca araçlarda değerli eşya bırakmak da maalesef hata. Gerçi araçlardaki ekranlar da çalındığını düşünürsek, mutlaka görülür ve güvenlikli alanlarda park etmek gerekir.

2. durumda ise,
araç evde ve siz evde değilseniz böyle bir durumla karşılaşma ihtimali yüksek.
Ancak, aracınız evde ve siz de gündelik anahtarınız ile evdeyseniz yedek anahtara gerek kalmadan da bu sorunla karşılaşabilirsiniz.
Buna çözüm olarak belki evde sinyal geçirmez kolay açılıp kapanan bir kutu bulundurup, kullanılan anahtarı da eve girince buna koymak ekstra önlem olabilir.(tabii ki siz kutuya koyana kadar çalınmazsa)

Maalesef kullanılan bazı teknolojik aletler, hayatı kolaylaştıran, gerektiğinde koruyan amaçlarla kullanılsa da, gereği dışı bu şekilde kötü amaçlarla da kullananlar olabiliyor.

Umarım herkes iyi insanlarla karşır ve böyle kötü amaçlı düşünen insanlardan da uzak durur.

Upvote 0
kumanda algılama sorunu bende yaşadım 0 aldığım zaman idare ederdi, zaman içerisinde arabanın kapısının dibinde dahi kumanda çalışmamaya başladı.
duracelle değiştirdim suan 200 300 metreden cekip çalışıyor.

Upvote 0
Golf7/7.5 anahtarda CR2025 yerine CR2032 takılır mı? Yurtdışı forumlarında o şekilde yapıp kapak kapandığını daha uzun gidiyor diyen varda.

Upvote 0
Golf7/7.5 anahtarda CR2025 yerine CR2032 takılır mı? Yurtdışı forumlarında o şekilde yapıp kapak kapandığını daha uzun gidiyor diyen varda.
Hocam takılıyor da yerine tam oturmuyor pil. Zamanla karta baskı yapacağını düşünüyorum ve önermem şahsen

Upvote 0
bence hiç gerek yok hocam, hangi pilse ondan devam etmek en iyisi gibi.

Upvote 0
Pil daha uzun süre gitse ne olur, gitmese ne olur.?

30 liralık basit bir pil, sırf daha uzun süre gidecek diye daha kalın olanını takmak pil yuvasının tırnaklarına veya devre kartına zarar verse 20-25 bin lira nur topu gibi faturanız olur.

Upvote 0
Pil daha uzun süre gitse ne olur, gitmese ne olur.?

30 liralık basit bir pil, sırf daha uzun süre gidecek diye daha kalın olanını takmak pil yuvasının tırnaklarına veya devre kartına zarar verse 20-25 bin lira nur topu gibi faturanız olur.
Zarar açısından net öğrenmek için sormuştum. Teşekkürler.

Upvote 0

Geri
Üst Alt