Marşpiyel Koruma(Şeffaf)Uygulması

Exe7

Üye
İsim
Oğuzhan Toprak
Hocalarım öncelikle aracınızı satın alır almaz yapılması gereken bir uygulamadır(Araca binep-inerken Sürtünmeden kaynaklı çizikleri önlemek için) ve ben aracımı alır almaz yapmıştım bu uygulamayı.Şimdi paylaşmak istedim.

Marpiyel korumayla ilgili Hocalarımız aksesuar şeklinde alıp montajını kolayca gerçekleştirmişlerdi.

Bende şeffaf olmasını istedim ve gerekli malzemeleri temin ettim sizlerle paylaşmak istiyorum.

NOT:Fotoğraflarda Bej Plastik Yerlerdeki Bantlar Aracı Sıfır teslim alırken bu şekilde gelmiştir.Uygulanan yer ise kaporta kısmıdır(Bej Plastik Yerler Sanırım Koli Bandı ile Yapılmış)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şeffaf Folyoyu;

http://www.hepsiburada.com/autofolyo-kapi-ici-koruma-filmi-15-cm-x-100-cm-avrupa-mali-4-adet-p-OTMTR38

Bu linkten aldım gayet kaliteli bir malzeme olarak elime ulaştı.(4 Kapıyı geçtim 8-hatta 12 Kapıya da yetecek şekilde geldi)

Ekli dosyayı görüntüle 3533

Ekli dosyayı görüntüle 3534

Gerekli Ekipmanlar şunlar;

1 Adet Cetvel

1 Adet Kalem

1 Adet Maket Bıçağı

1 Adet Mezura(Kumaş Ölçmede Kullanılan)

Ekli dosyayı görüntüle 3535

Ekli dosyayı görüntüle 3536

Ekli dosyayı görüntüle 3537

Ben Ölçüleri Yazıyorum(Mezura ile ölçüm yapılmıştır.Kıvrım yerleri daha iyi ölçebilmek için) uygulamayı yapmak isteyen Hocalarımız olursa; 

Ön Sağ ve Sol Kapı Marşpiyelleri için;

En: 54cm - Boy: 15cm

Arka Sağ ve Sol Kapı Marşpiyelleri için;

En: 34cm - Boy: 15cm

Uygulama Önerileri Kutusunda yazmaktadır:(Kare Kod Uygulamasından da İncelenebilir)  8D

Ekli dosyayı görüntüle 3541

Ve Mutlu Son ...  &:

Ekli dosyayı görüntüle 3542

Ekli dosyayı görüntüle 3543

Ekli dosyayı görüntüle 3544

Ekli dosyayı görüntüle 3545

Ekli dosyayı görüntüle 3546

Ekli dosyayı görüntüle 3547

Bu ürün uzun süredir sepetimde.

Bir ara 9 tl ye düştü diye hatırlıyorum. 

Güneşlik ile birlikte sipariş vereceğim. 

Siz iç kısımlara da uygulamışsınız. Oralar cizilmeye müsait değil gibi. 

Ürünü 17 lira görünce canım sıkıldı.

Ben tam boy kaput, yarım ön çamurluklar, kapı eşikleri ve kapı kenarlarına bu film için 850 TL ödedim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu ürün uzun süredir sepetimde.

Bir ara 9 tl ye düştü diye hatırlıyorum. 

Güneşlik ile birlikte sipariş vereceğim. 

Siz iç kısımlara da uygulamışsınız. Oralar cizilmeye müsait değil gibi. 
@KB Hocam kesinlikle öneririm aynı markayla.

inşallah Hocam sizde uygulamasını yaparsınız

İç kısımlar Orijinal olarak bu şekilde geldi Ön kapıdakiler(Sanırım Koli Bant)

Arka Kapılardakini ben de Koli Bantıyla yaptım.

Bu ürünü Sadece Marşpiyelde kullandım Hocam

Ürünü 17 lira görünce canım sıkıldı.

Ben tam boy kaput, yarım ön çamurluklar, kapı eşikleri ve kapı kenarlarına bu film için 850 TL ödedim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
@Muxa Hocam iyi araştırmak gerekiyor ama sizinkileri de güzel olmuştur.Bu Amatörce bir uygulama sıkmayın canınızı  :'(

Güzel olmuş hocam, iyi günlerde kullanın.

@Exe7 Oğuzhan kardeşim maşallah aracı bebek gibi koruyorsun, eline sağlık emek gerçektiren bir uygulama daha, MAŞALLAH

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

@enpisagor Dostum çok tşk ederim sağol. Güzel bir uygulamaydı gerçekten. :'(

Diyorum ki bazen kendi kendime araca gözüm gibi bakıyorum, bir gün elin olup gidecek değer mi :)

Bazen aracı çok sakınmamak gerek malum sakınan göze çöp batarmış :)  Sonra gelip birisi gözünüz gibi baktığınız araca zarar veriyor. Güzel olmuş hocam elinize sağlık.

Ellerinize sağlık Hocam çok güzel olmuş uygulamanız. Ben de ne zamandır böyle bir şey düşünüyordum. Aliexpress'ten kapı eşiği getirmiştim ama doğrudan uygulamak istemiyordum. Şimdi önce bunu yapar üzerine de o krom kapı eşiklerini koyarım artık. :'(

@Exe7

Değerli Hocam;

Bence bir aracın olmazsa olmazlarından. 

Gayet faydalı bir uygulama bana göre de.

İyi günlerde kullanın 

Diyorum ki bazen kendi kendime araca gözüm gibi bakıyorum, bir gün elin olup gidecek değer mi :)

Bazen aracı çok sakınmamak gerek malum sakınan göze çöp batarmış :)  Sonra gelip birisi gözünüz gibi baktığınız araca zarar veriyor. Güzel olmuş hocam elinize sağlık.
@umitbt Hocam çok haklısınız ama tedbirini alıp sonrasını Allah'a emanet etmek gerek diye düşünüyorum,tşk ederim ayrıca

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt