Golf 8 multimedya ekranının açılmaması

pablopablo

Üye
İsim
mehmet
selamlar arkadaşlar
golf 8 aracımda multimedya ekranının açılmasıyla ilgili sorun yaşayan var mı? benim aracımda ilk aldığımdan beri özellikle soğuk ve yağmurlu havalarda ekran açılmıyor ve haliyle klimayı da kullanamıyorum. yarın için doğuştan randevu aldım. yazılım güncellemesi olacak sanırım. umarım çözülür.
iyi forumlar herkese..

selam, benzer sorunu soğuk havalarda araç çalışır çalışmaz klima tuşuna bastığımda yaşıyorum. çözümü kendimce şöyle düşündüm: araç çalıştığında multimedya ekranındaki vw logosu geçene kadar bekleyip (15 sn civarı) sonrasında açtığımda sorun yasamadım. kesin çözüm olmayabilir ama aracı çalıştırdıktan sonra kısa süre bekleyip deneyebilir misiniz?

Upvote 0
Bahsedilen ekran açılmama sorunu yazılımla ilgili mi emin değilim. 2 yıl 50k km'dir kullandığım life paket aracımda ilk defa geçtiğimiz haftasonu yaşadım bu problemi.
Sabah arabayı çalıştırdım, ekranda hiç ışık yok, telefon şarj olmuyor, klima da çalışmıyor haliyle. İlk başta resetlemeyi denedim ama olmadı, 100 metre kadar hareket ettikten sonra tekrar resetlemeyi denedim vw logosu geldi ve devamında ekran düzeldi.

Upvote 0
Batarya sorunu arkadaşlar yeteri kadar enerji olmadığında bu sorunlarla karşılaşmak mümkün. Kış günlerinde daha fazla yaşanıyor olması gayet normal.

Upvote 0
Batarya sorunu arkadaşlar yeteri kadar enerji olmadığında bu sorunlarla karşılaşmak mümkün. Kış günlerinde daha fazla yaşanıyor olması gayet normal.
Bu adamlar araç üretirken kış şartlarını düşünmeden mi üretiyor anlamadım. Bence normal değil.

Upvote 0
selamlar arkadaşlar
golf 8 aracımda multimedya ekranının açılmasıyla ilgili sorun yaşayan var mı? benim aracımda ilk aldığımdan beri özellikle soğuk ve yağmurlu havalarda ekran açılmıyor ve haliyle klimayı da kullanamıyorum. yarın için doğuştan randevu aldım. yazılım güncellemesi olacak sanırım. umarım çözülür.
iyi forumlar herkese..
aracınız kaç model hocam, 2021 kasım ayından sonra multimedialardaki işlemci ve yazılım değişti, eskiden samsung chipset vardı güncellemeden sonra snapdragon oldu yanlış bilmiyorsam (dergide okumuştum).

Son düzenleme:
Upvote 0
aracınız kaç model hocam, 2021 kasım ayından sonra multimedialardaki işlemci ve yazılım değişti, eskiden samsung chipset vardı güncellemeden sonra snapdragon oldu yanlış bilmiyorsam (dergide okumuştum).
21 modeldi sattım hocam aracı geçen hafta.ilk alanlardandım nisanda almıştım.

Upvote 0
Chipset'in yazılımla değişmesi gibi bişey sözkonusu değil ki hocam. Donanımsal bir olay işlemci değişimi. Yazılımla güncellemenin donanımsal olarak çok bir etkisi olamaz.

Upvote 0
Chipset'in yazılımla değişmesi gibi bişey sözkonusu değil ki hocam. Donanımsal bir olay işlemci değişimi. Yazılımla güncellemenin donanımsal olarak çok bir etkisi olamaz.
:D güncelleme derken marka multimedia tarafına bir teknik düzeltme yaptı, yani oradaki güncelleme kelimesinden kasıt : 2021 kasımdan sonra üretilen araçlar için daha farklı bir chipset eşlik ediyor, içeriği değişti yani, fiziksel bir parça değişti.
Ama her iki chipsetli versiyonlar içinde güncellemeler geliyor tabii ki.

Upvote 0

Geri
Üst Alt