Replika 7.5 stop tamiri

erty

Üye
İsim
Ertuğrul Gazi Budur
Selamlar arkadaşlar 🙂
Eşim az evvel otoparka parkederken ufak bir talihsizlik yaşamış, elektrik direğine sürtmüş biraz. Replika stop takılıydı araçta, sol arka stop kırılmış, Parçalarını topladım ama işe yarayacak mı bilemiyorum tamir yapan yerler olduğunu duymuştum ama olur mu olmaz mı daha önce tecrübe eden arkadaşlardan bilgi almak isterim. Tamir oluyorsa yer konusunda tavsiye alabilirim.

İstanbul Anadolu yakasındayım.
Teşekkürler şimdiden.

Ekli dosyalar

• A4B300A2-0C3D-4E26-A4CE-38C2A051AD61.jpeg
    A4B300A2-0C3D-4E26-A4CE-38C2A051AD61.jpeg
    105.9 KB · Görüntüleme: 107
  • 07F83C66-5CED-4C74-B56B-16E433ABF4F4.jpeg
    07F83C66-5CED-4C74-B56B-16E433ABF4F4.jpeg
    104.7 KB · Görüntüleme: 107

Sağolun hocam. Tamirin çok mümkün olmadığı durumda dediğiniz gibi kalıp çıkararak eski camı olduğu gibi yenileyen bir yer bulmuştum ben de, Ataşehirdeydi yanılmıyorsam. Ancak özellikle bu koyu vişne rengin cam değişimi sonrası diğer stoplarla ton uyumu ve kalıcılığı bana çok olası gelmedi açıkçası. Açık renkteki Golf7 halojen stop için kolaylıkla yapılabilir, uyum sorunu da pek olmaz ama onu da tamir ettirmeye kimse uğraşmaz tahminimce 🙂 İlk aldığımda sol arka halojen stopum kırıktı, bugün tek stopun tamiri için verdiğim paraya o zaman komple sıfır stop seti almıştım 😀
Bende gebzedeki ve farcı bekir dahil bir çok kişiyle görüştüm pek önerilmedi açıkcası. Girinti çıkıntı çok fazla orjianl gibi olmaz diyende vardı, renk uyumu sorunu olur diyende vardı. Zamanında replika takımını 2350’ye almıştım şimdi olmuş 5500. Mecbur 1 takım aldım 5.500’e. Eğer sağ dış ve sağ iç sol iç stoplarında kırılma vs olan varsa ben tek tek satıyorum. Led problemi yok kırık fardada sadece camı kırık. Onuda ledlerinde problem olanlar değerlendirebilir.

Upvote 0

Bende gebzedeki ve farcı bekir dahil bir çok kişiyle görüştüm pek önerilmedi açıkcası. Girinti çıkıntı çok fazla orjianl gibi olmaz diyende vardı, renk uyumu sorunu olur diyende vardı. Zamanında replika takımını 2350’ye almıştım şimdi olmuş 5500. Mecbur 1 takım aldım 5.500’e. Eğer sağ dış ve sağ iç sol iç stoplarında kırılma vs olan varsa ben tek tek satıyorum. Led problemi yok kırık fardada sadece camı kırık. Onuda ledlerinde problem olanlar değerlendirebilir.

Elimde parçaları olmasa ben de tamir ettirmeyecektim hocam muhtemelen, Başka cam eklenerek ya da boya ile iç stoplarla uyum sağlanması gerçekten zor. Aynı gün idareten de olsa hemen yaptırmam gerekiyordu bir de. Biraz zaman kazanıp çıkma bulabilirim diye düşünüyordum sonrasında. 1 sene kullanılmış bir çıkma buldum bir arkadaşta, onu alacağım ben de sanırım.

Upvote 0
Elimde parçaları olmasa ben de tamir ettirmeyecektim hocam muhtemelen, Başka cam eklenerek ya da boya ile iç stoplarla uyum sağlanması gerçekten zor. Aynı gün idareten de olsa hemen yaptırmam gerekiyordu bir de. Biraz zaman kazanıp çıkma bulabilirim diye düşünüyordum sonrasında. 1 sene kullanılmış bir çıkma buldum bir arkadaşta, onu alacağım ben de sanırım.
Ben replika oldugundan hic bi yerde cikmasini bulamadim. Gitti 0 takim aldim simdi kalanları ben cikma olarak satıyorum :)

Upvote 0
Sağ dış stop fiyatı nedir hocam, ledlerim patlak değerlendirebilirim

Upvote 0
Sağ dış stop fiyatı nedir hocam, ledlerim patlak değerlendirebilirim
Sol dis camı kirik olan stobum hocam fiyat 850₺ ama forumdan olduğunuz için son olarak 700₺ olur hocam size. Sag dis stopta herhangi bir sorun yoktur hocam saglamdir tamamen fiyati 1400₺ olur

Upvote 0

Geri
Üst Alt