Replika 7.5 stop tamiri

erty

Üye
İsim
Ertuğrul Gazi Budur
Selamlar arkadaşlar 🙂
Eşim az evvel otoparka parkederken ufak bir talihsizlik yaşamış, elektrik direğine sürtmüş biraz. Replika stop takılıydı araçta, sol arka stop kırılmış, Parçalarını topladım ama işe yarayacak mı bilemiyorum tamir yapan yerler olduğunu duymuştum ama olur mu olmaz mı daha önce tecrübe eden arkadaşlardan bilgi almak isterim. Tamir oluyorsa yer konusunda tavsiye alabilirim.

İstanbul Anadolu yakasındayım.
Teşekkürler şimdiden.

Ekli dosyalar

• A4B300A2-0C3D-4E26-A4CE-38C2A051AD61.jpeg
    A4B300A2-0C3D-4E26-A4CE-38C2A051AD61.jpeg
    105.9 KB · Görüntüleme: 107
  • 07F83C66-5CED-4C74-B56B-16E433ABF4F4.jpeg
    07F83C66-5CED-4C74-B56B-16E433ABF4F4.jpeg
    104.7 KB · Görüntüleme: 107

Selamlar arkadaşlar 🙂
Eşim az evvel otoparka parkederken ufak bir talihsizlik yaşamış, elektrik direğine sürtmüş biraz. Replika stop takılıydı araçta, sol arka stop kırılmış, Parçalarını topladım ama işe yarayacak mı bilemiyorum tamir yapan yerler olduğunu duymuştum ama olur mu olmaz mı daha önce tecrübe eden arkadaşlardan bilgi almak isterim. Tamir oluyorsa yer konusunda tavsiye alabilirim.

İstanbul Anadolu yakasındayım.
Teşekkürler şimdiden.
Çok geçmiş olsun

Upvote 0
Gecmis olsun ustad

@AliAkg Anadolu yakasinda bir yerde yaptirmisti
Sağolasın abi. Topladığım parçaları tam oturuyor gibi, bakalım inşallah kolay yoldan halledebiliriz.
Bir iki yer buldum googledan görüşme halindeyim ama yakınlarda forum referanslı bir yer olursa içim rahat eder açıkçası.

geçmiş olsun umarım çözülür.
Sağolun hocam.

Çok geçmiş olsun
Sağolun hocam.

Upvote 0
Bugün tamir ettirdim stopu. Umarım olmaz ama ihtiyaç duyabilecek arkadaşlar için ileteyim. Birleşim yerlerinde camın yapısı bozulduğu için hafif çatlağımsı çizgiler kaldı, yapmadan söylemişti usta bunu. Stop yanmazken dikkatli bakılmazsa belli olmuyor yanarken çaprazdan yakından bakınca belli oluyor. Görüştüğüm bazı yerler çatlak ve kırılma şeklinden ötürü yaparız ama içine sinmez demişti ama memnun kaldım işlemden. Çatlayan yerlere su almaması için dolgu yapıldı. Ümraniye sanayide Stop Hastanesi isminde bir yerde yaptırdım.

Ekli dosyalar

• 65ADE414-48E8-4B3E-9442-56095A7AD141.jpeg
    65ADE414-48E8-4B3E-9442-56095A7AD141.jpeg
    149.9 KB · Görüntüleme: 124
  • 3DA2120D-0388-4573-B7E8-43C7C78AC174.jpeg
    3DA2120D-0388-4573-B7E8-43C7C78AC174.jpeg
    120.4 KB · Görüntüleme: 121
Upvote 0
Bugün tamir ettirdim stopu. Umarım olmaz ama ihtiyaç duyabilecek arkadaşlar için ileteyim. Birleşim yerlerinde camın yapısı bozulduğu için hafif çatlağımsı çizgiler kaldı, yapmadan söylemişti usta bunu. Stop yanmazken dikkatli bakılmazsa belli olmuyor yanarken çaprazdan yakından bakınca belli oluyor. Görüştüğüm bazı yerler çatlak ve kırılma şeklinden ötürü yaparız ama içine sinmez demişti ama memnun kaldım işlemden. Çatlayan yerlere su almaması için dolgu yapıldı. Ümraniye sanayide Stop Hastanesi isminde bir yerde yaptırdım.

Upvote 0
Gebzede de stop tamircisi var. Benimde ayni sorun ayni bölgeden başıma geldi. Park halinde çarptılar. Parasını aldım ama bi türlu gidemedim yaptırmaya. Gebzedeki tamirciyle görüştüğümde. Sanırsam elinde kalıp ve ve aynı camı söküp yenisini yapıp takıyor fiyat’a 500-600₺ arası bi rakam söyledi başına gelirse biri bu yorumu görürse diye yazıyorum. Siz ztn yaptırmışsınız geçmiş olsun.

Upvote 0
Öncelikle geçmiş olsun.Bence gayet güzel olmuş,kazasız belasız cezasız sürüşler...

Upvote 0
Gebzede de stop tamircisi var. Benimde ayni sorun ayni bölgeden başıma geldi. Park halinde çarptılar. Parasını aldım ama bi türlu gidemedim yaptırmaya. Gebzedeki tamirciyle görüştüğümde. Sanırsam elinde kalıp ve ve aynı camı söküp yenisini yapıp takıyor fiyat’a 500-600₺ arası bi rakam söyledi başına gelirse biri bu yorumu görürse diye yazıyorum. Siz ztn yaptırmışsınız geçmiş olsun.
Sağolun hocam. Tamirin çok mümkün olmadığı durumda dediğiniz gibi kalıp çıkararak eski camı olduğu gibi yenileyen bir yer bulmuştum ben de, Ataşehirdeydi yanılmıyorsam. Ancak özellikle bu koyu vişne rengin cam değişimi sonrası diğer stoplarla ton uyumu ve kalıcılığı bana çok olası gelmedi açıkçası. Açık renkteki Golf7 halojen stop için kolaylıkla yapılabilir, uyum sorunu da pek olmaz ama onu da tamir ettirmeye kimse uğraşmaz tahminimce 🙂 İlk aldığımda sol arka halojen stopum kırıktı, bugün tek stopun tamiri için verdiğim paraya o zaman komple sıfır stop seti almıştım 😀

Upvote 0
Öncelikle geçmiş olsun ve yaptırmanıza da çok sevindim hocam hayırlı olsun.

Bende de replika aynı stoptan var smoke modeli.
Sağ dış stop LED’leri patladı sadece sinyal yanıyor. Yaptırdığınız yer sadece cam tamiri mi yapıyor yoksa ledler içinde tamir ayarlayabiliyor muyuz bilgin varsa paylaşmanı çok isterim.

Ayrıyetten bu konu ile ilgili bilgisi olan, yaptırabileceğim bir yer bilen arkadaşlarımın tavsiyeleri çok önemli.

Upvote 0

Öncelikle geçmiş olsun ve yaptırmanıza da çok sevindim hocam hayırlı olsun.

Bende de replika aynı stoptan var smoke modeli.
Sağ dış stop LED’leri patladı sadece sinyal yanıyor. Yaptırdığınız yer sadece cam tamiri mi yapıyor yoksa ledler içinde tamir ayarlayabiliyor muyuz bilgin varsa paylaşmanı çok isterim.

Ayrıyetten bu konu ile ilgili bilgisi olan, yaptırabileceğim bir yer bilen arkadaşlarımın tavsiyeleri çok önemli.

Sağolun hocam. Size de geçmiş olsun diyeyim. Led konusu hiç açılmadı ama ledlere müdahale edecek kadar detaylı işçiliğe vakit ayırabilecek bir intiba vermedi bana açıkçası. Yine de sorabilirsiniz. Aksaray'da(il olan) Farcı Bekir isminde bir arkadaş var. instagramda yazarsanız çıkar. Bu konuda daha profesyonel yaklaşımı var. Şehirlerarası gönder bekle zamanım olmadığı için düşünmedim ben. Ona da sorabilirsiniz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt