Bagaj Üstünden Su Alma

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Aracım 2015 model, bugün tavan döşemesinin arka tarafında su izi gördüm ve kontrol ettiğimde fotoğraflarda bıraktığım şekilde lastik bir parçada açıklık vardı, sol taraftaki elimle çektiğimde açılmazken sağ taraftakini biraz çektiğimde boşluk oluşuyor, tahminime göre oradan su almış. Bunu nasıl çözebilirim?

Ekli dosyalar

• unnamed (1).jpg
    unnamed (1).jpg
    287.5 KB · Görüntüleme: 109
  • unnamed (2).jpg
    unnamed (2).jpg
    205.8 KB · Görüntüleme: 110
  • unnamed (3).jpg
    unnamed (3).jpg
    215 KB · Görüntüleme: 110
  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    186.5 KB · Görüntüleme: 110

Şimdi parçası ucuz ama ya takması ? Daha önce yapan var mı? O parça değişebilmesi için yaklaşık 30 kadar kablo soketten sökülecek , eski parça çıkacak yenisi takılacak sonra yine o pinler sokete dizilecek. Ben yeni aldım çifti 109 tl. yaparım diyene parça numarası verebilirim.

Upvote 0

Şimdi parçası ucuz ama ya takması ? Daha önce yapan var mı? O parça değişebilmesi için yaklaşık 30 kadar kablo soketten sökülecek , eski parça çıkacak yenisi takılacak sonra yine o pinler sokete dizilecek. Ben yeni aldım çifti 109 tl. yaparım diyene parça numarası verebilirim.
Nette videosu vardı. Zor görünmüyordu. Linki bulursam atarım buraya.

Upvote 0
Merhabalar, bu görsellerdeki parça değişince su alma problemi çözülüyor mu ? Geçenlerde arabaya bindiğimde nem kokusu almıştım. Direkt bagaja bakmıştım su mu aldı diye ama kupkuruydu. Geçenlerde farkettim ki tavandan su almış.

Upvote 0
Upvote 0
Hocam, plastik parçanın tırnaklarını kontrol ettiniz mi? Zira ben silikon çektirmedim çünkü tırnaklar sağlam olunca gerek kalmadı, yerine taktık düzeldi. Kontrol etmenizi tavsiye ederim diyeceğim ama silikon işi bitmiş anladığım kadarıyla. Umarım tekrarlanmaz sorun.
Hocam o plastik parça yerinde tam olarak tutunuyordu. Bir problem yoktu. Bagaj kapağının altındaki trim parçasını söküp baktık. Aracın üzerine su döküp bekledik. Belli bir süre sonra tekrar su döktük ama herhangi bir su sızıntısı bulamadık. Tedbir amaçlı kablo hortumlarının altına siyah silikon sıkıp geri taktık. İleriki günlerde tekrar yağmur yağdığında takip edeceğim.

Upvote 0

Geri
Üst Alt