2019 Golf Multimedya Değişimi

Mk7_5

Yeni Üye
İsim
Alp
Araç
Golf MK7.5
Herkese merhabalar,

2019 model Golf sahibiyim. Aracımda eski tip multimedya sistemi var App Car Play ve CD çalar yok. Bunu Harman mib 2 olarak geçen multimedya sistemine upgrade edebilir miyim?

Vagcom'da 9500+ kdv denmiş ama ender elektronikte ana ünite montajı ile 16.100+kdv'ye geliyor aradaki fark nedir bilen varsa çok memnun olurum.

Bu işe baş koyduk ama yanlış bir şey de almak istemiyorum. Konu ile ilgili bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• 20220731_104615.jpg
    20220731_104615.jpg
    259.9 KB · Görüntüleme: 109
  • 20220731_104634.jpg
    20220731_104634.jpg
    173.4 KB · Görüntüleme: 101
  • 20220731_104639.jpg
    20220731_104639.jpg
    159.3 KB · Görüntüleme: 108
  • Screenshot_20220801-000354_Chrome.jpg
    Screenshot_20220801-000354_Chrome.jpg
    52.3 KB · Görüntüleme: 104
  • Screenshot_20220801-000152_Chrome.jpg
    Screenshot_20220801-000152_Chrome.jpg
    63.1 KB · Görüntüleme: 110

Piyasadan çıkma neden bakmıyorsun? Çok para gibi geldi. Bu arada Carplay için USB de gerekecek.

Bizim buradaki ilanlarda denk gelmiştim. Onlardan tedarik edebilirsiniz, duruyorsa…

VagCom'daki cihaz Discover Media'dır muhtemelen, Discover Pro değildir.

Cihazların hepsi Mib2 zaten, Mib2 yazınca yaygın bir yanlış bilgi çoğu kişi Harman sanıyor, Preh ve Delphi lerde Mib2 diye geçer.

Evet vagcomdaki cihazlar discover pro değil , USB girişiyle birlikte arkadaşım 10500 e değiştirdi.

CarPlay işini görüyor. Kendi navigasyonu dışında harman takmanın bi farkı yok sanki ? Onun için de 6-7 bin daha vermek çok mantıklı gelmedi.

Arabalar sürekli eskiyor , sürekli yenileri yeni versiyonları daha büyük ekranları çıkmaya devam ediyor . Bence işinizi görecek , konforunuzu arttıracak minimum düzeyde kalmanızı öneririm.

hocam sen o paralara yapamazsın. torpido , bağlantı kabloları ve usb soketi lazım. iyi sayılabilecek kalitede kablo seti 2000 tl civarında. usb soketi 900 tl. torpido kaça bilmiyorum. yani yaklaşık 4000 tl ekstran var.

Benim için önemli olan hem Android için App connect hem de Apple için car play olması açıkçası. Discovery media'da ikisi de var sanırım değil mi? @bigbangtheory torpido kablo çekimi ve montaj dahil miydi 10500 e? Bir de ekranda çizik var mı? Ender'de özellikle çizik olduğu yazılmış

6200 tl fark istiyor torpido ve kablo seti için ender elektronik.+ montaj 700 tl

Vagcom ile detaylı bir görüşme yaptım sağ olsunlar sorulamın hepsini yanıtladılar buradan da paylaşmış olayım;

1- @CemK hocamın belirttiği cihaz Discovery Media imiş.
2- Toplam kablo,USB ve torpido dahil 10800'e yapıyorlar, torpidoyu değiştirmeden kitapçık koyma yerine monte ediyorlar.
3- Ekranlarda ufak tefek çizik var, bunlar ileride baş ağrıtır mı bilemiyorum açıkçası

Benim için önemli olan hem Android için App connect hem de Apple için car play olması açıkçası. Discovery media'da ikisi de var sanırım değil mi? @bigbangtheory torpido kablo çekimi ve montaj dahil miydi 10500 e? Bir de ekranda çizik var mı? Ender'de özellikle çizik olduğu yazılmış
Abi biz kasıtlı olarak sormadık onu. Ama gözümüze çarpan bi çizik yok , görmeye de çalışmıyoruz 😅😅 evet montaj torpido gözü kesimi USB girişi dahil 10500. Golf 7 artık eski kasa , 5 yaşın üzerinde falan. Ben işini görecek en düşük fiyatta ve modelde kalmanı öneririm. Sonuçta müzik , navigasyon ve telefon görüşmesi için kullanılacak . Çok abartmaya gerek yok. RCD 330 bile yeterli aslında , ses kalitesi düşüyor yorumları yüzünden biz cesaret edemedik. Harman istiyorsan da sitede 2. El takip edersen yakalarsın elbet

2019 MODEL GOLFTE CARPLAY ÖZELLİĞİ OLMAYAN CİHAZ NASIL OLUR? 2016 İKİNCİ YARISINDAN İTİBAREN CARPLAY ÖZELLİKLİ MULTİMEDYA CİHAZLARI YOK MUYDU?

Herkese merhabalar,

2019 model Golf sahibiyim. Aracımda eski tip multimedya sistemi var App Car Play ve CD çalar yok. Bunu Harman mib 2 olarak geçen multimedya sistemine upgrade edebilir miyim?

Vagcom'da 9500+ kdv denmiş ama ender elektronikte ana ünite montajı ile 16.100+kdv'ye geliyor aradaki fark nedir bilen varsa çok memnun olurum.

Bu işe baş koyduk ama yanlış bir şey de almak istemiyorum. Konu ile ilgili bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim.
Ender Elektroniği çok önermiyorum hem gereksiz pahalı hem de işçiliği çok kötü denecek seviyede. Tek iyi yanı sattıkları ürünün arkasında durup fatura kesiyorlar. Bir de şöyle bir yorumum olacak, bazı şeyler maalesef ihtiyaçtan çok heves gibi. Çoğu arkadaşın ve çevremde gördüm şahısların arabasında carplay var ama yine de yolda telefon tutucu ile haritaya bakıyorlar. Arabada bluetoth var ama telefon görüşmelerimizi kablosuz kulaklı ile yapıyoruz, usb veya aux var özenle şarkı listesi oluşturuyoruz ama bir iki şarkıdan sonra yine radyoyu açıp yolumuza devam ediyoruz. Benim netflix, spotify üyeliğim var ama ne kadar dizi izliyorum şarkı dinliyorum Allah bilir. İhtiyaca göre değişir tabi bu multimeyda gibi şeyler yerine park sensörü, yağmur-far sensörü, hız sabitleme-limitleme gibi orjinal özellikleri eklemek daha mantıklı. Sosyal medyada da çok görüyoruz arabasını golf r yapmış ama park sensörü yok kararan dikiz aynası yok 😁

Şehir farkı olabilir. İstanbul'da CarPlay varken trafiğe ordan bakmadan en bildiğim yere bile gitmez oldum neredeyse. Bluetooth telefon işine gelince araba'yi alinca ilk onu halletmistim 5" orjinal Blueooth'luya geçerek, acaip eksiklik gelmişti bana, keza telefondan müzik aktarmakta baya elzem di benim için. Kullanici alışkanlıklarına cok bağlı ama genelde oldukca fazla kullanilan ozellikler, bu kadar kişi cok kullandigindan takiyor, pek gorsellikle alakali bir konu değil bence.

@CemK abi kablosuz carplay için carlinkit cihazını önerir misin ? Kablo büyük bir amelelik gibi geliyor bana. Gecikiyor ses falan diyorlar ne dersin bu konuda ?

@serkan_kala Bu dedikleriniz eksikse kesinlikle öncelik bunlar olmalı . Hatta geri görüş ve katlanır ayna da bence daha öncelikli. Sonu yok bazı şeylerin , sürekli şunu da yaptıralım bunu da yaptıralım seviyesine çıkıyoruz . Konforu en çok ne arttırır diye bakacağımıza , onda var bende de olsun kafasındayız biraz

Geri
Üst Alt