1.2 TSI DSG Rölantide Titreme

Hocam benim de vites geçişleri falan mükemmel bir problem yok ama rölantide titreme var. Soğuk havalarda motor soğukken daha fazla oluyor, p konumunda gaza bastığımda, ilk çalışmalarda daha da artıyor. Bende bir de plastik sürtme sesi gibi ses gelmeye başladı. Kalkışta geliyor hissediyorum. Start stop kapalı, motor sıcak, klima kapalı. Motor tarafından ses gelmeye başladı. Onu bir servise götüreyim diyorum. Gıcırdama gibi bir ses. Araç 1.4 TSI 125 hp DSG
Hakan bahsettiğin gıcırdama sesini okuyunca aklıma Alper Abi geldi valla direk, umarım ciddi bir problem değildir.

Yok Eren DSG ile alakalı olduğunu düşünmüyorum ya. Bizim 2007 jettada da vardı. Serviste hemen 5 dkda hallettiler. Plastik yerinden çıkmış. Ben de öyle olduğunu düşünüyorum. Manuele alınca da oluyor. Sanki fan sürtüyor gibi böyle. Bi bakalım nadir oluyor şimdilik. İnşallah kötü bir şey değildir. Yazarım buraya sonucunu. Pazartesi götürmeyi düşünüyorum inşallah.

@Nektar gicirdama sesi geliyorsa buyuk ihtimal baski balatan degisecektir sesi yakaladiginda kayit yap servise git. 

Mayıs ayında aldığım 1.4 125 HP DSG aracımda da kırmızı ışıkta beklerken hissetim bu titreme olayını. Sürekli olan bir durum değil ama, 1 aydır 1 kere başıma geldi. şanzımanla ilgili olduğunu düşünmüyorum zira araç daha 800 km'de ve vites geçişlerinde hiçbir sorun yok. Sadece start stop kapalı olduğu zaman ışıkta beklerken D konumuda ayak frende aracın sağa sola doğru küçük titreşimleri. TSI motorların nazarlığı heralde bu problem.

Titreme bende de var sorduğumda normaldir demişlerdi ama şimdi benim de kafama takıldı.

konuyu hortlatayım :)

bende de 1.4 TSI 122 hp dsg golf var yaklaşık 1 aydır bu titremeyi bariz şekilde hissediyorum. aracı ilk aldığımda o kadar sessiz çalışıyordu ki çalıştığını anlamak için arabadan inip baktığım oluyordu :) ama şimdi bildiğiniz koltukta titremeyi hissettiriyor. dün balıkesir vw yetkili servisine götürdüm 2 saat baktılar bi şey yok dediler. hatta benim araç gibi 1.4 golf bulmuşlar onun titreme gürültü değerleriyle aynı çıkmış (araçlar 2013 model 41000 kmde) vw merkezine  yazı yazmışlar gürültü değerlerini istemişler bilgisayar ortamında sorun görünmüyor ama vw ustası titreme var diyor. yani sorun elektronik olarak yok duyusal fiziksel olarak var saçma sapan bi durum yani. servis müdürü tekrar doğuş merkezi ile bu durumu paylaşıp beni bilgilendireceklerini söyledi bekliyorum bakalım ne diyecekler :)

Hafif titremeler zaman zaman oluyor bu bir sorun değil bence, aracımın km'si 87,000 oldu stop etme tekleme durumları hiç olmadı

AC açıkken bende de AC'nin yüküne göre videodaki gibi bir titreme oluyor ancak kapattığımda hemen kesiliyor. AC'yi kontrol ettiniz mi ?

Hafif titremeler zaman zaman oluyor bu bir sorun değil bence, aracımın km'si 87,000 oldu stop etme tekleme durumları hiç olmadı
ilk aldığımda da olsaydı normal derdim ben de ama ilk zamanlar olmayıp şimdi olunca haliyle sorun var anlamına geliyor bence

ilk aldığımda da olsaydı normal derdim ben de ama ilk zamanlar olmayıp şimdi olunca haliyle sorun var anlamına geliyor bence
Hocam devir saatinde oynama oluyormu? Benim aracımdaki durum söyle; devir saati sabit dururken (rolanti devrinde) koltukta bir sarsıntı hissediliyor, bu durum sürekli olmuyor. Zaten vw otomobilleri arıza durumlarında bilgi verme (uyarı) konusunda çok hassas otomobillerdir. Turbo otomobiller yakıt konusunda da çok hassastır,yakıtı bitirip tekrar yakıt aldığınızda bu sorun ortadan kalkabilir.

Hocam devir saatinde oynama oluyormu? Benim aracımdaki durum söyle; devir saati sabit dururken (rolanti devrinde) koltukta bir sarsıntı hissediliyor, bu durum sürekli olmuyor. Zaten vw otomobilleri arıza durumlarında bilgi verme (uyarı) konusunda çok hassas otomobillerdir. Turbo otomobiller yakıt konusunda da çok hassastır,yakıtı bitirip tekrar yakıt aldığınızda bu sorun ortadan kalkabilir.
yakıtı bitirip başka yerden yakıt almayı da denedim ama olmadı. artık akışına bıraktım çok takmamaya çalışıyorum yapacak bi  şey kalmadı servis de sorun yok dedikten sonra :)

Geri
Üst Alt