TSI / TDI ?

Crazy112

Üye
İsim
Bülent
Arkadaşlar iki araç var ikisinden birini almak üzereyim
1. 2014 1.6TDİ Dsg Highline 80.000km
2.2015 1.4TSİ Dsg highline 65.000km

İkisi de cam tavanlı hangisi daha iyi

Kesinlikle 1.4 TSİ, sadece olumsuz yanı yaylar tdi’dan daha sert. Konfor biraz daha geride, geri kalan her konuda net bir biçimde TSİ iyi. Tüketimde de üzmeyecektir.

Kesinlikle 1.4 TSİ, sadece olumsuz yanı yaylar tdi’dan daha sert. Konfor biraz daha geride, geri kalan her konuda net bir biçimde TSİ iyi. Tüketimde de üzmeyecektir.
1.4 tsi larda Bağımsız süspansiyon var , torsiyonlu tdi dan daha konforsuz olacağını düşünmüyorum zira 1.4 TSI aldıran noktalardan birisi buydu bana

Arkadaşlar iki araç var ikisinden birini almak üzereyim
1. 2014 1.6TDİ Dsg Highline 80.000km
2.2015 1.4TSİ Dsg highline 65.000km

İkisi de cam tavanlı hangisi daha iyi
Torsiyon ve Bağımsız süspansiyon meselesi önemli değilse şayet fiyatı uygun olanı seçebilirsin bence Üstadım.

Tsi tercih ederim. Düşünmem bile. Kuvvetli motor, bağımsız süspansiyon. Sessiz ve konforlu. Kaza hasar durumu her ikisindede yok olarak kabul ediyorum

Her iki aracı da kullanmış birisi olarak yorumlarım;

1.4 TSI
  • Bağımsız arka amortisör farkını yol tutuşu ve konforda gösteriyor. Virajlı yollarda performanslı kullanımda veya kaçış manevralarında aracın tepkileri tdi ye göre daha net. BozuK yollarda ise araç içi sarsıntı daha az.
  • 1.4 tsi yağ eksiltebiliyor. yaklaşık iki bakım arası 700-800 ml kadar. Satan kişiye böyle bir durum olup olmadığını bunlarda kronik vs diyerek sorabilirsiniz.
  • Araç içi gürültü olarak motor sessiz.
  • Zincirli olduğundan triger derdi yok.
  • baktığınız araç daha düşük km olduğu için daha avantajlı bu arada.
  • tüketim olarak şehir içi karma 5.5-7.5 arası trafiğe göre değişiyor. uzun yolda ise kullanıma ve rotaya göre sakin kullanılırsa 4.8-5.5 lt yakıyordu.
1.6 TDI

• Torsiyon farkını aracın sertliğinden hissedebilirsiniz. bu fark öyle aman aman değil ama araçların ikisine de arka arkaya binince net anlaşılıyor.
  • TDI bakım masrafı daha fazla. Almadan enjektör vs iyi baktırılmalı.
  • baktığınız aracın kmsi nedeniyle ağır bakımları yakın.
  • kabin içi gürültü anlamında dizel sesine bir yerden sonra alışıyorsunuz. 2k devir bandında araç nispeten sessiz.
  • Performans olarak 50nm tork fazlası olduğu için çekiş olarak başarılı. Gaza bastığınızda aracın yürüyeceğini biliyorsunuz.
  • Dpf rejenerasyonuna dikkat etmeniz kısacası kuralına göre kullanmanız lazım.
  • tüketim açısından dizelle bassan da 7 litreyi pek geçmiyor. ortalama uzun yolda 4.5 yakıyor şehir içi ise 6 bandında geziyor.
Her iki araç için ortak yorumum şu olur ilk bakmaya gittiğinizde DGS ile alakalı olarak silkeleme vuruntu var mı bunlara bakın. Ayrıca tdi lerde volan motor yüke bindiğinde titremeye sebep olabiliyor. Araç ısındığında klimayı tam güç açarsanız oradan yakalayabilirsiniz.

Sonuç olarak da benim tercihim yağ eksiltme ve dsg ile alakalı problemi yoksa tsi den yana olurdu.

Abiler daha önce Tsi manuel vardı yakıt beni üzüyor ben seri kullanırım ben 8-9lt aşağı gezmedim hiç şehir içi üzüm da 6.5-7 yakıt korkutuyor ikisi de aynı para fiyat olarak

Geri
Üst Alt