Ate balata ısınınca ötme sorunu

driver_can

Paylaşımcı Üye

İsim
CAN
Aracıma geçen hafta sıfır aldığım ön arka ate balata seti(orjinal olduğunu teyit ederek)ve ön diskleri zimmermann delikli spor olanıyla değiştirdim.Balataları değişmeden önce herhangi bir ses vs sorunum yoktu.Arkalarım azalmıştı önlerde 312 mm boyutuna geçmek için keyfi olarak değiştirdim.Ön balatalarım yarı durumdaydı aracım 23 binde.Değiştirdikten sonra başlarda gelmiyor fakat balatalar ısınınca frenler ötüyor malesef sonra kısa bir an geçiyor tekrar başlıyor.Özellikle kapalı otoparklarda yaşıyorum bu sorunu.Henüz tam olarak tespit edemedim önden mi arkadan mı geldiğini ama büyük ihtimal önden gelmekte ses.Tam durmaya yakın geliyor ses az basışımda ses yok.Aldığım firma ile görüştüm ate sese garanti vermiyor dedi tr dağıtıcısı rotaşı aradım onlarda aynı şeyi söyledi.Koskaca firma daha 2 gün geçtikten sonra iletişim kurduğum ürününün ses çıkarmasına garanti vermiyor.Bana akıl veriyorlar benimde öttü usta kenarlarını törpüledi diye.Madem bunu yapacağım ozaman neden Ate alayım bitmemiş balatayı değiştireyim.Daha önce başına gelen var mı çözüm nedir?Ben würth bir şişe balata spreyini sıktım araç soğukken bakalım çare olacak mı ilk sıkışımda yine ses geliyordu.

Forumumuzda ate yetkilisi bir üyemiz vardı sanki, yanlış hatırlamıyorsam
Bilenler varsa etiketleyebilir mi?

Upvote 0
Firma belki şunu ima etmeye çalışıyordur;

Efendim —> Ceramic balata ürünümüz var denediniz mi..? :) Daha uzun ömürlü, daha az balata tozu ve daha düşük ses seviyesi..,

Ben bu ülkede daha sattığı üründe sıkıntı çıktığında arkasında duran bir firma görmedim.

Upvote 0
Firma belki şunu ima etmeye çalışıyordur;

Efendim —> Ceramic balata ürünümüz var denediniz mi..? :) Daha uzun ömürlü, daha az balata tozu ve daha düşük ses seviyesi..,

Ben bu ülkede daha sattığı üründe sıkıntı çıktığında arkasında duran bir firma görmedim.
Spor delikli disk kullanacağım için seramik olanı aslında tavsiye edilmiyor bu yüzden de tercih etmemiştim.

Upvote 0
Yok ben bir de seramik alın deneyin diye söylemedim., satıcı firmayı eleştirme amaçlı söyledim.
Yok biliyorum anladım ilk başta tercih etmemem sebebimi belirtmek istedim.Bir ötüyor bir ötmüyor enterasan durumu var.Yoksa seramik balata tozu olmadığı için işime gelirdi.

Upvote 0
o kadar verip ate almaya gerek yok o zaman ..ötmesi sıkıntı degıl olabilir ama garanti vermemesi olmamış..

Upvote 0
Ben sana fredo al demiştim 😀
geçen sene balatalarım ötüyor diye üstünde olanları söküp 4 ferodo balata takıp daha da fazla ötmesiyle sonuçlanan maceram olmuştu. filtremarketim'den tedarik etmiştim ürünü. ses bir türlü kesilmeyince sağolsunlar iade almışlardı. daha sonra hella balata taktım. nispeten daha az ötmeyle devam ediyorum. trw ve ferodo konusunda benim gibi felaket ötüyo eskisinden beter oldu diyen de var, sıfır ses var diyen de.

Upvote 0
Bende size özelden yazmıştım kırmadan itina ile cevap vermiştiniz. Bende ondan sonra textar marka balata aldım şu anlık memnunum

Upvote 0
bende ekim / kasım gibi disk balata yenileyeceğim o yüzden çok ilgimi çeken konu şu balatalardan ses gelince yemin ediyorum frene basmak istemiyorum 🙂

Upvote 0

@driver_can Ben 10 bin km kullandım çıt ses duymadım. Diskleri ve tüm balataları değiştirdim zaten konuyu ve aracımın durumunu biliyorsun... Bosch balata desen ötme hep olur derim ama Ate için kesin ötmez diyemiyoruz... Mutlaka birşey vardır detaylı incele bakalım aracını...

Upvote 0

Geri
Üst Alt