18 janta Michelin Pilot Sport 5 uygulaması

Ender

Moderatör
İsim
Ende Hoca
Araç
Golf 7 1.6 TDI Highline Trp. + MK 7,51.4 TSİ Golf R line + GTI 2.0 300 hp MK5 + MK6 ...
Herkese Merhaba Golftutkusu dostları;
Yaz Aylarında Yaz Lastiği Kullanmak gerek Düşüncesiyle Aracıma Yeni Lastik Arayışı içerisindeydim. 225 40 18 Ebatlarda Lastik seçimi yapmak adına 3 farklı markanın Modelleri arasında Araştırma yaptım ve Sonuç olarak yine Michelin Pilot serisinin 5.sini Almış Buldum Kendimi. Bu lastik Piyasa da yeni olmasından dolayı fazla Tecrübe edene Rastlamadım ve Michelin Bayiisi Tanıdığım Dostlar ve Yabancı forumlarda ki araştırmalarım sonucunda Michelin PİLOT SPORT5 e karar verdim. Ürün 2022 üretimi olup, Toplam 7 Bin tl ye mal oldu( Nisan 2022). Kampanya olarak 800 tl Opet Yakıt çeki ve Yanında Birde Kamp Sandelyesi Hediye edildi.

Öceki Nesil pilot 4 e oranla deseni çok değişmemiş olsa da küçük gelişmeler eklenmiş ,Lastiği Taktıktan sonra Tecrübe edebildiğim kadarıyla ( fazla süre ve km yapamasam da) aracımın eski lastikleri pilot sport 4 e göre Çok da rahat ve yumuşaklık hissettim, yol tutuşu sanki bir tık daha iyi gibi. Özellikle Su tahliyesi bana daha başarılı geldi. Launch Control da pati yapmaya direnmesi pozitif yanı, Sonuç olarak Beklentimi fazlasıyla karşılamış oldu. Tavsiye ederim açıkcası.
Diğer 2 Seçenek ise Goodyear Asimetrik ve Continental contact 5-6 serileriydi,
Lastiğin teknik bilgilerini markanın sitesine ait olan linki de ekliyorum. (Michelincomtr sitesinden alıntıdır )

https://www.michelin.com.tr/auto/tyres/michelin-pilot-sport-5

Ekli dosyalar

• 20220423_163859.jpg
    20220423_163859.jpg
    140.5 KB · Görüntüleme: 172
  • 20220418_154336.jpg
    20220418_154336.jpg
    149.7 KB · Görüntüleme: 157
  • 20220418_154850.jpg
    20220418_154850.jpg
    139.4 KB · Görüntüleme: 152
  • 20220419_153004.jpg
    20220419_153004.jpg
    310.6 KB · Görüntüleme: 154
  • 20220419_155201.jpg
    20220419_155201.jpg
    130.7 KB · Görüntüleme: 159
  • 20220419_155218.jpg
    20220419_155218.jpg
    117.6 KB · Görüntüleme: 143
  • 20220419_161422.jpg
    20220419_161422.jpg
    123.8 KB · Görüntüleme: 147
  • 20220420_124213.jpg
    20220420_124213.jpg
    112 KB · Görüntüleme: 168

Herkese Merhaba Golftutkusu dostları;
Yaz Aylarında Yaz Lastiği Kullanmak gerek Düşüncesiyle Aracıma Yeni Lastik Arayışı içerisindeydim. 225 40 18 Ebatlarda Lastik seçimi yapmak adına 3 farklı markanın Modelleri arasında Araştırma yaptım ve Sonuç olarak yine Michelin Pilot serisinin 5.sini Almış Buldum Kendimi. Bu lastik Piyasa da yeni olmasından dolayı fazla Tecrübe edene Rastlamadım ve Michelin Bayiisi Tanıdığım Dostlar ve Yabancı forumlarda ki araştırmalarım sonucunda Michelin PİLOT SPORT5 e karar verdim. Ürün 2022 üretimi olup, Toplam 7 Bin tl ye mal oldu( Nisan 2022). Kampanya olarak 800 tl Opet Yakıt çeki ve Yanında Birde Kamp Sandelyesi Hediye edildi.

Öceki Nesil pilot 4 e oranla deseni çok değişmemiş olsa da küçük gelişmeler eklenmiş ,Lastiği Taktıktan sonra Tecrübe edebildiğim kadarıyla ( fazla süre ve km yapamasam da) aracımın eski lastikleri pilot sport 4 e göre Çok da rahat ve yumuşaklık hissettim, yol tutuşu sanki bir tık daha iyi gibi. Özellikle Su tahliyesi bana daha başarılı geldi. Launch Control da pati yapmaya direnmesi pozitif yanı, Sonuç olarak Beklentimi fazlasıyla karşılamış oldu. Tavsiye ederim açıkcası.
Diğer 2 Seçenek ise Goodyear Asimetrik ve Continental contact 5-6 serileriydi,
Lastiğin teknik bilgilerini markanın sitesine ait olan linki de ekliyorum. (Michelincomtr sitesinden alıntıdır )

https://www.michelin.com.tr/auto/tyres/michelin-pilot-sport-5

Hayırlı olsun hocam en sevdiğim marka ve model ve ps4 uzun yıllar kullandım bendeki beşinci senesini devirdiğinde çatlamıştı ve tabandan kırılmıştı çıkardığım zaman burada sormak istediğim ps4 de yok diye hatırlıyorum belli aralıklarda ps5 üçer nokta var bunun sebebi nedir acaba…

Ekli dosyalar

• 29AA5832-4F4C-473F-80CB-2198AB0FB507.jpeg
    29AA5832-4F4C-473F-80CB-2198AB0FB507.jpeg
    85.3 KB · Görüntüleme: 85
@Ender Hayırlı olsun hocam.
Yalnız spor kullanmıyorsanız bence gereksiz. Gerçi 18" e de gerekli olabilir yanak sertliği açısından.

Bende 4 aydır bu lastiği kullanıyorum. Lastik öyle yumuşak ki pamukların üzerinde gidiyorum desem yalan olmaz ayrıca esnemesi ve yol tutuşu da önceki serisine göre daha iyi.
Hayırlı olsun.

Bende 4 aydır bu lastiği kullanıyorum. Lastik öyle yumuşak ki pamukların üzerinde gidiyorum desem yalan olmaz ayrıca esnemesi ve yol tutuşu da önceki serisine göre daha iyi.
Hayırlı olsun.
Bence siz yumuşak lastik görmemişsiniz.
Ender hocamın lastiği güçlendirilmiş yanak XL ve Y hız kodu ile sert lastik.
Ve en önemlisi perfprmans lastikleri yumuşak olamaz/olmaz.

Siz yumuşak pamuk gibi dediğiniz lastiğin yanak fotosunu paylaşırmısınız. Bilgileri içeren.

Bence siz yumuşak lastik görmemişsiniz.
Ender hocamın lastiği güçlendirilmiş yanak XL ve Y hız kodu ile sert lastik.

Siz yumuşak pamuk gibi dediğiniz lastiğin yanak fotosunu paylaşırmısınız. Bilgileri içeren.
Herkesin kendine göre algısı farklıdır. Bana göre yumuşak size göre sert olabilir.

"Bence siz yumuşak lastik görmemişsiniz." Bu ön yargı niye?

Herkesin kendine göre algısı farklıdır. Bana göre yumuşak size göre sert olabilir.

"Bence siz yumuşak lastik görmemişsiniz." Bu ön yargı niye?
Ön yargı değil bilgi!
Herşeyi ön yargıya bağlamıyalım.
Lütfen yumuşak dediğiniz lastiğin yanağını bilgiler okunacak şekilde paylaşırmısınız.

Not; Başkalarını önyargı ile eleştirenlerin genellikle kendileri ön yargılıdır

Hayırlı olsun hocam en sevdiğim marka ve model ve ps4 uzun yıllar kullandım bendeki beşinci senesini devirdiğinde çatlamıştı ve tabandan kırılmıştı çıkardığım zaman burada sormak istediğim ps4 de yok diye hatırlıyorum belli aralıklarda ps5 üçer nokta var bunun sebebi nedir acaba…
Metin Hocam bu işaretler Michelin'in yeni lastiklerinde var, wear2check işareti olarak geçiyor. Lastik sırtı ve dişlerinin aşınma kontrolü için yapılmış ek bir işaretleme yöntemi. Ben de 225/45/17 sini taktım PS5'in, almadan araştırmıştım oradan biliyorum.

Ekli dosyalar

• ps5.png
    ps5.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 69
Ön yargı değil bilgi!
Herşeyi ön yargıya bağlamıyalım.
Lütfen yumuşak dediğiniz lastiğin yanağını bilgiler okunacak şekilde paylaşırmısınız.

Not; Başkalarını önyargı ile eleştirenlerin genellikle kendileri ön yargılıdır
Ben sizin niyetinizi anlamıyorum.
Bu formda fikir beyan etmek yasak mı? Hissiyattan doğan düşüncelerimizi illa kanıt göstererek mi sunmamız gerekiyor?

Ben sizin niyetinizi anlamıyorum.
Bu formda fikir beyan etmek yasak mı? Hissiyattan doğan düşüncelerimizi illa kanıt göstererek mi sunmamız gerekiyor?
Gayet net
Performans lastiği üstelik Güclendirilmiş yanak XL lastik yumuşak olmaz!

Siz belki Primacy takmışsınızdır diye özellikle yanak fotosu istiyorum.
Bunu neden farklı yerlere çekmeye çalışıyorsunuz?

Bana göre yumuşak lastik.
Görsel ekliyorum umarım tatmin olursunuz!

IMG_0761.jpg.

@Beng Hayırlı olsun. Size göre yumuşak ise
Zevkler ve renkler tartışılmaz oluyor.
İyi günlerde kullanınız.

Metin Hocam bu işaretler Michelin'in yeni lastiklerinde var, wear2check işareti olarak geçiyor. Lastik sırtı ve dişlerinin aşınma kontrolü için yapılmış ek bir işaretleme yöntemi. Ben de 225/45/17 sini taktım PS5'in, almadan araştırmıştım oradan biliyorum.

Teşekkürler bilgi için…

@Terms

Michelin in ana felsefesi yumusaklık

Kuruda ıslakla lastik dislerinin yumusak yapısıyla zemini-asfaltı vantuzlama/öpme / diş gecirme seklinde özellikleri var.

Bu sekilde güvenlik 2 tık artıyor dogal olarak.

Bu lastigin yanak özelliginin XL olması yanağın extra kuvvetlendirilmis olması taban yapısının da sertlestirildigi anlamına gelmez bence.

Bir genelleme ile

En Sert lastikler
Bridgestone-petlas-hankkook vsvs

En Yumusak lastikler
Michelin-Sava-Riken vsvs

XL oldumu tamam yanaklar extra Serttir.

Son:
En yumusak lastik 45 binde biter (dis yapısı ömrünü tamamlar (michelin)
En sert lastik yine 45 binde biter (bridge stone) diş var yola tutus yok

Bunların dısında 60.000 gidecek lastik bana uygun olanı sanırım (güvenlik 2 tık az ömür 2 tık fazla)

@Savatage
Bu lastigin yanak özelliginin XL olması yanağın extra kuvvetlendirilmis olması taban yapısının da sertlestirildigi anlamına gelmez bence.
Konforu yumuşaklığı taban sertliği değil, yanak sertliği sağlar.
Sürücü taban sertliğini anlayamaz bence. Ancak yanak sertiliğini anlar.

En Sert lastikler
Bridgestone-petlas-hankkook vsvs
En sert lastik sıralamasında tepe nokta LASSA dır.
Ticari taksiciler sertliğinden dolayı daha fazla km yaptığından genellikle LASSA tercih ederler.

İnsanlarımızın tercih ettiği sert lastikler; Michelin Pilot Sport, Good-Year Eagle F1 Assymetric, Conti. Pr.c.
Ben 17" ve altı Jantı olupta, sportif kullanmayan insanlar bu lastikleri neden tercih eder bir tütlü anlamam!. Üstelik daha fazlada ödeme yaparlar.

En Yumusak lastikler
Michelin-Sava-Riken vsvs
Rikeni çıkaralım o sert bir astik.
Ancak Yumuşaklık konusuna gelince marka değil de Model Ön plana Çıkar.

Burada en önde gelen yumuak lastikler
Michelin Primacy, Good-Year Efficent Grip Performance, Sava dır.(Conti ninde yumuşak serisi var ancak markaya karşı olduğumdan yazmadım)

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt