1.2 TSI Düşük Devirde Silkeleme Vuruntu

Sente atmayı bilmeyen ustamı olur var tabii adam boyayla işaretliyor çünkü elimde uygun sente yok her motor işin sente alması gerekli oda boya ile çözüyor ve tabii sente tutmuyor

Arkadaşlar polo 1.2 tsi 2015 model araç aldım. Ekspertizde birşey cıkmadı. Buji ve bobin komtrolü yaptırın dedi. Cok dikkat etmedim. Araç 2000 devir altında düşünce Aşırı titreme yapıyot. Boştayken gaz verince de aynı şekilde. aracı götürdüm özel servise bujiler ve bobinler değiştirildi yinede çözüm olmadı. Bujiler ngk marka takıldı düzelmedi bosch takıldı. Snra bobinlerde değiştirildiğinde düzelmeyince onları tekrar söktürdüm usta işi çözemeyevek diye. Ki çözülmeyince yok siboplar yok enjEktörler denilip motor rektefiye etmeye kadar götürdüler işi aracı alıp cıktım. Aynı durumu yaşayan varda lütfen yardımcı olsun.
aynı marka aynı model aracı kullanıyorum Aynı sorunu yaşıyorum triger değiştikten sonra oldu sente tutturamadılar dedim başka yerde yaptırdım yine de geçmedi buji bobin değiştirdim geçmedi üst kapak söküldü taşlama yapıldı sibop takımı değişti enjektörler değişti yine de geçmedi 25.000₺ masraf ettim çözüm bulamadım çözüm bulabildiniz mi son durum nedir acaba ? Bu gün servise gidip senteyi tekrar yaptırmayı düşünüyorum aracımın kilometresi 130.xxx

nokta atışı çözüm lazım işi bilen bir ustaya bırakılıp bakılacak yada servise öyle yok onu değiş olmadı diğerini değiş olmadı motor aç kapat saçmalık anlamıyorlarsa kurcalamasinlar mümkünse

Araçta titreme durumu sebepleri arasında en sıkıntılı durum volan hocam. Özellikle oynar göbek volanlarda bu sorun daha da çok rastlanıyor. Yüksek ihtimalle ondan olabilir. Çünkü bakılması gereken yerlere siz de bakmışsınız (buji vs). Birde gaz kelebeğine baktırın ve Komprasör testi yapsınlar. Benim tahminim Volant ile alakalı gibi duruyor. VW servise giderek direkt titreme problemi olarak kaydınızı oluşturabilirisiniz. Yaklaşık 600-700 tl gibi bir masrafınız çıkar sorunun ne olduğunu bulabilirsiniz. Bu sorunları bulana kadar çok masraf yapıyoruz. Aslında en mantıklısı servise giderek şikayeti belirtmek ve içerdeki ustanın sorunun kaynağına ulaşmasını sağlamak daha mantıklı.

triger değiştikten sonra oldu sente tutturamadılar dedim başka yerde yaptırdım yine de geçmedi
Özel servisler triger konusunda milimetrik iş yapamıyor.
Benim de aynı şey başıma geldi,
Yaptırdığım özel servisi ikna edemedim trigerden kaynaklı sorun olduğuna,
başka özel servislerde aynı şekilde açıp tekrar sente almaya yanaşmadılar.
daha sonra Kayseri'deki Yetkili Servis Aykan'a götürdüm,
trigeri söküp düzgün bir şekilde taktılar sorunum ortadan kalktı...

aynı sorun bende de vardı gezmediğim yer kalmadı. buji bobin vs herseyi soylediler. her usta buji değiştirelim bobin değiştirelim dedi eger sorun duzelmezse iade ederim dedim ve yaptım da. internette surekli arastırdım sonunda sentenin kesinlikle kaçık olduguna kanaat getirdim. en son gittiğim ustaya özellikle sadece sente ayarını kontrol edin başka bisey yapmanıza gerek yok dedim ve sonuç sente kaçık cıktı tek diş..

@rdmsn "ustalara" ustalık mı öğreteceksiniz? Onlar "usta" parayı helal haram bakmadan cebe indirme ustası! Sorunun çözülmediğinde hem işçilik parasını hem parça vb masrafları talep ederim deyin yüzde 99 u kabul etmez. Siz sanırım o bir kişiye denk gelmişsiniz.

bende de aynı sorun oldu triger devirdaim buji yağ bakımı yapıldı sanayiden çıkamadım araba tekledi bujileri birdaha serviste değiştim en son bobin değiştim biraz daha düzeldi ama hocam senin sente kaçık ise hiç uyarı hata vermedimi ben de sente dediğimde uyarı verir epc yakar diyorlar burda

@Kysr038 hocam aracın altında vites geçişinde devir düşüklüğünde sesler oluyormuydu ( bugüne kadar olmayan sesler )

gaz kelebeğini yada boğaz kelebeği olabilir adı orayı temizletin yağ ve kurum birikmesi olabilir düşük maliyetli bir işlem denemkte fayda var 300tl-500tl civarı olabilir.yağ ve kurum birikmesi kapakların açılma kapanma durumunu etkiliyor içeri hava akışı da etkileniyor dolayısı ile motorun yanma verimi düşüyor silkeleme vuruntu olabilir bundan dolayı

@undefined cihaza bağlandığında bunlar hata gözükürmü araç cihaza bağlandığında hiç bir hata vermiyor ( dsg kavrama diyorlar ama ben bakım yaptırmadan önce araçla ilgili hiç bir sorunum yoktu )

@Kysr038 hocam aracın altında vites geçişinde devir düşüklüğünde sesler oluyormuydu ( bugüne kadar olmayan sesler )
Hem vuruntu hem ses, düşük hızlarda gidemiyordum. Araca yolcu bile almak istemiyordum, her binen anında hissediyordu olumsuzluğu.. ustalar hariç 😂

@Kysr038 bobinde değiştim olmadı bu sabah bidaha bıraktım arabayı tekrar trigeri senteyi söktürüp yeniden taktırıyorum merakla bekliyorum ne olacağını arıza ışığı yakmadı diye kavrama değişecek diyor herkes ezbere bakımdan önce arabadan bir gram şikayetim yoktu bekleyip görecez şimdi😀

Geri
Üst Alt