Tiguan Kapı Ayarı

Bir konuya açıklık getireyim. Kapı ayarı menteşelerin oradaki plastik parçanın altındaki civatadan yapılmaz. Onun görevi menteşenin iki parçasını birbirine bağlamak. Fabrikada boyadan sonra montajda sök-tak işlemi bu arkadaşla yapılıyor. Sizin durum kilit karşılığı gibi duruyor. En kötü senaryo hatlar çok bozuksa ya kapıdaki ya da çamurluktaki menteşe sökülüp ayarlanır. Bu şekilde uzun süre kullanırsanız kasmadan ötürü kilit dili zarar görebilir benim görüşüm.
İnşallah kilit karşılığıdır hocam.Ayar yapalım derken daha da bozmazlar iniallah.Çünkü kapı kapanınca kapıyla çamurluk arası boşluk veya diğer kapıyla arası daki boşuk eşit.Sadece kromlar uyuşmuyor bide açılınca aşağıya düşüyor kapı.Bende kilit karşılığında sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü kapıyı açınca aşağıya düşüyor.Sağ arka kapı bariz aşağıda.İnşallah çözülür ve menteşelerden yapılmaz.

Ama belki dediğiniz gibi olabilir internette sarkan kapıları kilit karşılığı üle çözüyorlar inşallah öyle olur.

Hocam youtubeya dacia kapı ayarı yazdığımızda bir vide çıkıcak onu izlermisinizOrda adam kapımayarını elle yapıyor kapıyı biraz yukarı esnetiyor eliyle.Bende yapsam olurmu acaba?

Bence hiç o tür işlere girişmeyin. Sonuçta sizin şikayetiniz estetik bir sorun, yolunuz düştüğünde servise göstermek en doğrusu olur diye düşünüyorum.

Bu arada kapıyı esnetmek falan diyince siz aşağıdaki linkteki video geldi aklıma 😀

Bence hiç o tür işlere girişmeyin. Sonuçta sizin şikayetiniz estetik bir sorun, yolunuz düştüğünde servise göstermek en doğrusu olur diye düşünüyorum.

Bu arada kapıyı esnetmek falan diyince siz aşağıdaki linkteki video geldi aklıma 😀

😂😂😂 çok güldüm hocam allahta sizi güldürsün.😂 Hocam kaldırmaya çalıştım yok olmuyor sağlam yapmış adamlar😂

Moderatör tarafında düzenlendi:
Başka tiguana baktım Buda böyle arkadaşlar acaba kronikmi ama bazılarında yok

Ekli dosyalar

• 8FC5FA60-1B56-435D-A99B-ACE10A3A169E.jpeg
    8FC5FA60-1B56-435D-A99B-ACE10A3A169E.jpeg
    131.6 KB · Görüntüleme: 24

Geri
Üst Alt