Tiguan Kapı Ayarı

Dışardan böyle gözüküyor
Kapı menteşesi bağlantı civatalarını (2 tane alt menteşede / 2 tane üst menteşede olur)
Kaput menteşesi bağlantı civatalarını (sağ/sol)

Aydınlık bir ortamda, normal uzaklıktan ve yakından (menteşe civatalarının) detaylı 2-3 resim çekerseniz., ben ve forumdaki diğer arkadaşlarımız konu hakkında fikirlerini söyleyebilirler. (resminlerin dosya boyutunu küçültmeden)

Kapı menteşesi bağlantı civatalarını (2 tane alt menteşede / 2 tane üst menteşede olur)
Kaput menteşesi bağlantı civatalarını (sağ/sol)

Aydınlık bir ortamda, normal uzaklıktan ve yakından (menteşe civatalarının) detaylı 2-3 resim çekerseniz., ben ve forumdaki diğer arkadaşlarımız konu hakkında fikirlerini söyleyebilirler. (resminlerin dosya boyutunu küçültmeden)
Fotoğrafları çekeceğim.Kaputu ben takozlardan ayar yaptım.Ön arkada takozlar var onları döndürerek kıstım veya açtım öyle ayarladım her araçta var zaten.Ama yinede kaputu ve sağ arka kapıyı atarım.sağ önüde atayım hatta.

Fotoğrafları çekeceğim.Kaputu ben takozlardan ayar yaptım.Ön arkada takozlar var onları döndürerek kıstım veya açtım öyle ayarladım her araçta var zaten.Ama yinede kaputu ve sağ arka kapıyı atarım.sağ önüde atayım hatta.
takoz dediğiniz şey; bağlantı civataları (ayar civataları) sanırım

Evet her tiguanın bozul geliyor zaten
Aracınız hayırlı olsun ama nedense siz fabrikanın hatalı araç göndereceğini çoktan kabullenmiş gibisiniz. @forzaGilles hocamın da dediği gibi, fabrikanın bunu fark etmemesi zaten imkansız, fabrikadan çıkarması da imkansız. En fazla ayarını yapıp gönderirlerdi, buna da çok şahit olduk. Ayrıca bu hem arıza değil hem kronik değil, her Tiguan’da bozuk gelmesi olayı normalleştirmemeli.

Konuyu okuyan insanların yarısı çoktan servisin altını üstüne getirmişti… :)

Aracınız hayırlı olsun ama nedense siz fabrikanın hatalı araç göndereceğini çoktan kabullenmiş gibisiniz. @forzaGilles hocamın da dediği gibi, fabrikanın bunu fark etmemesi zaten imkansız, fabrikadan çıkarması da imkansız. En fazla ayarını yapıp gönderirlerdi, buna da çok şahit olduk. Ayrıca bu hem arıza değil hem kronik değil, her Tiguan’da bozuk gelmesi olayı normalleştirmemeli.

Konuyu okuyan insanların yarısı çoktan servisin altını üstüne getirmişti… :)
Yani hocam bütün tiguanlarda olunca fazla takmadım kaputu,zaten çok bir fark yoktu sadece sol farın boşluğu fazlaydı onu eşitledim.Ama kapı canımı sıkıyor özellikle açılırken titremesi ve açtıktan sonra geriye iterken zorlanması çok çok az birşey can sıkıyor.Şuanda gitmeyeceğim bakımı geldiğinde gideceğim.Çok aşşırı derecede fark edilen birşey değil servis uzak olduğundan bakıma nasip.Başka yerlerde baktığımda bu menteşelern orda siyah plastik var o çıkarılıp ordan ayar yapılıyormuş diye okudum.Ama galiba en iyisi servis.Olmadı 7. Ayda giderim tatil sonu.

Arkadaşımda da aynı araçtan var. Arabada herhangi bir hata yok. Ben olsam direkt servise giderdim.

Yani hocam bütün tiguanlarda olunca fazla takmadım kaputu,zaten çok bir fark yoktu sadece sol farın boşluğu fazlaydı onu eşitledim.Ama kapı canımı sıkıyor özellikle açılırken titremesi ve açtıktan sonra geriye iterken zorlanması çok çok az birşey can sıkıyor.Şuanda gitmeyeceğim bakımı geldiğinde gideceğim.Çok aşşırı derecede fark edilen birşey değil servis uzak olduğundan bakıma nasip.Başka yerlerde baktığımda bu menteşelern orda siyah plastik var o çıkarılıp ordan ayar yapılıyormuş diye okudum.Ama galiba en iyisi servis.Olmadı 7. Ayda giderim tatil sonu.
Tabii ki tercih size ait hocam, mutluysanız problem yok. Bir arabaya özel forumda saatlerce vakit geçirmekten keyif alan bizim gibi takıntılı insanlar için son derece anormal ve olağanüstü hal gerektiren bir durum. :)

Arkadaşlar aracın sağ arka kapısıyla sağ ön kapısına bakıyorum işte kapı altı kromlar olsun,kapı direklerindeki piano blackler olsun plastik kaplamalar olsun hepsi eşit durumda ama kapı kapalı olunca.Açınca eşit olmuyor.Tahminimce kapı biraz aşağıda kapıyı kapatında kilit mekanizması yukarda olduğundan kapıyı yukarıya doğru kastırıyor.Kapıyı tekrar açınca kapı kendisini aşağıya salıyor buda titreme meydana getiriyor galiba.Onun dışında kapıda çok bpzukluk yok.Çok milim farklar var.Şu şekilde ;

Bu halinden tabiki memnun değilim, ama servis inanın çok uzak.Forumda okumuştum bu me teşekrin orda siyah bir parça var, o çıkarılıp ordan yükseklik ayarı yapılıyormuş galiba, yaptıktan sonrada plastik parça yerine oturtuluyor ve birşey gözükmüyor.Bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

1. Menteşeseki resimde o siyah kauçuk parçayı görebilirsiniz

Bir konuya açıklık getireyim. Kapı ayarı menteşelerin oradaki plastik parçanın altındaki civatadan yapılmaz. Onun görevi menteşenin iki parçasını birbirine bağlamak. Fabrikada boyadan sonra montajda sök-tak işlemi bu arkadaşla yapılıyor. Sizin durum kilit karşılığı gibi duruyor. En kötü senaryo hatlar çok bozuksa ya kapıdaki ya da çamurluktaki menteşe sökülüp ayarlanır. Bu şekilde uzun süre kullanırsanız kasmadan ötürü kilit dili zarar görebilir benim görüşüm.

Geri
Üst Alt