2016 Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Highline

İş yoğunluğumdan halen bayii'ye gidip bir sipariş oluşturamadım. Birde şu Panoromic Sunroof konusunu kafamda netleştirme aşamasındayım. Keşke yada Negerek vardı ikilemini ilerde yaşarmıyım, bilemem. En yakın tarihte gidip oluşturacağım listeyi.

@Cnytkyz 

hocam teoride 70₺ evet ama beraberinde almanız gereken zorunlu opsiyonla o fiyata çıkıyor malesef

@skysoblue85 Hocam sunroof iyidir iyi... Güneş hep tepede olacak değil ya. Bir daha  ki golf alışımda ilk sırada olacak opsiyon olarak.

@maniax @Metehan Hocam yanlışlık olmasın. Highline olsa bile katlanır ayna opsiyonel diye biliyorum çünkü arkadaşım da sıfır 2013 highline dizel araç almıştı, onda katlanır ayna yok. 

@farukgundogdu 

onda yoktur hocam. 2014 ya da yüksek ihtimalle 2015 modellerde standart oldu highline donanımda. tıpkı arka led stoplar gibi

@Metehan hocam eski bir dostumuzu hatirlattin bana.

Siparis ve teslim asamalarini ilgiyle takip ediyorum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende 16 jant standart yay ile 18 jant spor yaylı iki golf var şuan.Spor yay ve 18 jant daha iyi yol tuttugu bir gerçek ama ben buna guvenıp kendı surus guvenlık sınırlarımı zorluyormuyum tabıkı hayır.İki farklı araca binince aslında DCC yi yaşamış oluyorum bir nebze diyelim -sistemi asla küçük görmüyorum tabiki daha komplikedir gerçek sistem- ama aracın kullanımına müdahele eden daha sert yada daha yumuşak yapan bir sistem. hem DCC yi sport hemde DSG yi sporta alarak mı gezeceksın devamlı, evlisin çocugun var aracı kullanırken tum bunların sorumluluguda gelınce vırajlara 150-170-190 ile girmeyecegın de bir gercek...Belli bir kullanımdan sonra bu sertte çekilmiyor arkadaş al yumuşak moda deyip devamlı onda kullanmaya başlayınca ne olacak standart bir Golf.

Tabiki ekstra bir özelliktir, artıları vardır,alınsa fena olmaz ama elzem midir kesin olmalı mıdır bunda emin değilim.Trafikte milyonlarca bu tarz bir özelliği olmayan araç var gidişlerinde bir sorun mu var, gerçekçi olmak gerek ralliye çıkmıyoruz, malum trafikten dolayı istesekte çıkamıyoruz.

@Metehan

Hocam öncelikle aramıza hoş geldiniz.  Ben birkaç gündür foruma zaman ayıramadım.

Olmasını hiç istemediğim tatsız bir olay gerçekleşmiş. Ben önce size geçmişi anlatayım.

Bundan 6 ay kadar önce foruma bir şahıs girdi. Biraz şizofrendi kendileri. Olmayan bir dünya yaşıyor bizi de ona inandırmaya çalışıyordu. Haliyle en son artık yeter dedik ve kendisi şutladık. Şimdi arkadaşlar sizi onla karıştırmış bulundular. Belki de osunuzdur bilemem ama emin olana kadar kimseyi yargılamamak gerekirdi.

Ben forum adına sizden özür diliyorum.

Araç teslimatınıza bizzat katılıp size seve seve eşlik edebilirim. Aracınızın gizli özelliklerini de açarım oracıkta.

Forumda güzel zaman geçirmeniz dileğiyle.

Atılan tüm mesajları okudum ve DH'de gördüğüm ve bu forumda asla olmasını istemediğim bir ortam oluşmuş. Eminim bu forumdaki kimse öyle bir ortamı özlemez. Tüm üyelerden ricam böyle durumlarda lütfen birbirimizi frenleyip mudahale edelim. Önceki malum vakada olduğu gibi harekete geçmeden yöneticilerin yetki kullanmasını bekleyelim.

Hepinize iyi forumlar.

@Metehan

Hocam öncelikle aramıza hoş geldiniz.  Ben birkaç gündür foruma zaman ayıramadım.

Olmasını hiç istemediğim tatsız bir olay gerçekleşmiş. Ben önce size geçmişi anlatayım.

Bundan 6 ay kadar önce foruma bir şahıs girdi. Biraz şizofrendi kendileri. Olmayan bir dünya yaşıyor bizi de ona inandırmaya çalışıyordu. Haliyle en son artık yeter dedik ve kendisi şutladık. Şimdi arkadaşlar sizi onla karıştırmış bulundular. Belki de osunuzdur bilemem ama emin olana kadar kimseyi yargılamamak gerekirdi.

Ben forum adına sizden özür diliyorum.

Araç teslimatınıza bizzat katılıp size seve seve eşlik edebilirim. Aracınızın gizli özelliklerini de açarım oracıkta.

Forumda güzel zaman geçirmeniz dileğiyle.

Atılan tüm mesajları okudum ve DH'de gördüğüm ve bu forumda asla olmasını istemediğim bir ortam oluşmuş. Eminim bu forumdaki kimse öyle bir ortamı özlemez. Tüm üyelerden ricam böyle durumlarda lütfen birbirimizi frenleyip mudahale edelim. Önceki malum vakada olduğu gibi harekete geçmeden yöneticilerin yetki kullanmasını bekleyelim.

Hepinize iyi forumlar.
Merhaba Yusuf bey ;

Ekte resimler paylaştım. İlk resimde DH'den bir alıntı. Orda Golf 7 ile ilgili bir bölüm var. Ben orda Golf ile ilgili bilgi edinmeye çalışırken ordaki üyelerden biri özel mesajdan bana bir mesaj attı bundan 21 gün önce. Bu siteyi önerdi bana, bende ilk baş buraya gelerek burdaki üyelerin paylaştığı yazıları okuyarak bilgi edinmeye çalıştım. Sonra buraya üye olarak kesinlikle almak istediğim aracı yazdım özellikleri ile birlikte. Ondan sonra zaten siz okumuşsunuzdur diye düşünüyorum yazıları, anlatmama gerek yok. İnanın 39 yaşındayım böyle sorgu suale çekildiğimi hatırlamıyorum. Kıvrandım burda kendimi anlatmaya çalıştım. Yaptığım mesleğe, ismime kadar şüphe ile yaklışıldı. Kullandığım üslup, yazı karakterim, noktalama işaretlerine kadar didik didik edildi. Yazdığım yazılardan cımbızla çekilen cümlelermi, hakaretmi, sayamıyorum artık. Bakın bunca yazılan yazılara rağmen tartışılan üslubumu bozmadım, kimseye hakaret etmedim, kimseyi aşağılamadım, kimseyi küçümsemedim. Önyargı ne kadar kötü bir şey. Bugün herkesi davet ettim, dedim bugün İstanbul VW Altur olacağım Saat: 16:00 / 16:30 arasında. Çocuğumu hastaneye götürdüm ve sonra Altur'a tam saatinde gittim. Saat: 15:57'de ordaydım. Umut Ardıç bey ile görüştüm, kendisi söyledi '' Bugün bayii'yi aramışlar 2-3 arkadaş söyledi, benide aradılar sizinle ilgili '' diye. Arasınlar elbette bende bunu bekliyordum zaten. Aslında beklediğim o saatte herkesi orda görmekti. Eşim ben ve kızım. Eşim hadi gidelim diye ısrar etsede saat: 16:30'a kadar bayide bekledim gelen olur diye, kimse gelmedi. Umut bey ile konuyu görüştüm, sadece şunu söyleyebilirim size Umut beyin dediği '' Ben konuşurum, siz merak etmeyin '' dediği.. Ne kadar zor durumda kaldığımı Umut beye sorun, o bile benim düştüğüm duruma anlam veremedi açıkçası. Fakat hakikaten insanında bir sabrı var, ben 18 yaşlarında ergen değilimki, banene ne söylerlerse söylesinler mi dememi bekliyordunuz. İnanın Yusuf bey çok üzüldüm gerçekten, haddinden fazla moralim bozuldu. Yusuf bey ben en son yazımda Üyeliğimi İptal edin diye ricada bulunmuştum, siz nasıl uygun görüyorsanız. Ama şunun bilinmesini isterimki bana hakaret eden o arkadaşa hakkımı helal etmiyorum..

Hayırlı akşamlar dilerim.

333333.jpg

IMG_0100.JPG

IMG_0098.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Metehan Hocam dediğim gibi benim istemediğim olaylar oldu. Konu kapanmıştır. Ben araç tesliminizde kesinlikle olmak istiyorum. Forumun keyfini çıkarır bu olay olmamış gibi davranırsanız çok mutlu olurum. Herkes ders çıkarmıştır eminim. 

Bizlerin başından geçen tatsız olay size patladı.

Teşekkür ederim. Aracı teslim alırken sizi yanımda görmekten şeref duyarım.

Hayırlı Akşamlar dilerim.

Saygılar.

@maniax

Merhaba Murat, inan ki kafam çok karışık. Teklif formu 12.03.2016 tarihli, ben buraya üye olduktan sonra şimdi hatırlamadığım bir arkadaşımız, dostumuz bana bir öneride bulundu Pasifik Mavisi güzel bir renktir diye. Bende o rengi gördüm ve sayfanın başında yazdığım opsiyon donanımlardan değiştirdim. Gerçekten güzel bir renk onda karar kıldım. Artık Altur Umut beye gidip tekrardan bir teklif çıkartmak istemedim. Nasıl olsa önümüzdeki haftalarda Nisan 20-25 arasında gideceğim Umut beyin yanında sipariş verirken rengi değiştireceğim.

Umut beyde bugun teklif etti, gelin hemen siparişinizi verelim dedi, ben istemedim. Parayı hazırladıktan sonra gideceğim yanına. Ne o zor durumda kalsın ne ben. Yarın ne olacağımız belli değil, ben işimi garantiye alayım o şekilde sipariş vereceğim dedim. Oda memnuniyetle dedi, sağolsun.

Geri
Üst Alt