E-Scooter Tavsiyesi - Mi Pro2 - Modifikasyonlar

Hayırlı olsun çok doğru seçim 😊

Xiaomi akıllı pompa almanı öneririm @Furkan hem araç hem scooter için kullanırsın çok gerekli. Ben de MiPro2 modelini 1 senedir kullanıyorum 800km yol yaptım 😀 Dolgu tekere geçenler yanlış basınçla kullandığı için sürekli lastik patlatanlar , ayda bir kontrol etmekte fayda var basınçları 50 psi altına düşmemeli. Benzinlikteki hava pompalarıyla çekişin olduğu ön tekere hava basamıyorsun aklında olsun.

Xiaomi akıllı pompa almanı öneririm @Furkan hem araç hem scooter için kullanırsın çok gerekli. Ben de MiPro2 modelini 1 senedir kullanıyorum 800km yol yaptım 😀 Dolgu tekere geçenler yanlış basınçla kullandığı için sürekli lastik patlatanlar , ayda bir kontrol etmekte fayda var basınçları 50 psi altına düşmemeli. Benzinlikteki hava pompalarıyla çekişin olduğu ön tekere hava basamıyorsun aklında olsun.
800 km kullanımdan sonra batarya ömrü ne durumda hocam. Sürekli aynı yolu yapıyorsanız bir fikir olabilir batarya ömrü için. İlk aldığınızda kaç km menzil yapıyordunuz güncel menzil kaç km? Cevaplarsanız sevinirim.

800 km kullanımdan sonra batarya ömrü ne durumda hocam. Sürekli aynı yolu yapıyorsanız bir fikir olabilir batarya ömrü için. İlk aldığınızda kaç km menzil yapıyordunuz güncel menzil kaç km? Cevaplarsanız sevinirim.
@Nfk ben 70 kiloyum , binen kişinin ağırlığı ve güzergahtaki yokuş durumu menzili ciddi şekilde etkiliyor.

Kartaldan-Caddebostan’a gidip gelebiliyorum tek şarjla 35-40 km arası menzilim oluyor , ilk günden beri aynı zamanla bir azalma olmadı.Bu menzil değerinde S(Sport) ve D(Normal)modları karma , ağırlıklı D modunda. Sürekli S modunda kullanırsanız 25-30km arasına düşüyor.

@Nfk ben 70 kiloyum , binen kişinin ağırlığı ve güzergahtaki yokuş durumu menzili ciddi şekilde etkiliyor.

Kartaldan-Caddebostan’a gidip gelebiliyorum tek şarjla 35-40 km arası menzilim oluyor , ilk günden beri aynı zamanla bir azalma olmadı.Bu menzil değerinde S(Sport) ve D(Normal)modları karma , ağırlıklı D modunda. Sürekli S modunda kullanırsanız 25-30km arasına düşüyor.
Teşekkür ederim hocam cevabınız için.
Bu arada toprak çıktık 😊

Sahilden Bostancı’ya kadar sahilden bisiklet yolundan güzergahınızda şahaneymiş hocam 😊

@Furkan sisme tekerlerin degisimi epey zahmetli oluyor diye duymustum. Ayrica cabucak yipraniyor veya patliyormus.

Bence amortisorlerin linkini birak. Bir gece ansizin scooterlanabiliriz. 😅
Lastik konusunu tecrübe ederek öğreneceğim, bakalım.

Linkleri bırakayım, zehri vereyim hemen. :D

Ön Amortisör: https://www.amazon.com.tr/dp/B085G9ZM6X/ref=cm_sw_r_apan_i_B0PKTHQPZRFCCW4NDD6H

Arka Amortisör: https://www.amazon.com.tr/dp/B08P541XNC/ref=cm_sw_r_apan_i_50TD1KS03SMNDP02Q7JC

1.jpeg

Screenshot-2020-12-20-at-15.11.33-1.jpg

Teşekkürler hocam.

Pompaya da bakalım, battı balık yan gider... :D

Benzinlikte hava basabilmek için ne yapmam lazım, aparat falan mı gerekiyor?

Normalde nasıl hava basıyoruz?

Ooooo en sevdiğim konu açılmış. Bende düşünüyordum 1 tane almayı .. Önce ucuzluk alırım sadece öğle arası yemek yemeğe gitmek için kullanırım atarım bagaja diyordum. Sonra başladım araştırmalara.. 3 bin ile başladık dedim bu güzelmiş. Araştırmaya devam ettim, rahat olsun dedim amortisörlere ağırlık verdim rakam katlandı, menzil dedim rakam katlandı, fren sistemi dedim rakam katlandı. En son Zero 10x almaya karar verdim. O arada da bir firma Vsett 10+ getiriyordu. Fiyat farkı da az olunca ona yöneldim. O ürün ülkeye girene kadar dolar biraz yükseldi, Dualtron thunder ile aradaki fark kapandı. Bu arada da bir miktar param kriptodaydı. Dedim az daha yükselsin oradan gelenle thunder alayım derken btc çöküşe geçti :) 30-35bin olan thunder yeni adıyla thunder 2 oldu mu sana 80bin tl CİK.
Ama kripto beklediğim yerlere gelirse Dualtron Thunder 2 almayı düşünüyorum. O zamana kadar Ülkemizde satışı olursa Nami Burn-e 2 Max almak isterim :cool:

@Furkan arka lastikte herhangi bir problem yok bildiğimiz standart sibop benzinlikte şişirebilirsin ama ön lastikteki sibop içeride kalıyor bu nedenle uç takamıyorsun sibobuna , görselini ekledim.

Akıllı pompanın ucunu çevirip takabiliyorsunuz.
Lastik konusunu tecrübe ederek öğreneceğim, bakalım.

Linkleri bırakayım, zehri vereyim hemen. :D

Ön Amortisör: https://www.amazon.com.tr/dp/B085G9ZM6X/ref=cm_sw_r_apan_i_B0PKTHQPZRFCCW4NDD6H

Arka Amortisör: https://www.amazon.com.tr/dp/B08P541XNC/ref=cm_sw_r_apan_i_50TD1KS03SMNDP02Q7JC

1.jpeg

Screenshot-2020-12-20-at-15.11.33-1.jpg

Teşekkürler hocam.

Pompaya da bakalım, battı balık yan gider... :D

Benzinlikte hava basabilmek için ne yapmam lazım, aparat falan mı gerekiyor?

Normalde nasıl hava basıyoruz?

Ekli dosyalar

• D7F9E850-82F1-4C19-9330-D1FFEC4B354C.jpeg
    D7F9E850-82F1-4C19-9330-D1FFEC4B354C.jpeg
    126.2 KB · Görüntüleme: 12
Beraberinde Xiaomi taşınabilir kompresör alsanız ? Marolex Foamer axel ™3000 i otomatik hale getirmek için 1 adet sipariş verdim 1s versiyonundan. :)

Son düzenleme:
Ooooo en sevdiğim konu açılmış. Bende düşünüyordum 1 tane almayı .. Önce ucuzluk alırım sadece öğle arası yemek yemeğe gitmek için kullanırım atarım bagaja diyordum. Sonra başladım araştırmalara.. 3 bin ile başladık dedim bu güzelmiş. Araştırmaya devam ettim, rahat olsun dedim amortisörlere ağırlık verdim rakam katlandı, menzil dedim rakam katlandı, fren sistemi dedim rakam katlandı. En son Zero 10x almaya karar verdim. O arada da bir firma Vsett 10+ getiriyordu. Fiyat farkı da az olunca ona yöneldim. O ürün ülkeye girene kadar dolar biraz yükseldi, Dualtron thunder ile aradaki fark kapandı. Bu arada da bir miktar param kriptodaydı. Dedim az daha yükselsin oradan gelenle thunder alayım derken btc çöküşe geçti :) 30-35bin olan thunder yeni adıyla thunder 2 oldu mu sana 80bin tl CİK.
Ama kripto beklediğim yerlere gelirse Dualtron Thunder 2 almayı düşünüyorum. O zamana kadar Ülkemizde satışı olursa Nami Burn-e 2 Max almak isterim :cool:
Bahsettiğiniz cihazlar müthiş cihazlar gerçekten, ışıklarda motorlarla kalkılır onlarla. :)

@Furkan arka lastikte herhangi bir problem yok bildiğimiz standart sibop benzinlikte şişirebilirsin ama ön lastikteki sibop içeride kalıyor bu nedenle uç takamıyorsun sibobuna , görselini ekledim.

Akıllı pompanın ucunu çevirip takabiliyorsunuz.
Anladım hocam, akıllı pompa alsam dahi yanına bir de sibop uzatma aparatı alırım. Pompanın şarjı biter/unuturum vs. aparat durumu kurtarır o durumda. (y)

Herkese merhaba, dün scooter geldi.

Gün içerisinde ev halkından gelen kargo fotoğrafı :)
cc165c80-4ba0-4fb5-95ba-b78e3cd10cc8.jpg

Akşam gezmesinden bir kare :)
c81c2b8f-989d-4611-9ca5-bb3eaabdcba0.jpg

Yorumlarıma gelecek olursak;

İlk kurulumu çok basit, gidonun bağlı olduğu kolu doğrultup gidonu üstüne oturtuyorsunuz ve 4 tane vida atıyorsunuz. 5 dakikalık iş.

Bu vidalardan 1 tane, dış lastik-iç lastikten de 1 tane yedek var. Vidalar için alyan anahtar ve ön lastiğe hava basmak için sibop uzatma aparatı da geliyor kutu içerisinde.

Fiyatına göre memnun eden bir cihaz bence. Daha güçlü olmasını isterdim, fakat daha güçlü cihazlar ile arasında hem yükte hem pahada fark var.

Konforu beklentimin üzerinde, iç lastikli olduğu için muhtemelen. Dolgu lastik olsa zangır zangır olurdu.

Aydınlatmaları baya başarılı, farı biraz yukarı bakıyor ama bence.

Gidonu düzgün ayarlamamışlar, rot ayarı yapmam lazım. :)

Xiaomi'nin akıllı cihazlar ve yazılımlarını başarılı buluyorum, mi home uygulaması üzerinden cihazla alakalı detaylı bilgilere erişebiliyorsunuz. Km sayacı, pil durumu, kalan menzil, kilitleme vb.

Dün benzinlikte doğru basınçta hava basayım dedim lastiklere. Arkaya kolayca bastım ama ön tarafta sibop kapağını zor söktüm, sanırım sibop içerde biraz yanlış duruyor, bir tarafa yaslanmış iyice. Uzatma aparatını siboba takmak için epey uğraştım, uzatma aparatından hava bastıktan sonra sökene kadar aparatın ucunun açık olması sebebiyle hava kaçırması da can sıkıcı. Bu şekilde doğru basıncı tutturmak imkansız. Şarjlı kompresör alırsam böyle problemler yaşamayacaksam eğer, hemen alacağım. :)

Ön-arka amortisör kitleri henüz gelmedi, gelince montaj ve sürüş izlenimi ile alakalı yorumlarımı paylaşacağım.

Cihaz % 60 şarj ile geldi, % 100 olması yaklaşık 3.5 saat sürdü.
Tam dolu şarj ile yola çıktım, içinde ciddi yokuşların olduğu bir güzergahta 15.5 km sürüş yaptım. Pilin yarısını tükettim ama kalan menzil 21.5 km gösteriyordu.
Bu yokuşlarda 7km/h hıza kadar yavaşlamış olsam da durmadan çıkabildim, bu benim de hafif olmamdan kaynaklanıyor (67 kg).

Özetle şunu söyleyebilirim;
- Bir scooter alayım; sık sık ulaşım amaçlı kullanayım, her yere gideyim diyorsanız bu cihaz güç olarak size yetmez.
Arada bir çıkayım, ciddi yokuşların olmadığı güzergahlarda keyfi veya ulaşım amaçlı kullanayım, toplu taşımaya binip-ineyim taşıması da kolay olsun diyorsanız aradığınız cihaz budur.

Şimdilik tecrübelerim ve aklıma gelenler bunlar, sorular olursa zamanla yanıtlamaya çalışırım.

Keyifli forumlar, iyi günler dilerim.

@Furkan hayırlı uğurlu olsun . Amortisörleri taktıktan sonra bir buluşma yapalım , Scooter’lar ile konvoy yaparız 😀

Benim de aklımda olan bir uygulamaydı ama YouTube’da izlediğim bir videoda montajının zorluğundan bahsetmişti arkadaşlar. Sonuç nasıl olacak merak içerisindeyim.

@Furkan hocam yazilimda atiliyormus, 45 veya 35kmh kadar cikiyor yanlis gormediysem.

Yokus performansi can sikici evet fakat tirmanma acisi yuksek olanlari fiyat olarak ele alinca dedigin gibi pahaliya kaciyor.

Amortisör kitlerimiz geldi.
Bayramdan önce gelmesine sevindim, bana aktivite oldu. :)

Kit güzel, kaliteli bir ürün ama elemanların kılavuzları çok yetersiz. Karekodla ulaşılan birkaç pdf var, bakmamla kapatmam bir oldu. Bir de torx vidalı yer için alyan anahtar koymuşlar, yapacağınız işi seveyim dedim.

Youtube videolarına baka baka ön amortisörün montajını 2 kişi 2.5 saatte bitirdik. Yol testi yapmadım ama olduğu yerde yaylanışını denedim, çektiğimiz eziyete değecek gibi. :)

Arka amortisörün kutusundan bir sürü parça çıktı, nasıl yapacağız bilmiyorum. :D
Çok yorulduğum için ve yarım kalmasını istemediğim için onu başka bir güne bıraktım.

Fotoğrafları paylaşayım, video da çektim ama onları paylaşamıyorum. Merak eden varsa instagram hikayelerimde paylaştım. @kingkongolf

20220429_232806.jpg
20220429_234653.jpg
20220430_022448.jpg
VideoCapture_20220430-105520.jpg

Geri
Üst Alt