E-Scooter Tavsiyesi - Mi Pro2 - Modifikasyonlar

@Furkan Hayırlı olsun.
Herkes sürebilirmi acep hep merak etmişimdir.
Bisiklete binmekle aynı mıdır Furkan hocam?
Ben bisiklet de sürdüğüm için mi bilmiyorum ama alışmam 2dk sürmedi.

Bisiklet süren herkes sürebilir bence, ağırlık merkezi yerde olduğu için de çok dengeli, ilk defa sürecek birisi için de bisiklete kıyasla sürmesi daha kolay.

Yakın zamana kadar e scooter denememiştim hiç, martıyı deneyip sevmemle bu kararı aldım diyebilirim. Sürmesi zevkli gerçekten. :)

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. cincir hoverboardan bu ikiliden uzak durulmalı resim attım basit bir çukurda sizi üstünden yere düşürmüyor tükürüyor.:) Scooter en iyisi kullanımı bisikletten kolay denge merkezi çok aşağıda elinizle denge sağlanıyor hiç bilmeyen biri 2 dakikada alışıyor.

Ekli dosyalar

• images.jpg
    images.jpg
    4.8 KB · Görüntüleme: 4
  • indir (1).jpg
    indir (1).jpg
    4.2 KB · Görüntüleme: 4
Guzel secim hocam. Gule gule kullan.

Ise gidip gelmek icin tercih nedenim olabilir. Kisa mesafe icin kontak cevir, fosil yakit tuket falan araba cazip gelmiyor artik.

Güle güle kullanın hocam. Siz önleminizi alacaksınızdır ama yine de hatırlatayım: Sakın kaskız binmeyin :)

Guzel secim hocam. Gule gule kullan.

Ise gidip gelmek icin tercih nedenim olabilir. Kisa mesafe icin kontak cevir, fosil yakit tuket falan araba cazip gelmiyor artik.
Teşekkürler Özdeş hocam, bir an önce elektrikli vasıtalara geçiş yapmamız lazım. Bir yerden başlamak lazım diyerek böyle bir şey yaptım, umarım her şey yolunda gider. :) (y)

Güle güle kullanın hocam. Siz önleminizi alacaksınızdır ama yine de hatırlatayım: Sakın kaskız binmeyin :)
Teşekkürler Serhat hocam, sağ olun uyarınız için. (y)

@Furkan Hayırlı olsun.
Herkes sürebilirmi acep hep merak etmişimdir.
Bisiklete binmekle aynı mıdır Furkan hocam?
Ahmet hocam tutunmanın az olduğu tozlu,ıslak,parlak zeminlerde vs. arka frene basarsanız arkası yanınıza gelir ön frene basarsanız önden kayar taklaya müsait. çoğu kombine frenli oluyor ama arka ön ayrı olanlarda var. ilk defa kullanacaksanız bu söylediklerime dikkat ediniz lütfen. onun harici 10 insandan 9 u kullanır rahatlıkla ve çokta zevklidir sürmesi :)

Youtube'da biraz video izledim.
Bu scooterların bisiklet gibi kişiselleştirilebildiğini ve donanım olarak yükseltilebildiğini gördüğüm için güven veren bir marka ve hafifliği ön planda tutarak seçimimi Mi Pro 2'den yana yaptım.

Ekli dosyayı görüntüle 56986

Arabada comfortline alıp doldurduğum gibi bunun için de bir şeyler var kafamda. :D

Full şarjlı pazarlar herkese 🔋
efil efil sağlıkla binin hocam tepesine. hayırlı uğurlu olsun (y):)

Ahmet hocam tutunmanın az olduğu tozlu,ıslak,parlak zeminlerde vs. arka frene basarsanız arkası yanınıza gelir ön frene basarsanız önden kayar taklaya müsait. çoğu kombine frenli oluyor ama arka ön ayrı olanlarda var. ilk defa kullanacaksanız bu söylediklerime dikkat ediniz lütfen. onun harici 10 insandan 9 u kullanır rahatlıkla ve çokta zevklidir sürmesi :)

efil efil sağlıkla binin hocam tepesine. hayırlı uğurlu olsun (y):)
Çok teşekkür ederim @Nfk hocam, sağ olun. Aldığım modelde de dediğiniz gibi kombine çalışan, tek manetli bir fren sistemi var.

• Beğen
Tepkiler: Nfk
Çok teşekkür ederim @Nfk hocam, sağ olun. Aldığım modelde de dediğiniz gibi kombine çalışan, tek manetli bir fren sistemi var.
Bir sonraki şantiyem evime 8-9 km mesafe de olacak inşallah. Benim de aklımın bi köşesinde pro2 almak var. 2 yıl önce martıya Kuruçeşme’den Beşiktaş arası ayda 300 TL vermiş biri olarak bu defa bende alacağım yüksek ihtimal. 😊

Bir sonraki şantiyem evime 8-9 km mesafe de olacak inşallah. Benim de aklımın bi köşesinde pro2 almak var. 2 yıl önce martıya Kuruçeşme’den Beşiktaş arası ayda 300 TL vermiş biri olarak bu defa bende alacağım yüksek ihtimal. 😊
Alın hocam, mantıklı gerçekten. Buna alışırsam daha profesyonel bir şey alıp arabayı falan unuturum gibi geliyor bana, hayırlısı bakalım... :)

Hayırlı olsun güle güle kullan
Teşekkürler @zulalyol abi (y)

Selam
Benim tavsiyem ne alirsan al dolgu tekerli bir model alma. Yolların durumunu biliyorsun titremekten iki gün sonra nefret edersin.

Selam
Benim tavsiyem ne alirsan al dolgu tekerli bir model alma. Yolların durumunu biliyorsun titremekten iki gün sonra nefret edersin.
Merhaba, teşekkürler hocam

Aldığım modelde tekerlekler dolgu değil, ben de böylesinin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Fakat çok garip bir şekilde bu lastikleri söküp dolgu lastik takanlar var ve bunun gerekli olduğunu söylüyorlar. Bana gereksiz geliyor.

Düz maşada problem yaşayabileceğimi düşündüğüm için ön-arka amortisör kitlerinin de siparişini verdim, retrofitlere scooter ile devam... :D

@Furkan sisme tekerlerin degisimi epey zahmetli oluyor diye duymustum. Ayrica cabucak yipraniyor veya patliyormus.

Bence amortisorlerin linkini birak. Bir gece ansizin scooterlanabiliriz. 😅

Geri
Üst Alt