Lastik ve Jant Değişimi öneri

ugur.dogan

Katılımcı Üye

İsim
Uğur
Araç
Golf
Merhaba Arkadaşlar,

Golf 7 2014 üzerinde 205 55 16 jant ve lastik var.(conti premium contact)

Jantları ve lastikleri büyütmek istiyorum.
17 dijonlar çok hoşuma gidiyor.
18 durbanlarda güzel ama yay takmam gerektiğini düşünüyorum.

Siz olsanız ne yapardınız?

17 bence hem gorsel olarak hem konfor olarak golfe’e gidecek en iyi boyut diyebilirim. Lastik olarakda 225 45 17 Pilot Sport 5’i kullanabilirsiniz.

17 bence hem gorsel olarak hem konfor olarak golfe’e gidecek en iyi boyut diyebilirim.
Katılıyorum size, birde şimdi farları ve stopları 7.5 highlinedaki gibi yapınca jant iyice gözüme battı

Bende de 2015 model araç var comfortline, jant değiştireyim derken çok düşündüm bu konuyu, 18 de yay takmak gerek, yay takmak istemiyorum ben de. O yüzden 17 baktım, 17 de sebring çok hoşuma gidiyor ama bulmak zor bulsan almak zor, Madrid baktım onun da siyah kısımları korozyon falan yapıyor gibi, dijon alıp geçtim en son olarak

:)) konfor bayağı biter herhalde, 18 takmayı bayağı incelerken 19 bilemedim:)
Ben de sizin gibiydim :D, bu yolun sonu 19da bittiği için direkt 19 dedim.
Konfor tahminimden daha iyi ama görsellik ve konfor anlamında bence ideal kombinasyon 35mm spor yay ile 18 janttır.

17 Dijon asla üzmez bir çok kişi 18-19 ebatlarda pretoria ve durban beğenirken benim golf e en çok yakıştırdığım Jant Dijon. Temiz bir dijon ve michelin pilot sport4 veya 5 225/45/17 sizi çok memnun edecektir

Bende 16 inc doverdan 17 inc dijona gectim lastikler goodyear ve arac birazcik sertlesti fakat cok bi fark hissetmedim bence en yakisan jant golfe dijon derim ve sahibinden de temiz dijon jantlar var birini alip goodyear lastiklerle guzel bi konfor alirsiniz. Ha daha cok konfor istiyorsaniz tabi ki michelin ama cook pahalanmis 17inc michelinler.

Bende 16 inc doverdan 17 inc dijona gectim lastikler goodyear ve arac birazcik sertlesti fakat cok bi fark hissetmedim bence en yakisan jant golfe dijon derim ve sahibinden de temiz dijon jantlar var birini alip goodyear lastiklerle guzel bi konfor alirsiniz. Ha daha cok konfor istiyorsaniz tabi ki michelin ama cook pahalanmis 17inc michelinler.
Ben michelinde kullandım continental de continental daha gürültülü ama kuru ve ıslak zeminde daha performanslı geldi bana

17 ideal gibi benim aracımda 18 var ancak yay olmadığı için biraz yüksek duruyor.
12CC4CE8-DC60-470C-B05F-5AD8C4BDAE1D.jpeg

Geri
Üst Alt