Golf 7 Bagaj Ek Aydınlatma Retrofit

kdr.ndr

Üye
İsim
Abdulkadir
Araç
Golf 7 1.2 comfortline
Daha önce de golf kullanırken, bagaj aydınlatması bana hep az geliştir. Pla için tesisat çekerken alkıma bagaj aydınlatmayı lambasına ek lamba yapmak geldi. Daha önce bir video işlemiştim yabacı bir forumda, ordandan esinlenerek başladım. Elimde daha önce başka bir proje için aldığım led lamba vardı, mevcut aydınlatmanın karşındaki boşluğa ona göre yer açtım. Mevcut aydınlatmadan ek aldım hattı çektim montajı yaptım. Belki yapmak isteyen olur 😊

Ekli dosyalar

• CC3EFD9D-DF6F-4768-98C5-8E11420EF019.jpeg
    CC3EFD9D-DF6F-4768-98C5-8E11420EF019.jpeg
    302.8 KB · Görüntüleme: 119
  • 497C887A-8BA3-4244-B00F-B948994598C6.jpeg
    497C887A-8BA3-4244-B00F-B948994598C6.jpeg
    373.7 KB · Görüntüleme: 117
  • C877E139-31FA-4228-8649-0DEA8AD2A50E.jpeg
    C877E139-31FA-4228-8649-0DEA8AD2A50E.jpeg
    479 KB · Görüntüleme: 119

Daha önce de golf kullanırken, bagaj aydınlatması bana hep az geliştir. Pla için tesisat çekerken alkıma bagaj aydınlatmayı lambasına ek lamba yapmak geldi. Daha önce bir video işlemiştim yabacı bir forumda, ordandan esinlenerek başladım. Elimde daha önce başka bir proje için aldığım led lamba vardı, mevcut aydınlatmanın karşındaki boşluğa ona göre yer açtım. Mevcut aydınlatmadan ek aldım hattı çektim montajı yaptım. Belki yapmak isteyen olur 😊
hocam nasıl çektin nerden aldın hattı görselleriyle anlatsan bizim için de iyi olur yaparız belki güzel olmuş emeğinize sağlık

@thelakayit Teşekkür ederim, mevcut olan sağ tarafta ki Orjinal lambasının tesisatından ek aldım. Kablo ses yapmasın diye bez bant İle izole ettim bagaj

Güzel olmuş aklımda olan uygulama peki lambayı oraya nasıl yerleştirdiniz kesildi mi ızgaralar sabitleme ne ile yapıldı acaba ?Solda detay malzemesi çantam duruyor karanlıkta gözükmüyor içindekiler.

Bunu bende yaptım ama bende bagaj kapağı açık uyarısı verdi hep sonra iptal ettim kodlama ile ilgli birşey yapıldımı ?

bir de hangi ürünü kullandınız yani hattıyla kablo tesisatıylamı gelmişşti diğer led size yoksa siz kabloyla kendniz mi çektiniz bir de son olarak kabloyu bagajın neresinden karşıya geçirdiniz teşekkür ederim şimdiden :)

bir de hangi ürünü kullandınız yani hattıyla kablo tesisatıylamı gelmişşti diğer led size yoksa siz kabloyla kendniz mi çektiniz bir de son olarak kabloyu bagajın neresinden karşıya geçirdiniz teşekkür ederim şimdiden :)
Ben normal 3 lü rgb led kullandım orjinal bagaj aydınlatmasından kablo çektim sol tarafa doğru bağlantıları yaptı herşey güzel bi şekilde çalıştı bagaj kapağını kapattığımda bagaj açık uyarısı aldım sürekli ekranda bağlantıyı iptal ettiğimde düzeliyordu büyük ihitmal aydınlatmayı led tanımlamak lazım diye düşünüyorum

Ben normal 3 lü rgb led kullandım orjinal bagaj aydınlatmasından kablo çektim sol tarafa doğru bağlantıları yaptı herşey güzel bi şekilde çalıştı bagaj kapağını kapattığımda bagaj açık uyarısı aldım sürekli ekranda bağlantıyı iptal ettiğimde düzeliyordu büyük ihitmal aydınlatmayı led tanımlamak lazım diye düşünüyorum
şimdi normal smd ledler devresi olmadığı için hata veriyr diğer arkadaşın taktıgı orjinal bagaj aydınlatması içerisnde diren. ve kondansatör var o yüzden hata vermiyor ben sadece kdr.ndr arkadasımızın nereden kabloları geçirdiğini ve hangi kabloları kullandığını merak etmiştim

Güzel olmuş aklımda olan uygulama peki lambayı oraya nasıl yerleştirdiniz kesildi mi ızgaralar sabitleme ne ile yapıldı acaba ?Solda detay malzemesi çantam duruyor karanlıkta gözükmüyor içindekiler.
Izgara olan yeri maket bıçağı İle kestim lamba uyumlu oldu yerine oturdu sıcak silikon İle sabitledim. Akşam çok iyi oluyor 😊

@IlhanAy yok her hangi bir kodlama yapmadım sadece artın eskiye dikkat etmek lazım direk sağdaki lambasının soketinden ek aldım. Orda karışıklı olmazsa sorun olmaz inşallah

@thelakayit evet büyün ihtimal İle o yüzden uyarı vermiş. Normal oto elektrik için olan kablodan kılmadım bagaj eşinin altından çekerdim koli bandı da sürdüm ses vs yapmasın diye.

@thelakayit lambaya uyumlu bir soket buldum ona kablo yaptım aldığım lambanın soketi farkı olduğu için hazır soketler uyandı. Detaylı fotoğraf eklemle çalışırım inşallah 😊

Geri
Üst Alt