T-Roc mu, Tiguan mı ?

Dışarda ne zaman bi t-roc görsem gözüme daha sportif geliyor tiguan tabi daha oturaklı bi araç ahmet hocama katılıyorum eğer coluklu cocuklu değilseniz t-roc daha cazip kalacaktır sizlere hem daha az yakar hem daha prafik olur arkadaşımda 2016 model tiguan yeni kasa var golf gibi kaçmıyor diyor cok ağır gidiyor diyor şerit değiştirirken
Tiguan'dan golfe geçmiş biri olarak katılıyorum. 122'lik golf 150'lik tiguandan daha seri.
Ayrıca Tiguanın yana yatma eğilimi olan virajlarda golf rayda gibi gidiyor ama tiguan gerçekten çok güzel ve konforlu bir araba. Yakıt konusunda golfle arasında 1,4 lt/100km fark vardı, t-rocta bu farkın 1 litreyj geçeceğini düşünmüyorum

Golf zaten T-Rock tan kalite anlaminda çok çok daha önde.T Rock polonun yukseltilmis hali.Almisken Tiguan alin verdiginiz paraya arabayi degistirdiginize değsin...
Polo'nun iç mekan kalitesi T-rock'dan daha iyi yalnız.O derece bir araç T-rock.
İşte yüksek biraz da geniş tam bizim milletin tav olacağı şeyler.

Herkese selamlar.
Daha yeni, daha sportif, daha dolu olduğu için 2021 model siyah bir t-roc aldık.
Araç çok özellikli ancak bana nedense golf kadar hissiyatlı gelmedi. Golf bir başka cidden..

hayırlı olsun, Tiguan dahi golf kadar hissiyatlı değil. sadece konfor ve hacim olarak Golf'ten iyidir.
Golf7 - 7,5 pek öyle alternatifi olan bir model değil, ne alsanız Golf kendini aratır. o yüzden arkanıza bakmadan keyfini sürün yeni aracınızın.

ayıptır sorması kaça mal oldu?

Herkese selamlar.
Daha yeni, daha sportif, daha dolu olduğu için 2021 model siyah bir t-roc aldık.
Araç çok özellikli ancak bana nedense golf kadar hissiyatlı gelmedi. Golf bir başka cidden..
Hayırlı olsun hocam. R line aldınız muhtemelen?

tekrar merhaba. soranlar olmuş; 607bin TL ye aldık nisan ayında. 30bin km 'de garantisi devam ediyor. değişen boya yok. 2021 model siyah renk r line. cam tavan, anatarsız giriş, otomatik bagaj, acc gibi çok özelliği var. alıştım sayılır. sürüş asistanları sayesinden bayağı rahat kullanım sağlıyor ama ama ama...
bir golf değil. 2015 150bin km golf tadını vermiyor ve bunu kimse anlamıyor :)

Hocam bu t-roc bildiğim kadarıyla b-c segment arasında konumlandırılan bir araç, tiguan ile arasında segment farkı var (aynı şekilde golfte c segment), yeni bir polo alacağıma birkaç yaş yaşlı bir golf almayı tercih etmek benim için daha mantıklı aynı şey bu iki araç içinde geçerli bence. Ama tabi yeniyi tercih ederim düşük segment alırım diyen de haklı tercih meselesi. Golften t-roc’a geçmezdim ancak araç güzel ve siz model yükselttiğiniz için (2015->2021) tabi ki makul bir değişim hayırlı olsun kazasız belasız inşallah

Merhabalar,
2015 Golf Comfortline aracımızı dğiştirmeyi düşünüyoruz.
Size danışmak istediğim bu kıyas ve açıkçası seçimimi belirleyeceğinizi düşünüyorum.
620-630k fiyatlarda,
Highline 2020-21 t-roc ve 19-20 comfortline tiguan arasında kaldım.
Aradaki fark sadece hayalet ekran gibi duruyor ama o da sanırım sonradan takılabiliyor.
Tiguan ve t-roc arası kalite farkı aşikar tabi ama siz ne düşünürsünüz çok merak ediyorum.
Herkese hayırlı forumlar :)
Abi b segment araç ile c segment araç kıyaslanacaksa en az 4 yıl ve önemli derecede donanım farkı olmalı ( cam tavan) gibi. Şu senaryoda 1 saniye düşünmeden tiguan alınmalı

Merhabalar,
2015 Golf Comfortline aracımızı dğiştirmeyi düşünüyoruz.
Size danışmak istediğim bu kıyas ve açıkçası seçimimi belirleyeceğinizi düşünüyorum.
620-630k fiyatlarda,
Highline 2020-21 t-roc ve 19-20 comfortline tiguan arasında kaldım.
Aradaki fark sadece hayalet ekran gibi duruyor ama o da sanırım sonradan takılabiliyor.
Tiguan ve t-roc arası kalite farkı aşikar tabi ama siz ne düşünürsünüz çok merak ediyorum.
Herkese hayırlı forumlar :)
hepsi aynı bence golf ü güncelleyin 2020 üstü golf hepsine basar zaten herşeyleri aynı

8v kasa a3 ikamesi 8y kasa a3’ü bir gün İçin kullandım. Samimiyetle söylüyorum çip krizi ve malzeme krizi en çok otomobil sektörünü mahvediyor. Parça kalitesi her yerde düşüşte. Sadece donanımlı ve oyuncakları bol olan araçlar yapılıyor artık, malzeme geriye gidiyor. C segmentte BMW 1 harici malzeme kalitesini yeni nesile aktarabilen araç yok.

En basit haliyle sunroof önündeki demir eşik içi boş saç profilden bir eşik haline gelmiş, parça işçiliklerinde kalite kusurları da yer yer var ise de malzemenin kendi kalitesinin düşürülmesi her yerde göze batıyor.

8v Audi a3 ile MK 7.5 golf arasında premium hissiyat farkı alınıyordu. Şu anda MK 7.5 golf 8y a3’den çok daha iyi hissettiriyor. Özelllikle 8y a3’de hız hissettirme algısı 8v’ye göre belirgin zayıflamış. Böyle bir bakış açısıyla gider temiz, donanımlı highline 7.5 alırım daha iyi. Tiguan kalite anlamında muhtemelen vw suv araçlar arasında yine en son temsilci kalıp görevi daha donanımlı ve kalite düşüşlerine yer veren bir araca devredecektir. Bu noktada bir tiguan alıp retrofit ile ilerlemeyi kendi adıma tercih ederim. T-roc güzel bir oyuncak ama… aması var işte, bir şeyler eksik.

Evet aynı ikilemde şimdi ben varım. Kimse acaba bu ikilimde kalmış mı derken buraya geldim.
2016 golf 1.2 comfortline cam tavan ışık görüş, sürüş konforlu 67600 km deki aracımı satışa çıkardım. 2022 style paket troc alma arefesindeyim. Troc’ın bu paketiyle ne yazıkki sunroof ve hız sabitleyiciden feragat etmiş oluyorum. Sanırım hız sabitleyici 6-7 k’ya takılabiliyor hiç olmazsa da sunroofa yapcak bişi yok. Tiguanda da orta paket bir araç için 250-300 k fazla vermek gerek.
BiZim ihtiyacımız olan esasen daha fazla bagaj ve troc ın bagajı nerdeyse katlanan bagajıyla tiguanı ki kadar var gördüğüm kadarıyla ve de model yenilemek istiyorum. Tabi trocta bir sürü oyuncakta var ekstradan. Eşimle birlikte kullancaz onun gönlü troctan yana da ben kararsızım. 2 küçük oğlumuz var. Açıkcası golfte iç hacim olarak sıkıntı yaşamıyoruz o yüzden trocta da çok sıkıntı yaşamam gibi geliyorda. Sizce hiç olmazsa life paket tiguana mı baksam yoksa şuan için kararaıma devammı://

Son düzenleme:
@Golfy tiguu tercih ederdim

Malzeme kalitesi troc da epey dusuk duymustum

Bir kac mesaj once troc yorumu yapılmış 2015 150 bin km sonrasi troc gecmis arkadas

Evet aynı ikilemde şimdi ben varım. Kimse acaba bu ikilimde kalmış mı derken buraya geldim.
2016 golf 1.2 comfortline cam tavan ışık görüş, sürüş konforlu 67600 km deki aracımı satışa çıkardım. 2022 style paket troc alma arefesindeyim. Troc’ın bu paketiyle ne yazıkki sunroof ve hız sabitleyiciden feragat etmiş oluyorum. Sanırım hız sabitleyici 6-7 k’ya takılabiliyor hiç olmazsa da sunroofa yapcak bişi yok. Tiguanda da orta paket bir araç için 250-300 k fazla vermek gerek.
BiZim ihtiyacımız olan esasen daha fazla bagaj ve troc ın bagajı nerdeyse katlanan bagajıyla tiguanı ki kadar var gördüğüm kadarıyla ve de model yenilemek istiyorum. Tabi trocta bir sürü oyuncakta var ekstradan. Eşimle birlikte kullancaz onun gönlü troctan yana da ben kararsızım. 2 küçük oğlumuz var. Açıkcası golfte iç hacim olarak sıkıntı yaşamıyoruz o yüzden trocta da çok sıkıntı yaşamam gibi geliyorda. Sizce hiç olmazsa life paket tiguana mı baksam yoksa şuan için kararaıma devammı://
Golf iç hacım ve arka diz mesafesi troc la nerdeyse aynı sayılır. Tabi troc ta kalite düşük biraz, golfe göre. Gerçi yeni trocta ön göğüs ve ön kapı iç plastiklerde kalite artırıldı, yumuşak. Ama imkanınız varsa, rahat rahat bineyim geniş olsun kaliteli ve konforlu olsun derseniz tiguan alın bence. Dq200 kuru kavrama sıkıntısı yok, golf ve troctaki gibi. dq381 yağlı kavrama var, 1.5tsi tiguanlarda. Biraz yakitiniz fazla olur golf ve troc a göre, yaklaşık 100km de 1lt. Onada değer, özellikle genişlik ve ferahlık açısından. İmkan varsa life yerine, 2019-2020 highline veya 2020 ve üzeri elegance. Bayağı dolu sayılır.

Ikisi arasindan tartismasiz Tiguan. 2 nesil Golf bindim. (5 ve 6). Son iki aracim F30 40.yil paket G30 yeni kasa en dolusu 5 serisi idi.
Iki aracta guzeldi marka imaji dahil hersey tamam. 5 serisi konforda tartisilmaz bile. Ama hicbir zaman Golf u aklimdan cikaramadilar.
Vw=Golf bence ..

Geri
Üst Alt