T-Roc mu, Tiguan mı ?

serdar2xdx

Üye
İsim
serdar
Merhabalar,
2015 Golf Comfortline aracımızı dğiştirmeyi düşünüyoruz.
Size danışmak istediğim bu kıyas ve açıkçası seçimimi belirleyeceğinizi düşünüyorum.
620-630k fiyatlarda,
Highline 2020-21 t-roc ve 19-20 comfortline tiguan arasında kaldım.
Aradaki fark sadece hayalet ekran gibi duruyor ama o da sanırım sonradan takılabiliyor.
Tiguan ve t-roc arası kalite farkı aşikar tabi ama siz ne düşünürsünüz çok merak ediyorum.
Herkese hayırlı forumlar :)

Tiguan guzel araç hemde dq250 şanzıman kullanıyor diye biliyorum, ancak yakıt tüketiminden şikayetçi olanlar var önemli bir kriter değil ise ben Tiguan düşünürdüm.

Tiguan almanız daha isabetli olur. Hayalet ekranlarda artık servis onayı ile takılabiliyor sanırım. 4 çeker olsa dadından yenmez.

Hiç düşünmeden tiguan derdim. Ancak sizin bunu sorduğunuza göre t roc içinde size mantıklı gelen kısımlar olmuştur. Ben tiguan derdim.

eğer 3 kişiden fazla değilseniz t-roc derim, neden?
  • daha hafif, daha atik
  • daha az yakar
  • park v.s. daha pratik
  • donanımı daha iyi
  • daha yeni model almış olacaksınız.

tiguan bakacaksanız 2019 sonu comfortline'da bazı donanımlar standart olmuştu led far gibi, onlardan almaya çalışın.

Dışarda ne zaman bi t-roc görsem gözüme daha sportif geliyor tiguan tabi daha oturaklı bi araç ahmet hocama katılıyorum eğer coluklu cocuklu değilseniz t-roc daha cazip kalacaktır sizlere hem daha az yakar hem daha prafik olur arkadaşımda 2016 model tiguan yeni kasa var golf gibi kaçmıyor diyor cok ağır gidiyor diyor şerit değiştirirken

Benzin fiyatlarını göz önüne alarak yorum yapıyorum

Her ikisini de kullandım

T-roc diyorum...

T-roc çok keyifli araç atik karizmatik ve dikkatli kullanımda 1.2 tsi golf den daha az yakıyor Adıyaman -malaya arası denemiştim...

Tiguan ağır araba atik değil t-roc a göre...

kalite hissiyatı çok fazla fakat ağır abi iyi yakıyor hemde çok iyi yakıyor :)

Troc ile ortalama 6 litre yaktığım uzun yol da tiguan 7.9 yakmisti ortalama hız aynı hele bide tiguan ı trafiğe sokarsaniz yolun sonu 11 litreler 12 litreler hayal değil cusse büyük motor aynı yakıt coşuyor....

Yakıt herkez için önemli ve çok citti sorun sonuçta seyahat etmek için alıyor sunuz....

a notasin dan b noktasına gidene kadar ortalama 20 liradan alınan yakıt herkezin derdi artık...

Aileniz 3 kişi ise t-roc ideal dır ki hele yeni kasa alma imkanınız varsa mükemmel olur goğus yumuşak mis oyle diyorlar gormedim dokunmadim:)....

ben 2019 kullanmistim o sert plastik göğüs u hiç yakıştıramamistim... makyajsiz kasa da sert plastik çok o da katile hissiyatini düşüyor bir wv kullanıcısı için olmaz sa olmaz kalite dır tabi...

Opsiyon anlamında özellik arıyorsanız T-Roc öneririm led far, şerit takip, ACC, Kör NOKTA, Hayalet ekran, elektrikli bagaj vb ek opsiyonlarınız oluyor :D
Kalite anlamında ama düşük diyebilirim, Koltuklar vs Polo kalitesine düşüyorsunuz ve artı olarak Golftende iç hacmi dar diyebilirim geniş bir aileyseniz Tiguan sizin için uygun olur.
Not: mevcut aracım T-roc

TIGUAN derim her turlu konforu sunmuslar ki bir de R line alirsaniz egerki butceniz varsa, super otesi bir aractir. Benim golf 7,5 vardi verdim ve TIGUAN a gecis yaptim super bir arac tavsiye ederim.

Golf zaten T-Rock tan kalite anlaminda çok çok daha önde.T Rock polonun yukseltilmis hali.Almisken Tiguan alin verdiginiz paraya arabayi degistirdiginize değsin...

tiguan hocam troc ve tiguan yanyana furduğunda fikriniz hemen değişecek zaten benm bulunduğum yerde kırmızı troc ve beyaz tiguan yanyana park ediyor hergün inanın sürekli inceliyorum troc başta bana çok güzel görünmüştü fakat belirli bir zaman sonra tiguanın ağır duruşu heybeti karizması inanın ağır basıyor troc liseli saçları jöleli hızlı çocuklar gibi kalıyor yanında benden söylemesi :)

• Beğen
Tepkiler: SCC
tiguan tartışmasız.. t-roc iç kalitesi ve arka koltuk mesafesi yönünden çok zayıf kalıyor

Geri
Üst Alt