Katlanır ayna taktırdım

Zafermtl

Üye
İsim
Zafer
Geçen hafta servisten sipariş verdiğim katlanır aynayı bugün taktırdım 4518 lira tuttu. Bulunduğum yerde vagcomcu olmadığı için tuningçilere sahte yada tayvan malı takabilir diye güvenmediğim için yetkili servisi tercih ettim. Yalnız sormak istediğim bişey var serviste kontrolunüde yapamamıştım nasıl olsa düzgün yapmışlardır diye. Eve gelince farkına vardım Şimdi kumandayla kitleme yaptığımda ayna kapanıyor her kitlememde bu ayna böyle kapanacakmı bide ayna altında lamba var kapıyı açtığımda yanmıyor lamba ne zaman yanar hangi durumda yanar bu normalmi acaba bi yerde ayarımı var teyip menüsündede göremedim acaba kodlamayla ilgili bir eksiklikmi var durumun farkına varınca servisi aradım servis kapalıydı yarın tekrar arıyacam

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Multimedyada ayna ile ilgili ayar olması lazım. Arabayı kilitleyince kapanıp kapanmamasını ayarlayabiliyorsunuz. Ayna altı aydınlatmada normalde arabanın kilidini açınca yanması lazım. Hatta bende mesela araba kilitli değilken gidip kapıyı ya da bagajı açtığınızda da ayna altı aydınlatmalar bir süre yanıyor. Bunun ayarının olup olmadığını hatırlamıyorum.

Upvote 0
Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Multimedyada ayna ile ilgili ayar olması lazım. Arabayı kilitleyince kapanıp kapanmamasını ayarlayabiliyorsunuz. Ayna altı aydınlatmada normalde arabanın kilidini açınca yanması lazım. Hatta bende mesela araba kilitli değilken gidip kapıyı ya da bagajı açtığınızda da ayna altı aydınlatmalar bir süre yanıyor. Bunun ayarının olup olmadığını hatırlamıyorum.
Saolun hocam şuan arabanın içinde multimedyadaki bütün menüleri kontrol ediyorum şuana kadar ayna altı ledle alakalı bir ayar bulamadım sadece park halindeyken aynaları katla seçeneği var

Ekli dosyalar

• 16491067223523802837265017797269.jpg
    16491067223523802837265017797269.jpg
    75.3 KB · Görüntüleme: 71
Upvote 0
Ayna ledleri kodlandımı ? Yani aracın kilidini açtınız aynalar açıldı tamamen. Sonrasında şoför kapısını açıp akşam bakın yanıyormu diye. Gündüz farı varsa araçta gündüz yanmaz :) hava kararınca yanar.

Upvote 0
Ayna ledleri kodlandımı ? Yani aracın kilidini açtınız aynalar açıldı tamamen. Sonrasında şoför kapısını açıp akşam bakın yanıyormu diye. Gündüz farı varsa araçta gündüz yanmaz :) hava kararınca yanar.
Kodlanıp kodlanmadığı bilmiyorum kodlanmamış olabilir buradaki servis bazı şeylerde çok acemi bi ayna için bile aracın etrafına 3 kişi toplanıp birbire soruyolar ellerindeki kağıttan şemaya bakıyolar araçta gündüz farı var denedim hiç bir şekilde yanmıyor

Son düzenleme:
Upvote 0
Saolun hocam
İlk fırsatta tekrardan servise gidecem
Puddle light veya Mirror Illumination light kodlamalarına baksınlar çözülür eğer kodlamayla ilgiliyse. Yok eğer ayna altı ledlerin devresi takılmadıysa zaten araç kapı modüllerinde alarm kodundan bulurlar tekrar takarlar soketini

Upvote 0
Puddle light veya Mirror Illumination light kodlamalarına baksınlar çözülür eğer kodlamayla ilgiliyse. Yok eğer ayna altı ledlerin devresi takılmadıysa zaten araç kapı modüllerinde alarm kodundan bulurlar tekrar takarlar soketini
Servisteki danışmanla görüştüm daha önceki aynanızda böyle bir ışık olmadığı için bundada yanmaması normal dedi. O ledden aracın beynine giden tesisat olmadığı söylüyor. Aynayı takan arkadaşla görüşüp size dönüş yapacam dediler dönüş olmassa doğuşu arayacam

Upvote 0
Servisteki danışmanla görüştüm daha önceki aynanızda böyle bir ışık olmadığı için bundada yanmaması normal dedi. O ledden aracın beynine giden tesisat olmadığı söylüyor. Aynayı takan arkadaşla görüşüp size dönüş yapacam dediler dönüş olmassa doğuşu arayacam

Yetkili servis iyi hoş da, retrofit işlerinde bu tür handikapları var. Danışman öyle güzel sallamış ki, insanın bilmediği bir konu hakkında bu kadar rahat yalan söyleyebilmesi çok enteresan.

Upvote 0
Adamlar o kadar imkan içinde imkansızlık yaşıyorlar inanmak zor. Yapamazlar hocam. Çünkü bilmezler. Bu işleri kitaptan yaparlar. Ekstra yorum yada bilgi katmazlar. Ama servis güzel tercih. Fiyat bence makul .İyi günlerde kullanın.

Upvote 0
Adamlar o kadar imkan içinde imkansızlık yaşıyorlar inanmak zor. Yapamazlar hocam. Çünkü bilmezler. Bu işleri kitaptan yaparlar. Ekstra yorum yada bilgi katmazlar. Ama servis güzel tercih. Fiyat bence makul .İyi günlerde kullanın.
Doğrudur. Zaten yaparken görseydiniz şaşıp kalırdınız hepsi ellerinde bi tane kağıt var üstünde resimler nasıl sökülüp takılacağı anlatılmış baka baka yapıyolar bütün servisler için bunu diyemem ama doğuda hep böyle. Adama benim araç park frenlemesi yapmıyor diyorum teyip menüsündede yok diyorum abi senin aracında o özellik varsa vardır yoksa yoktur diyo park manevra freni olması için ön logoya radar takmamız gerekiyor diyo al bide burdan yak

Upvote 0
Hayırlısı olsun da yetkili servis diyoruz ama eksik iş yapıyorlar orası biraz ilginç geldi :)

Upvote 0
Adamlar şimdide kapı kontrol ünitesinin desteklemediğini söylüyor durumu doğuş otoya bildirsem servis hakkında gereğini yaparlarmı acaba

Upvote 0

Geri
Üst Alt