Golf 7 1.4 TSI Triger Seti Değişimi Sonrası Gelen Ses

Evrean

Yeni Üye
İsim
Özgür
120.000 bakımı için triger seti değişti değiştikten motor ısınınca motor kısmından ses gelmeye başladı, yaptırdığım ustaya gitti V kayışı gergisi sorunlu parçaymış denilip değişti yenisi ile aynı ses sorunu devam ediyor video linklerini de yazdım benzer bir sorun yaşayan oldu mu ?

Ben olsam bosch marka taktırmam ısrar eder Schaeffler aldırırım içinden ina ve skf gibi markalar çıkar. Vw firması bu markayıda tercih ediyor.

Upvote 0

Bosch marka için ne dersin hocam ?
Bosch triger seti üretmez başkasına fason üretim yaptırır..!! Bu konuda INA piyasadaki en kaliteli markadır., alternatif olarak Gates veya Dayco olabilir ancak sahtesi çok olur., INA marka aldığınızda resmi siteden orjinallik sorgusu bile yapılabiliyor.

@agacmalzeme INA ve Schaeffler aynı marka hocam., kutunun üzerinde hem INA yazar hem de Schaeffler yazar., INA, LUK ve FAG markaları Schaeffler Group bünyesindedir., Continental 'in de çoğunluk hisselerine sahiptir :)

Upvote 0
@forzaGilles aynen aslında bende Schaeffler kutusundan bu markalar çıkar demek istemiştim :)
Çok teşekkür ederim
Bosch triger seti üretmez başkasına fason üretim yaptırır..!! Bu konuda INA piyasadaki en kaliteli markadır., alternatif olarak Gates veya Dayco olabilir ancak sahtesi çok olur., INA marka aldığınızda resmi siteden orjinallik sorgusu bile yapılabiliyor.

@agacmalzeme INA ve Schaeffler aynı marka hocam., kutunun üzerinde hem INA yazar hem de Schaeffler yazar., INA, LUK ve FAG markaları Schaeffler Group bünyesindedir., Continental 'in de çoğunluk hisselerine sahiptir :)
çok teşekkür ederim hocam 🙏🏽

Upvote 0
2014 model 115 binde golf 7 1.4 tsi aracım var benimde triger setini değiştirmem gerekiyor ama bunun yanında bu devirdaim su pompasını da değiştmem gerekir mi? İnternette graf marka mevcut 700 kusur fiyat+marka iyi mi sizce? Buna ayrıyetten v kayışında değişmesi gerekir mi?

Upvote 0
Normal de devir daim pompası arıza vermedikçe değişmez diye duydum doğru mu peki?

@agacmalzeme
Hocam benim 1.2 tsi aracımda ustalar baktığında devir daim diğer tarafta triger değiştirirken ona gerek yok demişti belki sizde de öyledir. Daha sonraki sök tak işleminde onunla bir iş kalmıyor o yüzden bosuna değişmesin demişti.

Upvote 0
Hocam benim 1.2 tsi aracımda ustalar baktığında devir daim diğer tarafta triger değiştirirken ona gerek yok demişti belki sizde de öyledir. Daha sonraki sök tak işleminde onunla bir iş kalmıyor o yüzden bosuna değişmesin demişti.
İnşallah öyledir hocam arabaya bakım yapmaktan para kalmadı valla nerden bulup denkleştiricem şaşırdım kaldım

Upvote 0
Merhaba, 2016 golf 7 aracımda da benzer ses var video linki atıyorum.Yorumunuz nedir arkadaşlar triger mi değişmeli.Daha önce triger değişmedi 78000 de araç henüz.

Video

Upvote 0

Geri
Üst Alt