Multimedia Arıza

Elektronik olarak düşündüğümde ekranı anakarta bağlayan flex kabloda temassızlık olabileceği aklıma geliyor. Düzgün bi elektronikçide flex kabloyu kontrol ettirebilirsiniz. Tabi flex varsa :)

servise ugrayin, degistirebilirler, degistirmezlerse üst multimedya'ya gecersiniz
Tabiki.

Yetkili servis bakımlı araç sonuçta

* En azından yetkili servis desinki

Ekranın üzerine oturulmuş/ tekme atılmış vsvsvsvs yani kullanıcı hatası (tahmini 11500 maliyet çıkarırlar)

** Ya da desinki iyi niyetten 1200 işçilikle halledicez. (Yenisini takıcaz)

İkinci durum yoksa

Tavsiyeler anlam kazanır.

Tabiki.

Yetkili servis bakımlı araç sonuçta

* En azından yetkili servis desinki

Ekranın üzerine oturulmuş/ tekme atılmış vsvsvsvs yani kullanıcı hatası (tahmini 11500 maliyet çıkarırlar)

** Ya da desinki iyi niyetten 1200 işçilikle halledicez. (Yenisini takıcaz)

İkinci durum yoksa

Tavsiyeler anlam kazanır.
Arkadasin bütcesine göre durum degisir, üst media'ya gecmek en az 5000 lira, üst media da istemiyorsa yapacak birsey yok, o kadar para almazlar ama ayni media ünitesi ellerinde yoktur, hertürlü denemeye deger, hem de bizde ögrenmis oluruz ileride basimiza neler gelebilir.

Bir arkadaşımın ateca model aracındada aynısı olmuş şimdi görüştüm servis garantiden değiştirmiş bilginize…

Yazıcıoğlu yetkili servisi aradım; biz bu tip arızalarda ender elektroniğe yönlendiriyoruz diyor. Ender elektroniği aradım oda ekrandan da olabilir torpidonun içerisindeki modülden de kaynaklanabilir bakılması lazım diyor. Bartın da yaşıyorum adamlar arabanın yağını değiştirmeye çekiniyor. Arıyorum buralarda uzman elektirikçi ama nafile

Arkadasin bütcesine göre durum degisir, üst media'ya gecmek en az 5000 lira, üst media da istemiyorsa yapacak birsey yok, o kadar para almazlar ama ayni media ünitesi ellerinde yoktur, hertürlü denemeye deger, hem de bizde ögrenmis oluruz ileride basimiza neler gelebilir.
Usta sen bakma 400.000TL lık araca bindiğime geçen sene uygundu bunlar 15 yıllık birikimimizi yatırdıkta aldık aynısı ender elektronikte 4000 tl mib2 10.000 tl şimdi ikinci elleri çıkmaları var evet doğru ama onlardada aynı sorunla karşılaşmayacağımın garantisi yok ender elektronik 2 yıl garanti veriyor en azından ama bu rakamlar inanılmaz yüksek rakamlar hele ki bu zamanda

Elektronik olarak düşündüğümde ekranı anakarta bağlayan flex kabloda temassızlık olabileceği aklıma geliyor. Düzgün bi elektronikçide flex kabloyu kontrol ettirebilirsiniz. Tabi flex varsa :)
işte bu işlerden anlayan bi baba yiğit lazım :)

Aracın torpidosunda böyle bir ünite var sadece 8 inc ekran taksam çalıştırır mı ?

Ekli dosyalar

• 7ABC0B54-5877-440C-AE81-B8E8920EE7AA.jpeg
    7ABC0B54-5877-440C-AE81-B8E8920EE7AA.jpeg
    165.2 KB · Görüntüleme: 24
@gurkanyilmaz arac 7.5 Comfort sanırım, onlarda torpidoda ki sadece cd çalar. Ana unite ekranla Birleşik yani hayir çalışmaz. Ekrani da atarsaniz daha net soylerim.

Ya benim bi ses tusum bozuk onu icin bile tum medya sistemi degisicek diyorlar😄 sadece tus degismiyormus☺

IMG_20220225_143904.jpg
Aynı problem iki ay önce 7.5 comfortline aracımda da meydana geldi. Daha net belli olması açısından karanlıkta çekmiştim. Herhangi bir darbe, suyla temas vs. olmadan durduk yere bu şekilde oldu. Aynı şekilde ses var ve dokunmatiği de çalışıyor. Yeni ekranlar bütçeyi biraz zorluyor tavsiye edilecek yerler varsa gidilebilir.

Ekran soketi yerinden çıktı çıkacak gibi olmuş sizinki.Bence çok para da tutmaz,anakart tamiri yapan biri açıp soketi sağlam takarsa sorun çözülür

7.5 lara nur topu gibi bir kronik sorun evlat ekleniyor galiba

Geri
Üst Alt