Golf 8 Eibach Yay Kodu ve Uyumluluk

Hocam merhabalar yaylarla ilgili bi gelişme var mı bende 1.0 etsi aracıma 18 jant uygulaması yaptım araç standart yayları ile çok yüksek duruyor, spor yay bakıyorum fakat sizin yazdıklarınızı görünce korkmadım degil

Merhabalar. Il dışındayım iki aydır, bu yüzden herhangi bir gelişme yok benim sorunumda :)
Öte yandan, koskoca vag alemi sıcak soğuk pres, yay kesme, koilower, helezon vb. ile araçlarını modifiye ediyorlar. Doğru yada yanlış yöntemler ile araçlarını değiştiriyorlar. Ve yıllarca böyle biniyorlar. Üstüne birde C segment te lider yol tuttuklarını söylüyorlar. Bunlarin yanında bizim yaptığımız uyumlu helezon degisimi bence en mantıklı ve doğru işlerden birisi. Yay takan herkes benim yaşadığımi yaşasa bu kadar tercih edilen bir modifikasyon olmazdı. Bence siz aklinizdaki uygulamayı gerçekleştirin. Benim sorunum muhtemelen lastik markası ve ölçüleri ile ilgili.
Koskoca eibach, bu yayı, bu arac için ürettim diyor. Petlas ta, yay takarsan ben yolda durmam diyor.
Ben burda; eibach a güvenir, sorunu petlas ta ararim.
Özetle yaşadığım sorunun, kaliteli helezon modifikasyonunda bağlayıcı bir konu olduğunu düşünmüyorum.

Doğu görevinde olduğum için arac kullanmıyorum o yüzden konunun üzerine yeni gidebildim. Araca kışın aldığım 16 kișlik petlaslardan hiç memnun değilim. İlk iş olarak arac üzerinde gelen 16 nexen leri orjinal jantlara taktım. 3 gündür kullanıyorum panik fren durumu ve donuslerde önden kopma kayma baya duzeldi. Arkalar daha iyi ama çokta güven vermiyor. Bunda torsiyon sisteminin baya rol oynadığını düşünüyorum. 17-18 jant lastik projem vardı ama erteledim. Boyle devam ediyorum. Daha sakin bir kullanım alışkanlığı kazanmaya çalışıyorum.

Uzun süre kullanım yorumudur:

Yaylardan hiçbir şikayetim yok. Konfor ve spor genler yeterli.

Yol tutuşu/kayma/kopma/kızaklama sorunlarının tamamen lastik kaynaklı olduğunu, yay ile alakası olmadığını tespit ettim.
(16 petlas asla yol tutmuyor, kayma, kızaklama çok), (16 nexen basınca duruyor daha stabil çalışıyor), (18 conti prem.cont.6 kusursuz çalışıyor. Duruyor, dönüyor fren pedalına ne yapması gerektiğini öğretiyor)

Uzun süre kullanım yorumudur:

Yaylardan hiçbir şikayetim yok. Konfor ve spor genler yeterli.

Yol tutuşu/kayma/kopma/kızaklama sorunlarının tamamen lastik kaynaklı olduğunu, yay ile alakası olmadığını tespit ettim.
(16 petlas asla yol tutmuyor, kayma, kızaklama çok), (16 nexen basınca duruyor daha stabil çalışıyor), (18 conti prem.cont.6 kusursuz çalışıyor. Duruyor, dönüyor fren pedalına ne yapması gerektiğini öğretiyor)
Merhabalar, jant olarak ne taktiniz merak ettim acikcasi..😅

@Maywen merhaba, 16 olarak stok life jantı, 18 lerim orj. Mallory

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-12-11-15-33-44-348_com.sahibinden.jpeg
    Screenshot_2022-12-11-15-33-44-348_com.sahibinden.jpeg
    94 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG-20230419-WA0083.jpeg
    IMG-20230419-WA0083.jpeg
    545.1 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_2422.jpeg
    IMG_2422.jpeg
    273.2 KB · Görüntüleme: 17