Cam filmi ne yaptıralım?

ibrahimztrkk

Yeni Üye
İsim
İbrahim
Araç
Golf 2017 7.5
Merhabalar. önceki aracım 2012 golf idi. cam filmi sadece arkalarda highline yeşili bulunmaktaydı. ben baya araştırdım konya merkezde dmk garage var bilen bilir .baya e kalitelisini taktırayım dedim . hybrid marina diye bir modelin 2 numarasını 5 cam(bagaj ve 4 cam) taktırdım. 2021 temmuzda 1000 (bin tl) ödemiştim. baya memnundum ısıyı ve güneşi iyi kesiyor diye. 1 sene sonra ön camların kenarlarında yavaş yavaş parçalanmalar soyulmalar mikro düzeyde başlamıştı görülüyordu.

ben şimdi yeni bir golf aracı aldım. bunda da film yok highline yeşilil arkalar sadece. aynı filmli sorduğumdu dmk garage 3000( üç bin tl ) fiyat istiyor.

Aklımda şu soru var siz değerli forum üyeleriyle de konuşmak isterim. DEĞER Mİ ARKADAŞLAR ? cidden soruyorum yani 300 500 tl ye film yapan yaptıranlar var? sökülürken rezistansı bozuor bilmem ne bilmem ne çok söylenti var. siz ne dersiniz? fikirlerinize açığım. teşekkürler.

Ön iki kapı camını arka kapılarla aynı yaptırın geçin derim.
LLumar
Bende böyle.

Merhaba,
Bu işte deneyimli birisi olarak söyleyebilirim ki kaliteli film ile kalitesizler arasında uçurum vardır. Bunu yaz günü yolculukta anlarsınız.

Llumar'ın bir süre bayiiliğini de yaptık. Bana göre halen en iyisi Llumar'dır. Şimdi eşdeğer olduğunu iddia eden firmalar var. Solargard, Xpel gibi. Bunları da araştırmak lazım.

Benim tavsiyem Llumar'a o fiyat yerine yine Llumar ürünü olan Suntek yaptırmaktır.

bence llumar yaptırmayın, satış sonrası hizmet sıfır. forumda paylaşılmıştı kaput koruma filmi taş gelince yırtılmış, vazifesini yapamayan bir film için bırakın özür dilemeyi filmi bile değiştirmediler.
benim de air80 farkında bile olmadan çizildi, ben montaj hatası olduğunu iddia ediyorum ancak kabul etmediler.

@Ozan Karsavuran Ben arkalarla aynı olsun diye sadece ön 2 kapıya LLumar yaptırdım.
5 yıldır herhanbir bir sorun yok.
Satıcı bayi kaputa yapmış markasını bilmiyorum o soldu.

SORU ;
Madem cam filmiyle ilgili hazır bir başlık var bende birşey sormak isterim..

Göz ameliyatı sonrasında ışığa karşı hassaslaşma ve göz kamaşması oluştu gece araç kullanırken güneş gözlüğü takıyoruz bu da güvenliği azaltıyor, yani sağlık sebebiyle yan camlarla birlikte ön cama ince bir film yaptırsam polis çevirmesinde sıkıntı yaşarmıyım ?

Merhabalar. önceki aracım 2012 golf idi. cam filmi sadece arkalarda highline yeşili bulunmaktaydı. ben baya araştırdım konya merkezde dmk garage var bilen bilir .baya e kalitelisini taktırayım dedim . hybrid marina diye bir modelin 2 numarasını 5 cam(bagaj ve 4 cam) taktırdım. 2021 temmuzda 1000 (bin tl) ödemiştim. baya memnundum ısıyı ve güneşi iyi kesiyor diye. 1 sene sonra ön camların kenarlarında yavaş yavaş parçalanmalar soyulmalar mikro düzeyde başlamıştı görülüyordu.

ben şimdi yeni bir golf aracı aldım. bunda da film yok highline yeşilil arkalar sadece. aynı filmli sorduğumdu dmk garage 3000( üç bin tl ) fiyat istiyor.

Aklımda şu soru var siz değerli forum üyeleriyle de konuşmak isterim. DEĞER Mİ ARKADAŞLAR ? cidden soruyorum yani 300 500 tl ye film yapan yaptıranlar var? sökülürken rezistansı bozuor bilmem ne bilmem ne çok söylenti var. siz ne dersiniz? fikirlerinize açığım. teşekkürler.
Hocam muhakkak sökülürken rezidans zarar görür diye düşünüyorum
Ön cam filminden ceza yemiştim meni kaldırmak için bütün filmleri sökmem gerekiyordu memur beye rica ettim arkaları söktürmedim
Yeniden yaptırdığım film için ultra viyole tercih ettim tanıdık tuningci bunu önerdi sizde bi araştırıp bakın derim
Şuan için örnek verirsem geceleri içeriden aynaları görmem rahat oluyor buğu konusunda iyi diyebilirim mükemmel değil ama
Dışarıdan zifiri siyah 3 numara yaptırdım içeriden gayet güzel yeşil tonlu zaten film de hoş diyebilirim

5 cam Llumar atr15 kullanıyorum çok memnunum. Hiçbir problem yok. Ama son fiyatları bilmiyorum ben yaptıralı iki sene olacak.
Bu arada benim arabanın üstünde bayinin hediye ettiği dandik filmler vardı, sökülüp llumar yapılırken arka rezistans sökümü uğraştırdı ama yaptırdığım yerin güzel işçiliği ile sorunsuz halloldu.

SORU ;
Madem cam filmiyle ilgili hazır bir başlık var bende birşey sormak isterim..

Göz ameliyatı sonrasında ışığa karşı hassaslaşma ve göz kamaşması oluştu gece araç kullanırken güneş gözlüğü takıyoruz bu da güvenliği azaltıyor, yani sağlık sebebiyle yan camlarla birlikte ön cama ince bir film yaptırsam polis çevirmesinde sıkıntı yaşarmıyım ?
Evet hocam sıkıntı yaratıyorlar
Ama araca göre diyebilirim
Hanemizde b8 siyah passat var ön cam 1 numara
Bende yapılı golf 0,5 film olmasına rağmen ceza yazıp men ettiler aracı
Ama passat a bugüne kadar bir şey demediler
Genel olarak sıkıntılı

@Ozan Karsavuran Ben arkalarla aynı olsun diye sadece ön 2 kapıya LLumar yaptırdım.
5 yıldır herhanbir bir sorun yok.
Satıcı bayi kaputa yapmış markasını bilmiyorum o soldu.
hocam zaten çoğunlukla sorun olmuyor ancak olduğunda da ilgilenmiyorlar.
bu tip markalara/firmalara tepki göstermek lazım bence. Mesela Egemot da iyi diye biliniyor ancak forumdan birisinin iadesini kabul etmemişlerdi, yasal olarak zorunlu olduğu halde.
Bildiğim kadarıyla DBY detailing (Ankara'nın büyük ve eski detailcilerinden) garanti sorunları nedeniyle steki (onu da BKF TEK getiriyor) bırakıp cliff designa geçtiler.
ATRlerde ben de sorun yaşamadım şimdilik.

Geri
Üst Alt