Golf'ü satıp Egea Cross almak?

170.000 km'deki Golf'ü satıp yeni bir Egea alır mıydınız?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Bu düşünceye yakında oluşan masraf ya da oluşması muhtemel masraflar itiyor maalesef..

Egea gerçekten güzel görünüyor fakat bir Fiat olduğunu düşününce ve sadece arkamdan gelirken dikiz aynasından bakınca..

Elinizde bir Golf ya da Golf geçmişi yoksa bir düşünülür.

Artıları var elbette. Yeni araçların birçoğunda standart kullanışlı donanımlar oluyor.

Sizin açınızdan da düşünürsek , dağ tepe gezmeye devam edecekseniz, mevcut garantisi devam ederken alınıp tepe tepe kullanılabilir. Sonra imkan dahilinde ufak ufak model yükselte yükselte devam edebilirsiniz.

Bir tutku yaratır mı? Pek zannetmiyorum.

Hocam ben de eylül ayında maddi durumlardan dolayı Golf'ü satmaya karar vermiştim. Ne alsam ne alsam derken sizin gibi düşünerek en iyisi düşük km ve yüksek modelli olur diye 2020 model 7 bin km'de Clio 5 Touch aldım. Sıfır kokusu üzerinde, arka koltuk poşetleri ve ekran poşeti bile sökülmemişti. Ne yazık ki ben 2015 model 100 bin km'deki Golf'ün tadını, kalitesini ve konforunu Clio'da bulamadım ki bulunmaz da zaten. Eşim de 1 ay geçmeden Golf ilanlarına bakmaya başladı. Sonunda Clio'yu satıp biraz daha uygun bir Golf'e geri döndük.
Bence bu işler beklentiyle de alakalı. Mesela ben artık başka araba almayı düşünmüyorum, onun için ben olsam almazdım. Eğer alacaksam da bir tane kiralayıp 2-3 gün kullanıp öyle alırdım. En azından her şeyiyle test etmiş olursunuz.

Ben böyle arabalara bağlanma konusunda gereksiz duygusallık yapıldığını düşünenlerdenim.

Araba alacak olsam elimdeki şartları değerlendirir ihtiyacımı giderecek olan modeli tercih ederim. Kriterlerim elimden hızlı çıkarabilir miyim, sanayi yüzü görür müyüm olurdu. Sizin nedenlerinize göre de tercihiniz mantıklı oluyor.

Egea, TR şartlarına göre uygun bir araba. Servis ağı yaygın, parçalar biraz daha uygun. Cross modeli ise sizin gibi dağ/tepe sınır tanımayan biri için tercih nedeni olur. Elbette bir golf kalitesi olmayacaktır fakat fiyat farklılıkları ortada. Yolda bırakmıyorsa, bir yerden bir yere güvenli bir şekilde götürüyorsa problem yoktur. Bir de cross modeli epey yakışıklı.

Önemli bir unsur motor olacaktır. 1.4lerin cansız olduğunu söylüyorlar.

Almaya kararlıysanız acele edin.

Son düzenleme:
Babamda 2015 egea 1.4 benzinli orta paketi var, araba cok cansiz gitmiyor, inip arkadan itesim geliyor😀 ayrica babamla pespese giderken benim golfle 3.viteste ciktigim yerde babam 1.vitese dusuruyor... Bence kesinlikle test sürüşü yapin oyle karar verin...

Abi golf 7 2013 higline dsg var 178 bınde 0 megana yada egea verseler değişmem golfun kalitesi konforu yok

• Beğen
Tepkiler: SCC
Egea Cross yakışıklı bir araç ve şuan f/p olarak fena durmuyor fakat dayanıklılık konusunda soru işareti. Bütçenizi belirtirseniz ona göre de tavsiye verilebilir hocam. Bana kalırsa ya Golf 6 ile devam edin ya da crossover bir Alman araç bakın. Tabi muhtemelen üzerine biraz eklemek gerekecek. Şu şartlarda ekleyip almaya değer mi? Dövizin oynaklığı güven vermiyor.

• Beğen
illa değiştirecek olsam(inşallah olmaz)onun yerine land rover freelander2 2.2 düşük km'li bulur onu alırdım :)

• Beğen
İşyerinden bir arkadaş yaptı bunu 6-7 ay önce. Anlamadığım şekilde çok memnun. Takasa verdiği araç 1.2 tsi, aldığı araç 1.4 atmosferik

• Beğen
Yeni bir araba olması dışında bir avantaj sağlamaz. Benzer olay başımdan geçti. Sonradan pişman oldum. Keşke biraz tork ve beygir gücünü düşünüp alsaydım diye kendime dedim.
Beklenti çok önemli.

Merhaba arkadaşlar,

Peşinen söyleyeyim; biliyorum attan inip eşeğe binmek olacak ama :)

Geçenlerde bir arkadaş bu konuda aklıma girdi ve kararsız kaldım. Sizlerin de yorumlarıyla ya tamam ya devam demek istiyorum.

Egea Crossları zaten dışarıdan beğeniyordum. Elime geçen ilk fırsatta da içini inceleyip mümkünse test sürüşü yapacağım ve fikrim orada daha da netleşecek.

Golf'ten pek ayrılmak istemiyorum ama kilometrenin 170.000'e dayanması, şu an bir sorun olmasa da eşyanın tabiatı gereği ömrü biten parçaların zamanlarının gelerek öyle ya da böyle masraf çıkaracağını biliyorum.

Dağa taşa da çıkıyorum biliyorsunuz; Cross'un biraz daha yüksek olmasının yanı sıra bakım ve parça masraflarının düşük olması, yaklaşık 160.000 kilometre ve 10 yaş gençleşmek de cezbediyor.

Golf 6'nın fiyatına 10.000 kilometre civarlarında Cross almak mümkün gibi. Paket ve motor konusunda bir fikrim yok.

Motor ve paket konusunda, veya genel olarak bu fikir konusunda olumlu ya da olumsuz ne dersiniz?

Teşekkürler,
İyi forumlar.
Foruma sorunca kafa daha çok karışmadı umarım Serhat hocam.

Kardeşim arabada confor kalite istiyorsan golften şaşma, yok ayağımı yerden kessın dersen cros al

• Beğen
2017-18 model düşük km 1.0 TSİ golf bakmak daha makulü. Bu attan inip eşeğe binmekten de büyük bir düşüş, deve kuşuna binmek diyebiliriz belki.

Yok golf zorlar deniliyorsa, önceki kasa leon’un makyajlı 1.2 TSİ yahut 1.0 TSİ modelleri düşünülebilir.

Bu arada 1.0 tsi’da çok yol yapıyorsanız 2017 model, motorun revize edilmediği halini tavsiye ederim çünkü belirgin tüketim azlığı var ortada.

• Beğen

Merhaba arkadaşlar,

Peşinen söyleyeyim; biliyorum attan inip eşeğe binmek olacak ama :)

Geçenlerde bir arkadaş bu konuda aklıma girdi ve kararsız kaldım. Sizlerin de yorumlarıyla ya tamam ya devam demek istiyorum.

Egea Crossları zaten dışarıdan beğeniyordum. Elime geçen ilk fırsatta da içini inceleyip mümkünse test sürüşü yapacağım ve fikrim orada daha da netleşecek.

Golf'ten pek ayrılmak istemiyorum ama kilometrenin 170.000'e dayanması, şu an bir sorun olmasa da eşyanın tabiatı gereği ömrü biten parçaların zamanlarının gelerek öyle ya da böyle masraf çıkaracağını biliyorum.

Dağa taşa da çıkıyorum biliyorsunuz; Cross'un biraz daha yüksek olmasının yanı sıra bakım ve parça masraflarının düşük olması, yaklaşık 160.000 kilometre ve 10 yaş gençleşmek de cezbediyor.

Golf 6'nın fiyatına 10.000 kilometre civarlarında Cross almak mümkün gibi. Paket ve motor konusunda bir fikrim yok.

Motor ve paket konusunda, veya genel olarak bu fikir konusunda olumlu ya da olumsuz ne dersiniz?

Teşekkürler,
İyi forumlar.
Egea'ya şirket ücretsiz vermezse ya da kiralama için alınmamışsa başka türlü binilmez. Hele birde süslü versiyonu olan Cross'a o kadar para verilmez. Ülkemizde üretilen aracı yurtdışından daha pahalıya alıyoruz onun yerine düşük km ikinci el araba alırım.

Geri
Üst Alt