1.2 TSI performansı yeterli mi? yoksa 1.4 mü almalı?

yusuf dedi:
Daha önce de dedim. Senin opsiyonlar higlineda var. Kesinlikle highline al. Satarken dua edersin :)
Evet yusuf hocam aklıma sen soktun araştırdım zaten başıma bu geldi :)

Bej iç döşeme nasıl acaba içimi kurcalıyor u led de yok :) en önemlisi zam ve indirim biter mi ?
Bu opsiyonların olmasa 1.2 sana uygun ama opsiyonların highlineda standar. Zam gelmeyecek bile olsa highline alman lazım senin. Hiç düşünme erkenden de aracına kavuşursun. Yanlız 125ps bulursan onu al.
Amacım 1.2 motorda görünüş ve donanım zenginliğiydi maz 65.000 şimdi ise 1.4 ve 70.000e kadar çıktım hep bu belirsizliklerden ben bu aracı en az 6 sene kullanırım zaten hafta sonraları kullanıyorum hafta içi belki 1 gün murat hocanın dediği gibi boşa beygir beklemesin kapıda niye dursun. Çok kararsızım çok :(
Aradaki farkları gözden geçirelim.

http://www.golftutkusu.com/hangi-golf-bana-daha-uygun/highline-ile-comfortline-donanim-farklari/

Burada Murat hocam özetlemiş.

Opsiyonlarını tekrar yazar mısın 1.2 deki.
Tungsten gri

Quartz iç döşeme

Bixenon farlar ve led gündüz farları

17 dijon jant

Sürüş konfor paketi

Highline tabiki yüksek herşey ama ekonomi açısından seçmiştim hemde ihtiyacım olanları almıştım. Birde kapora verdim 1000 tl iptal edip hemen parayı verirlermi üretim tarihi planlandı bile bide bu var

Ekonomi olarak 1.2 ile 1.4 arasında yakıt farkı çok az. Hatta uzun yolda 1.4 daha az yakacaktık 100 üzerindeki hızlarda. Vergi ve kaskodan ufak bir fark olur ama keyfini de sürersin emin ol.

Geçenlerde Boluya gittim dönüşte araç yüklüydü. 100 üzerinde motor gerçekten isteksiz kalıyor. Sollamalarda keşke 1.4 olsa motor diyor insan. Yeterli tork var ama fazlası olsa daha iyi olur :)

Şu an araç alacak olsam 1.4 Highline alırım ben. @Redline

@yusuf

Ekonomi odaklı alım yapılacaksa midline veya comfortline 1.2 alınmalı

Uzun süreli kullanım keyif  performans donanım lüks vb açılardan highline 1.4 alınmalı

Fahridurdu dedi:
@yusuf

Ekonomi odaklı alım yapılacaksa midline veya comfortline 1.2 alınmalı

Uzun süreli kullanım keyif  performans donanım lüks vb açılardan highline 1.4 alınmalı
Uzun süre kullanıcam ama şu fiyat artarsa ve ind. Biterse diye korkuyorum temmuzda 66.250 lik araç ne olur bilmediğim için 1.4 highline düşünüyorum hali hazırda 70.000 tl iken hala karar veremedim

@Redline

düşünmenize gerek yokki, madem şuan bütçe el veriyor, 1.4 Highline alın, keyfinize bakın.

silvershadow dedi:
@Redline

Değerli Hocam;

Kararsızlığınızı anlıyorum.

Sanırım bir dosta yazdığım şu mesaj size de hitap ediyor.

http://www.golftutkusu.com/jant-ve-lastik-hakkinda-hersey/dijon-jant/msg2632/#msg2632
@silvershadow

Murat hocam zaten ben sizinnyazılarınıza istinaden 1.2 be uygun donanımları seçtim bana yeterli yalnız korkum endişem kararsızlığım şu yönde haziranda zam bekleniyor olması %3 luk indrimin bitmesi temmuz 10 da teslim edilecek 66.250 indirimsiz anlaştığım aracın bana highline parasına yakın gelmesinden dolayı kararsız kaldım ind biter ve zam gelirse haziranda işte ozaman benim bittiğimdir highline parasına comfort aldım olacak :( son bir yorumunuzu rica ediyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
iamalegend dedi:
@Redline

düşünmenize gerek yokki, madem şuan bütçe el veriyor, 1.4 Highline alın, keyfinize bakın.
@iamalegend

Bütçe artık tavan yaptı yukarıda murat hocama dediğim gibi durum zam ve ind. belirsizliği bir istediğim özellikte 64.000 araç almak var birde bütçemi aşıp dahada zorlayıp hali hazırda 70.000 vermek var :(

Ben 1.4 Tsi alacaktım, cam tavan hastalığı fiyat farkını kapattığı için 1.2Tsi a yöneldim. Vergi avantajı da bonus.

Performans olarak şehir içinde 1.2 Tsi yeterli ve gayet canlı bir motor. 1.4 Tsi gaza basınca tepkimeleri daha etkili ve farkını bence 120-130 kmhızdan sonra hissettiriyor. Klima açık bagaj oldu ve araçta kişi sayısı fazla ise rampada 1.2Tsi ile vites küçültürken 1.4 Tsi ile tam gaz devam edebilirsiniz.

Redline dedi:
@Redline

@iamalegend

Bütçe artık tavan yaptı yukarıda murat hocama dediğim gibi durum zam ve ind. belirsizliği bir istediğim özellikte 64.000 araç almak var birde bütçemi aşıp dahada zorlayıp hali hazırda 70.000 vermek var :(
Tekrar belirteyim opsiyonunuz az olsa 1.2 motor müthiş tercih. Ama highlineda olan opsiyonlar seçilince fiyat 1.4 highline parasına çok yaklaştı. Zam da hesaba katılınca 1.4 highline benim gözümde öne geçiyor.

@Redline

Hocam, kısmetse bu aracı kaç sene kullanmayı düşünüyorsunuz? aklınızdaki süre ortalama 5 sene gibi ise, şartları zorlayıp ekstra donanımı olmayan manuel 1.4 highline almanız mantıkılı olur gibime geliyor.

Redline dedi:
@Redline

@iamalegend

Serkan Hocam;

Sabahın bu saatinde canlı destek'in kapısına dayandım sayenizde :)

İşte 1.2 TSI ile ilgili vardığım sonuçlar... 1.2 donanımlı 3 seçenek var burada..

http://www.golftutkusu.com/golf-siparisleri/golf-stoklari-(gunluk)/msg2657/#msg2657

Fakat eğer ay sonuna kadar benzin dolduramayacak kadar zorlanarak dahi olsa Highline almaya  gücünüz yetecekse alıp geçin derim... Kafanız rahat edecek.. Keşke o da olsaydı bu da olsaydı demek yerine keyfini sürersiniz Golf'ünüzün..

@Negatiwe

haklısnız hocam bende yeterli buluyorumda malum dediğim zam ve ind kalkma ihtimali beni zorla highline 1.4 itiyor.

@iamalegend

hocam 5-6 sene rahat kullanıcım ve şimdi müsait olan araç 1.4 highline extra hiçbirşey yok bende 1.4 gibi düşünce içine girdim.

@yusuf

bende aynı düşüncedeyim şuanda zaten sizin mesajı görünce araştırdım 1.4 :)

@silvershadow

murat hocam sizide sabah sabah yordum k.bakmayın 3 araçta bana uygun değil renk ve bixenon olmazsa olmazım.Sanırım dediğiniz gibi son meteliğe kadar harcayıp 1.4 geçmek bu kararsızlık beni baya yordu  çünkü :) Şu zam ve ind olayı belirsiz olmasaydı 1.2 benim için biçilmiş kaftandı :(

Birde vermiş olduğum sipariş iptali için ne yapmam gerekli 1000 tl kapora vermiştim nasıl bir yol izlemeliyim ?

Redline dedi:
Birde vermiş olduğum sipariş iptali için ne yapmam gerekli 1000 tl kapora vermiştim nasıl bir yol izlemeliyim ?
Değerli Hocam;

Ben de gece nöbetinden çıktım.

Tıpkı heyecanlı bir romanı bırakıp da uyuyamamak gibi enim durumum..

Sanırım son kararınız 1.4 Highlline.

Aradığınız Bi-Xenonlu bile bulmak mümkün olabilir.

Hemen araştırmaya başlamanızı öneririm.

öncelikle  aradığınız aracı canlı destekten bulmanızı öneririm.

Sonra bulduğunuz bayiyi arayıp durumu öğreniniz,

Sonra da Kaporanızı gönderiniz

Daha sonra önceden kapora yatırdığınız bayiyi arayınız.

Ben başka bir bayide istediğim aracı buldum ve alıyorum. Size yatırdığım kaporayı lütfen gün içerisinde hesabıma yatırır mısınız? IBAN numaramı mail olarak atıyorum. deyin ve kapatın.

1 iki gün içerisinde hesabınıza yattığını göreceksiniz.

Dilerim ben uyandığımda siz aradığınızı bulmuş olursunuz Serkan Hocam

Geri
Üst Alt