Golf 7 sol stop su alma sorunu

cferdogan

Yeni Üye
İsim
Furkan
Araç
Golf 7
Merhaba arkadaşlar 2013 golf 7 aracıma kayar sinyalli taiwan led stop aldım. Sağ tarafta hiçbir sorun yok, sol taraf sürekli su alıyor ve buğu yapıyor herşeyi denedim fakat sorunu hala çözemedim. Orjinaliyle beraber çift conta taktım olmadı, içinden çıkan contayla denedim olmadı, sadece orjinali contasını takıp denedim olmadı, kenarlarını silikonladım olmadı, stopçuya götürüp tüm açık yerlerini sıvı contayla kapattırdım yine olmadı, ayrıca stopta kırık tamir vs de yok camından su alma ihtimali sıfır en az 40 kere söküp takmışımdır. kanımca yapılabilecek herşeyi yaptım ama yinede su alıp buğu yapıyor. Aynı durumdan müzdarip arkadaşlar varsa ve çözüm ürettilerse bana da yardımcı olabilirler mi? İyi forumlar..

Ekli dosyalar

• 673692CF-4D07-40CD-8352-6771413A6DAB.jpeg
    673692CF-4D07-40CD-8352-6771413A6DAB.jpeg
    198.2 KB · Görüntüleme: 73
  • 72E5BC3C-0EF2-4A14-BDE2-648CD41CCB55.jpeg
    72E5BC3C-0EF2-4A14-BDE2-648CD41CCB55.jpeg
    175.7 KB · Görüntüleme: 71
  • 654A997B-2379-4723-8BF7-31C4741B69A2.jpeg
    654A997B-2379-4723-8BF7-31C4741B69A2.jpeg
    372.3 KB · Görüntüleme: 73
  • E39E6CA4-A915-406C-B0BA-D6ED51CE0E13.jpeg
    E39E6CA4-A915-406C-B0BA-D6ED51CE0E13.jpeg
    70.9 KB · Görüntüleme: 71
  • EECAE9FA-B58C-4A0C-AF5C-2B903B9F86D2.jpeg
    EECAE9FA-B58C-4A0C-AF5C-2B903B9F86D2.jpeg
    128.4 KB · Görüntüleme: 71

Aynı sorunu ben de yaşadım hocam büyük ihtimalle yanlış ve özensiz montaj sorunu olabilir diye düşünüyorum. Ben de önceki stoplarımda birebir aynı sorunları yaşadım hiçbir çare çözemedi maalesef hatta geçici çözüm oldu bagaja su aldı vs. En son dayanamayıp söküp attık içinden bir sürü su çıktı ve yenisini taktı @zulalyol abim kendisi den Allah razı olsun, şu an sorunsuz kullanıyorum. Stoplarda takan usta önemli derim. 👍🏽

Upvote 0
Hocam sorunu çözdünüz mü benim de sol stopta aynı sorun var aydınlatır msıınız

Upvote 0
Merhabalar, evet @zulalyol abi çözmüştü sağolsun, 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum herhangi bir sıkıntım da hiç olmadı.
Bursadayım malesef. Tanıdığım da yok bir tunningçide yaptırdım. Stopları değiştirerek mi kurtuldunuz sorundan. Garantili değil miydi stoplar? 100 bin kadar harcadım arabaya stopları değiştirip para verirsem içim gider tekrardan.

Upvote 0
Bursadayım malesef. Tanıdığım da yok bir tunningçide yaptırdım. Stopları değiştirerek mi kurtuldunuz sorundan. Garantili değil miydi stoplar? 100 bin kadar harcadım arabaya stopları değiştirip para verirsem içim gider tekrardan.
Stop takarken arkadaki kabloları şasenin arasını sıkışmış olabilir contaları sıkışmamış olabilir bu iki noktayı kontrol ettiriniz geçmiş olsun

Upvote 0
Stop takarken arkadaki kabloları şasenin arasını sıkışmış olabilir contaları sıkışmamış olabilir bu iki noktayı kontrol ettiriniz geçmiş olsun
Çok sağolun hocam salı günü kontrol ettireceğim.

Upvote 0
High line dis stop montaj yerinde kauçuk olması lazım o yoksa hem bagaj hem lamba içi su alıyor bende yaşıyorum şuan comfortline highline stopla değiştim çıkma aldım kauçuk yokmuş dis stoklarda yaşayarak ogreniyorum

Upvote 0
Aynı sorunu ben de yaşadım hocam büyük ihtimalle yanlış ve özensiz montaj sorunu olabilir diye düşünüyorum. Ben de önceki stoplarımda birebir aynı sorunları yaşadım hiçbir çare çözemedi maalesef hatta geçici çözüm oldu bagaja su aldı vs. En son dayanamayıp söküp attık içinden bir sürü su çıktı ve yenisini taktı @zulalyol abim kendisi den Allah razı olsun, şu an sorunsuz kullanıyorum. Stoplarda takan usta önemli derim. 👍🏽
Merhaba, aracımı yeni aldım lakin bagaj havuzu su alıyormuş, kontrollerimde ıslak olduğunu gördüm nasıl ulaşabilirim yardıma ihtiyacım var. @zulalyol hocamın yeri nerededir

Upvote 0
Merhaba, aracımı yeni aldım lakin bagaj havuzu su alıyormuş, kontrollerimde ıslak olduğunu gördüm nasıl ulaşabilirim yardıma ihtiyacım var. @zulalyol hocamın yeri nerededir
Hocam kendisine DM’den ulaşabilirsiniz; yeri İstanbul’da. Sabah ben kendisine haber veririm sizin durumunuzu.

Upvote 0
Hocam kendisine DM’den ulaşabilirsiniz; yeri İstanbul’da. Sabah ben kendisine haber veririm sizin durumunuzu.
Çok teşekkür ederim hocam, ne bulabilirsem okudum izledim. Bir tıpa varmış onu çıkarınca oluyormuş ama esas amacım suyun girdiği yeri izole etmek. Stoplar mı kabloların dibi mi anten mi bilmiyorum. Hocam ile tanışırsam güzel olur, yanına gitmek isterim. Saolun. Dm atmayı bulamadım bu arada :)

Upvote 0

Geri
Üst Alt