1.6tdi 110hp - 1.2tsi 110hp hangisini tercih ederdiniz?

Siz olsanız ne yapardınız?

• Kullanılan toplam oy
    36
  • Anket kapatılmış .
O zaman tdi a binmeye devam hocam, tsi da biraz dinlensin, nakit ihtiyacı olana kadar satışı bekletin..

Şehirlerarası basmayınca ikisi birbirine çok yakın dediğiniz gibi. Ben her ay şehir içi 1400km cıvarı yapıyorum. Ve istanbul içi genelde ortalama hız paylaşacağım şekilde oluyor :/ şuan bu fiyatlarla 7.9lt az biraz yorucu kalıyor

TDi'a (bulunması zor ama) 1449 turbo bulup, yazılımla 190-200 hp misler gibi binerdim.

Fabrika verilerine göre

Sene 98
Mk4 golf 1.9 tdi şehiri fabrika verisi 6,5

Mk4 golf 1.6 führer motor atmosferik sehiriçi verisi 10,5

%35 burdan ekonomi

Birde o yıllarda pompada %30 fark var.

Eder %65ekonomi.

Burada mk7 dizel için sadece düşük ortalama hızlarda anca hersey dahil %22 ekonomiden bahsediyoruzki?

Ya dizelin anlamı kalmadı
Ya da tsi en baba benzinli icat.

Fabrika verilerine göre

Sene 98
Mk4 golf 1.9 tdi şehiri fabrika verisi 6,5

Mk4 golf 1.6 führer motor atmosferik sehiriçi verisi 10,5

%35 burdan ekonomi

Birde o yıllarda pompada %30 fark var.

Eder %65ekonomi.

Burada mk7 dizel için sadece düşük ortalama hızlarda anca hersey dahil %22 ekonomiden bahsediyoruzki?

Ya dizelin anlamı kalmadı
Ya da tsi en baba benzinli icat.
açıkçası evet şuanda durum o şekilde fakat ben benzinin yükselip dizelin yine benzine göre aşağıda kalacağını düşünüyorum.
Bir de benim her zaman düşük ortalama hızları düşünmem gerekiyor istanbulda şehir içi 1400-1500km demek düşük hız ortalaması demek her zaman maalesef :/ Bu yüzden halâ fark var gibi görüyorum ben. Ama bu farka da o konfordan vazgeçilir mi onu düşünüyorum. Tsi gerçekten çok çok büyük bir konfor. Aynı aracın dizelini kullanınca tsi’ın değerini çok iyi anladım.
Tsi’ın km düşük olsaydı eğer hiç düşünmezdim bu durumu.

Geri
Üst Alt