Kaskoya eklenmeli mi?

arkadaslar benim almis oldugum arac Highline golf 7.5 2019 model diesel

simdi benim sorum şudur
ben bu araca rline dreksiyon taktim
mib 2.5 taktim
lane asist taktim
geri görüş kamerasi taktim

ve hatirlamadiğim bir kac extra daha taktik

bunları sigorta şirketine bildirmem gereklimi

Ben hepsini ekletmiştim acentede tanıdık varsa sorun yok…

@Basbelasi abi, kasko şirketi cok onemli. Duzgun bir sigortaysa zaten eklediğiniz kalemleri parca numarasi ile yazdirirsaniz ilerde fatura vs soracaklarini sanmıyorum. Benim sigortacım fatura olsa guzel olur ama olmasa da detaylı sekilde eklersek sorun olmaz demişti

Bu konuyu bende merak ediyordum. Faturasız eklemezler muhtemelen diye arayıp sormaya üşenmiştim mesajları okuduktan sonra eklediğim ekstralar için ekletebiliyormuyum bende bilgi alacağım en kısa zamanda.

Usta sana sadece unite lazim dimi yoksa komple mi ariyorsun. Ekran unitemi ariyorsun sadece unitemi ariyorsun

abi benim AACC30E0-3ADF-4452-9ED6-9606893B64F1.jpeg ekran bu orjinal 8 inç sanırsam bu yeterli oluyor sadece ünite lazım diye biliyorum navigasyon vs hayalet ekrana yansıtmak için

Arkadaşlar kasko şirketleri haybeden para vermez kimseye; Örneğin ben arabaya orjinal çift j far taktım bedeli 20 bin tk acentacı tanıdık yazdırdım 20 bin aksesuar. Bir zaman sonra söktüm farlar aradım kasko şirketini dedim farlar çalındı sizce kasko şirketi bunu yer mi? Tabikide yemez ve aracınızı servise çekmenizi ve servis donanımı neyse onu taktıracaklarını söyler. Ama elinizde fatura varsa kaskoya fatura ile işletir ve kaybetmeden elinizde tutarsanız o zaman karşılamak zorunda kalacaktır. Hatta size şöyle söyliyim elinizde fatura var kaskoya işlediniz buna rağmen bile size mevcut bedeli ödememek için kırk takla atacak. Daha önce kasko şirketi ve eksperle problem yaşamış biri olarak söylüyorum.

Fatura önemli ama emsal değer denin bir durum da var, örneğin bir araç pert olduğunda kasko fiyatı üzerinden değil, piyasa değeri üzerinden işlem görüyor. diyelim ki siz aracınıza şahıstan 2. el bir ürün aldınız, kişi size nasıl fatura kesecek. onun için hepsi demiyorum ama sizi bilen güvenen acenteler beyana göre emsal fiyattan değerlendirmeye alırlar. günümüzde fatura alması zor bir olay değil, kdv sini ödeyip alırsınız. bu arada acenteme sordum, faturasız da aksesuar olarak bedeli öğrenilip eklenir dedi.
BU da mantikli bir cevap

Acente tanıdıklığı iyi bir şey..
Ancak sonradan yapılan ya da eksik yapılan işlemlerde halletme durumu pek etik bir davranış değildir.

Madem ki tanıdık bir acente var ve elinizde faturası olmayan bir aksesuarı sigortaya ekletip sorun olmayabiliyorsa burada bir işgüzarlık vardır. Bu, kötü niyetle kullanımdır.

Faturası olmayan bir ürün sigortadan karşılanması , işin içinde bir işgüzarlık olduğu anlamı taşır.

Kaza yapıp, sonradan sigorta yaptırmaya yapmaya benzer..

Bende liste oluşturdum hepsi nerdeyse 2.el ve yurtdışından gelme listeyi düzenleyip fiyatları belirtip acenteye yollayacaktım bir türlü halledemedim bu konuda yardım edebilcek olursa listeye beraber bi bakalım :)

Kaskolarda faturasız aksesuarları poliçelerde ek rakam belirterek ne kadarsa ilave yapılabilir , yanlışsam düzeltin.

Örnek arabaya 50 bin tl aksesuar yaptınız poliçede belirtilir ödenecek rakamda ona göre poliçe fiyatına yansır.

Acente tanıdıklığı iyi bir şey..
Ancak sonradan yapılan ya da eksik yapılan işlemlerde halletme durumu pek etik bir davranış değildir.

Madem ki tanıdık bir acente var ve elinizde faturası olmayan bir aksesuarı sigortaya ekletip sorun olmayabiliyorsa burada bir işgüzarlık vardır. Bu, kötü niyetle kullanımdır.

Faturası olmayan bir ürün sigortadan karşılanması , işin içinde bir işgüzarlık olduğu anlamı taşır.

Kaza yapıp, sonradan sigorta yaptırmaya yapmaya benzer..

Sigortacılar da bir nevi insan sarrafıdır, kimin ne olduğunu az çok tahmin edebilirler, çok şükür 25 yıldır çevremiz bizi son derece iyi bilir hocam. kaza yapıp sigorta yaptıramazsınız isteseniz de bunu yaptıramazsınız, yaptığınız kaza 1-2 bin liralık bir şey ise sigortacı da araç sahibi de karektersiz olacak ki yapılabilsin. üzerini zaten sigorta araştırır. zaten bunun için sigorta firmaları da belli bir tutara kadar hasarı beyana dayalı olarak kabul ediyor, üzerindekine rapor veya şahit istiyor yoksa kabul etmiyor.

Sigortacılar da bir nevi insan sarrafıdır, kimin ne olduğunu az çok tahmin edebilirler, çok şükür 25 yıldır çevremiz bizi son derece iyi bilir hocam. kaza yapıp sigorta yaptıramazsınız isteseniz de bunu yaptıramazsınız, yaptığınız kaza 1-2 bin liralık bir şey ise sigortacı da araç sahibi de karektersiz olacak ki yapılabilsin. üzerini zaten sigorta araştırır. zaten bunun için sigorta firmaları da belli bir tutara kadar hasarı beyana dayalı olarak kabul ediyor, üzerindekine rapor veya şahit istiyor yoksa kabul etmiyor.
haklısın abi onlar insan sarraflarıdır

Kesin cözüm söylüyeyim size araca şahin görünümlü alarm taktırın dokundumu kaputa yada araca ötsün bedavaya cözersiniz işi kaskoya ekletenekadar parçaları :) aynı sorundan bende muzdaribim fatura olmadan eklemiyorlar tanıdık bile olsa kaza anında fatura yoksa servis şasesinde orjinal neyse onu takıyorlar o tanıdıklarada sorduk hep para tuzağıymış alıyorlar sonrada yüzüne bakmıyorlar kem kümle konuyu uzatıp saçma sapan boyutlara getirip siz zararlı cıkıyorsunuz o yüzden ya orjinal hareket sensörlü alarm yada enderin sitesindeki gibi meta alarm gibi alarmlar takmak.

Kesin cözüm söylüyeyim size araca şahin görünümlü alarm taktırın dokundumu kaputa yada araca ötsün bedavaya cözersiniz işi kaskoya ekletenekadar parçaları :) aynı sorundan bende muzdaribim fatura olmadan eklemiyorlar tanıdık bile olsa kaza anında fatura yoksa servis şasesinde orjinal neyse onu takıyorlar o tanıdıklarada sorduk hep para tuzağıymış alıyorlar sonrada yüzüne bakmıyorlar kem kümle konuyu uzatıp saçma sapan boyutlara getirip siz zararlı cıkıyorsunuz o yüzden ya orjinal hareket sensörlü alarm yada enderin sitesindeki gibi meta alarm gibi alarmlar takmak.

Cok guzel bir aciklama olmus bence eline saglik

Geri
Üst Alt