Kaskoya eklenmeli mi?

Basbelasi

Katılımcı Üye

İsim
Koksal
arkadaslar benim almis oldugum arac Highline golf 7.5 2019 model diesel

simdi benim sorum şudur
ben bu araca rline dreksiyon taktim
mib 2.5 taktim
lane asist taktim
geri görüş kamerasi taktim

ve hatirlamadiğim bir kac extra daha taktik

bunları sigorta şirketine bildirmem gereklimi

Moderatör tarafında düzenlendi:

dıyosun. abi o zaman sabah arayim ekleteyim

Kesinlikle gerekiyor Allah korusun bir hasar calinma durumunda sart

Cok bir ucret çıkmıyor

Liste halinde poliçene eklet

simdi benim sorum şudur
mib 2.5 taktim
lane asist taktim

abi mib 2.5 ne zaman takmıştın kaça mal oldu

@Basbelasi Hocam sigortacı arkadaşım var. Ona sorduğumda öyle kafana göre ekletemezsin dedi. Faturası varsa eklenir. Eğer yoksa ve sigortacı ekletelim deyip sigortaya faturasız eklerse kaza yada çalınma gibi bir durum söz konusu olduğunda sigorta sonradan takılan aksesuarın bedelini ödemez sen bunu işlettim dahi desen ödememek için 40 takla atar dedi. Bilginiz olsun.

simdi benim sorum şudur
mib 2.5 taktim
lane asist taktim

Güzel bir soru, herkesin bilgilenmesi gereken bir soru bu. araca takılan her aksesuar ve fabrikasyon dışı bir parça kaskoya bildirilmelidir ki, Allah korusun araç kaza yaptığında o bölge hasar gördüğünde kasko karşılasın. bildirim yapılmadığı süreçte araç fabrikadan çıktığında ne ise onun üzerinden değerlendirilir

@Basbelasi Hocam sigortacı arkadaşım var. Ona sorduğumda öyle kafana göre ekletemezsin dedi. Faturası varsa eklenir. Eğer yoksa ve sigortacı ekletelim deyip sigortaya faturasız eklerse kaza yada çalınma gibi bir durum söz konusu olduğunda sigorta sonradan takılan aksesuarın bedelini ödemez sen bunu işlettim dahi desen ödememek için 40 takla atar dedi. Bilginiz olsun.

sanırım ki bu da sigorta acentasına göre değişiyor.

Mantikli bir cevap

Güzel bir soru, herkesin bilgilenmesi gereken bir soru bu. araca takılan her aksesuar ve fabrikasyon dışı bir parça kaskoya bildirilmelidir ki, Allah korusun araç kaza yaptığında o bölge hasar gördüğünde kasko karşılasın. bildirim yapılmadığı süreçte araç fabrikadan çıktığında ne ise onun üzerinden değerlendirilir
Cok mantikli. Bosuna yazdiroyoruz o zaman , bence ugrasmaya dahi degmez. Cunku hepimiz de aldigimiz mallari faturasiz aliyoruz ve kanitlayamayiz en guzeli hic yazdirmamak.

Evet haklisin abi ama arkadasin dedigi gibi fatura cok onemli bu konuda.

Fatura önemli ama emsal değer denin bir durum da var, örneğin bir araç pert olduğunda kasko fiyatı üzerinden değil, piyasa değeri üzerinden işlem görüyor. diyelim ki siz aracınıza şahıstan 2. el bir ürün aldınız, kişi size nasıl fatura kesecek. onun için hepsi demiyorum ama sizi bilen güvenen acenteler beyana göre emsal fiyattan değerlendirmeye alırlar. günümüzde fatura alması zor bir olay değil, kdv sini ödeyip alırsınız. bu arada acenteme sordum, faturasız da aksesuar olarak bedeli öğrenilip eklenir dedi.

Yukarıda da yazıldığı gibi, faturalı olanları ekleyiniz.
Çünkü herhangi bir hasar sonrası sigortaya sonradan ekletilmiş, hasar görmüş parçanın faturasını ibraz etmeniz istenecektir.
Çok da mantıklı ve haklı bir istektir.

Geri
Üst Alt