Start-Stop Sonrasın Gaza Basmam ile Gelen tıRRRRRRR Sesi

Arkadaşlar youtube a video atarmısınız MANİSA dem oto hiç umursamadı. Bir çözüm bulmalıyız bu tırttttt sesine ?
Bendeki ses böyleydi ne yaptıysam Kime şikayet ettiysem normal deyip gönderdiler. Şimdi de farklı bir ses daha çıktı aracımda kavramayla ilgili olduğunu söylediler. Baskı balata değişmesi gerekiyormuş o yapılırken bu sese de tekrar baktıracam. 

Ekli dosyayı görüntüle 74FBE53B-8472-4F6D-AED2-A7D08BD9218E.MOV

Dün bu tırrrhırr sesi iki defa da benim başıma geldi.Aracım 28bin km'de bakımdan çıkalı bir hafta oldu.Daha önceden tek tük yapıyordu ama uzun süre yapmadığından bir şikayetim olmamıştı.Artık 2 defa üst üste gelince araştırma gereği duydum.

Benim kendi düşüncem araba daha durmadan stop ettiğinde bu durum oluyor.Durduktan sonra stop edince bu problem yok.Bir kişi volan değiştirip çözmüş onun dışında çözen yok sanırım?

Diğer arkadaşar nasıl bir yol çizdiler acaba?

Kavrama değişimi ile volant değişiminin sorunu çözeceğini düşünüyorum. Mesela benim aracımda sadece kavrama değiştirdiler. Sorunu söylememe rağmen testte duymadık birşey yapamayız dediler. Soğuk havalarda marşa basarken videoyu açmak gerekli sanırım aklıma başka birşey gelmiyor. 

ARKADAŞLAR BU TIRRRRR SESİ İLE İLGİLİ DAHA ÖNCE YAZMIŞTIM DETAYLI YAZMIŞTIM BU FORUMDA

ŞUAN MAHKEMEDE VE 5. DURUŞMA 3 ADET BİLİRKİŞİ RAPORU VAR ELİMDE VE HEPSİDE ARIZALIDIR VE AYIPLI ÜRÜNDÜR ŞEKLİNDE

MAHKEME KARARINI BEKLİYORUM. EMSAL TEŞKİL EDİCEK BİR KARAR OLACAKTIR.

BU SES ARIZADIR VE NORMAL DEĞİLDİR, TÜKETİCİ HAKKINIZI KULLANARAK ZAMAN GEÇİRMEDEN MAHKEME YOLUNU SEÇİNİZ.

HER GEÇİRDİĞİNİZ GÜN MAHKEMEDE ALEYHİNİZE OLACAKTIR.

Kadir bey dava lehinize sonuçlanırsa araç iadesi,araç değişimi ve arızanın giderilmesi seçeneklerinden hangisini tercih etmeyi düşünüyosunuz?

akif bey sizin araçta aynı arıza var mı ? aracınız hangi marka ve model ?

arızanın giderilmesi gibi bir sonuç yok çünkü hala arızayı bulamadılar

Kadir bey benim aracım 2015 model golf 1.2 TSI dsg 

Evet maalesef aynı arıza benim aracımda da mevcut defalarca servise götürdüm ama nafile.Olduğu gibi iade ettiler herhangi bir sıkıntı teşkil etmediğini aracı böyle kullanabileceğimi söyleyerek kesip attılar.Anlayacağınız çözüm için yollar tıkalı görünüyor

45 bin bakıma 400km kaldı, ilk iki bakımda geçiştirdikleri için bu sefer sorunu söyleyip söylememekte kararsızım. 

Bu sıkıntıyla ilgili herhangi sonuç elde edebilen oldu mu ? Kimseden bi ses çıkmadı 

Bu sorun için artık servislere bilgilendirme gönderilmesi gerekiyor. Sesi ustaya denk getirebilmek için ustayla beraber yaşamamız gerekiyor.
Hocam aynı ses arada bende de oluyor. Ama bu ses için yazdığınıza sesli güldüm. 8D

Geçen aracı Yeni Tiguan'ların ilk serilerinde olan kronik direksiyon sesi sorunu için servise götürdüm. Hem sıfır asfalt olmayan yollarda giderken takır tukur ses geliyor hem de araç durduğu yerde çevirirken belirgin sürtme sesi geliyor. 

Test sürüşü yapalım dediler, sesi onlar da duydular. Tamam ama bizim uygulamamız şu şekilde dediler; başka bir Tiguan test aracı varsa onu da test edip ona göre diyeceğiz dediler.

Ben şok oldum kardeşim o araçta ses varsa o da bozuktur. 

Sonra arayacağız deyip gönderdiler 4 gün sonra arayıp o ses normal dediler. Müşteri olarak beni ne yerine koyuyorlar anlaşılıyor zaten.

Şimdi daha fırsat bulamadım Doğuş'a ve VW Almanya'ya şikayet yazısı yazacağım.

Ama VW Almanya'ya nasıl yazılıyor onu bilmiyorumi bilginiz var mıdır ?

Hocam aynı ses arada bende de oluyor. Ama bu ses için yazdığınıza sesli güldüm. 8D

Geçen aracı Yeni Tiguan'ların ilk serilerinde olan kronik direksiyon sesi sorunu için servise götürdüm. Hem sıfır asfalt olmayan yollarda giderken takır tukur ses geliyor hem de araç durduğu yerde çevirirken belirgin sürtme sesi geliyor. 

Test sürüşü yapalım dediler, sesi onlar da duydular. Tamam ama bizim uygulamamız şu şekilde dediler; başka bir Tiguan test aracı varsa onu da test edip ona göre diyeceğiz dediler.

Ben şok oldum kardeşim o araçta ses varsa o da bozuktur. 

Sonra arayacağız deyip gönderdiler 4 gün sonra arayıp o ses normal dediler. Müşteri olarak beni ne yerine koyuyorlar anlaşılıyor zaten.

Şimdi daha fırsat bulamadım Doğuş'a ve VW Almanya'ya şikayet yazısı yazacağım.

Ama VW Almanya'ya nasıl yazılıyor onu bilmiyorumi bilginiz var mıdır ?
Hocam Almanya'ya yazmak için zahmete girmeyin, "TR temsilcimiz doğuş, ona ulaşın" cevabı veriyorlar. Forumda yazdığım şikayetin konusu vardı ama bulamadım.

Arkadaşlar konu ile ilgili bir gelişme var mi?  Yaklaşık 2-3 aydır bende de bu sorun ortaya çıktı 1.4 tsi 125 dsg 2015 

Geri
Üst Alt