Start-Stop Sonrasın Gaza Basmam ile Gelen tıRRRRRRR Sesi

Aynı sorun bende de oldu servis ve doğuş üstüne düşeni yapmadığı için bende  imkanım dahilimde davamı açtım beklerim sonucu da yazarım bir hafta sonra 2.duruşma yapılacak 

Aynı sorun bende de oldu servis ve doğuş üstüne düşeni yapmadığı için bende  imkanım dahilimde davamı açtım beklerim sonucu da yazarım bir hafta sonra 2.duruşma yapılacak 

Merhaba Arkadaşlar;

2015 model 1.6 TDI DSG Highline aracım var. Aracı sıfır aldım ve aldığımdan beri bu üzerine konuştuğumuz ses oluşuyor. Avek serviste 2 defa volant dişlisi değiştirildi çözüm olmadı. Ben de  avukat tuttum ve konuyu yargıya taşıdım. Şuan sonuca ulaşmış değiliz ama umutluyum. Dava dosyasına kronik bir sorun olduğunun ıspatı için aynı sorunu yaşayan sizlerin aracını da örnek gösterebiliriz belki. Bu konuda benimle iletişim kurarak destek olur musunuz? Dava lehime sonuçlandığında karar sizler için de emsal niteliği taşıyacaktır.

İbrahim Yazar

546 216 54 55

@kadir346  Hocam dava dosyası ile ilgili görüşebilir miyiz? Ben de dava açtım. 546 216 54 55 ararsan sevinirim.

Ben de bu sorunu birkaç ay önce bir kez yaşadım. Zaten arabaya binince ilk işim start stop düğmesine basıp devre dışı bırakmak oluyor. 

Tam olarak nedir sorun hocalarım.Ben konudaki video ya baktım ama video kaldırılmış galiba ..

@palsak @arimayacik

Bu kronik bir sorun gibi duruyor. Forumda diğer arkadaşların yorumlarını görene kadar bu sorunu sadece ben i yaşıyorum acaba diye düşünüyordum ama yalnız değilmişim :)  Konuyu yargıya taşıyanlarımız var. Ben de bunlardan biriyim ve bu sorunu yaşayan herkesin dava açması hepimizin lehine olacaktır. Ayrıca, dava dosyasında lehte bir sonuç alan olursa bizimle paylaşsın ki biz de emsal gösterelim. Konuyla ilgili 546 216 54 55 no.lu telefonumdan arayan olursa süreçler hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunabiliriz. Tşk.

Benim aracımda da aynı sorun bulunuyordu, yalnız Maslak Doğuş'ta volan değişimi yapıldıktan sonra ses tamamen kesildi. Acaba Avek'te işlem düzgün mü yapılmadı?

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Forumda yeniyim açılan konuyu takip etmeye çalıştım fakat yaşadığım sorunla aynı olmadığını gördüm. Bu nedenle sorunu sizinle paylaşmayı düşündüm.  Yanlış bir başlık  ya da konu açtıysam şimdiden kusura bakmayın. Dediğim gibi forumda yeniyim. 😀

2013 1.4 tsi dsg 122 hp araç sahibiyim.  Aracı ikinci el aldım. Araç şu anda 69 binde.  Yaklaşık bir senedir aracı sorunsuz kullanıyordum.İstanbul trafiğinde dur kalklardan sonra kırmızı Işıkta durdum. Start stop devreye girdi.Gaza dokunup aracı çalıştırmak istedim fakat araç çalışır gibi olup tekrar stop etti. Bir anlık panikle kontaktan aracı kapatıp yeniden çalıştırdım ve yoluma devam ettim. Daha sonra farklı zamanlarda 4-5 defa daha aynı şeyle karşılaştım. Artık arabayı çalıştırdığımda ilk iş olarak start stopu kapatıyorum. Bu şekilde kullanıyorum. Aksi halde sorun tekrarlıyor. 

Aynı sorunla karşılaşan oldu mu bilmiyorum. Nette biraz araştırdım bir şey bulamadım-birkaç kısa video dışında -Düşüncelerinizi merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler. 

Arkadaşlar merhaba, forumdaki ilk mesajım olacak sanırım bu

Bu sorunu çözen var mı? Çözen olduysa nasıl çözüldü? bir arkadaş sanırım volan değiştikten sonra sorunun çözüldüğünü yazmış. Onun dışında farklı bir şekilde çözüme ulaşan var mı?

Start-stop devreden çıkarken gelen o "gırrrrrrrrrrrrrr" sesi bende de mevcut. 2 yıl boyunca götürdüğüm yetkili servis bu konuda hiç bir şey yapmadı. Usta ile deneme sürüşüne çıktık 10 dk boyunca hiç yapmadı, video göstermeme rağmen geçiştirdi.

Dün akşamüstü aylar sonra tekrar yaptı bu sesi. Benim canımı sıkan bir diğer konu da tekerlekler henüz tam durmadan start stop ‘un devreye girmesi. Gemlik’te şehir içi hız tümsekleri çok yüksek olduğu için hızımızı çok düşürüyoruz; bir bakıyorsun bizim araba stop etmiş tekrar çalışıyor. Sırf bu yüzden arabaya binince ilk işim devre dışı bırakmak oluyor.

Dün akşamüstü aylar sonra tekrar yaptı bu sesi. Benim canımı sıkan bir diğer konu da tekerlekler henüz tam durmadan start stop ‘un devreye girmesi. Gemlik’te şehir içi hız tümsekleri çok yüksek olduğu için hızımızı çok düşürüyoruz; bir bakıyorsun bizim araba stop etmiş tekrar çalışıyor. Sırf bu yüzden arabaya binince ilk işim devre dışı bırakmak oluyor.
Hocam kışın artıyor zaten bu sesin sıklığı bende de. Ve dikkat ettigim bisey var start stoptan gaz pedalına basarak değil de vitesin yanındaki start stop tusuna basarak çıkarsam bu ses gelmiyor. Yetkili servis saçma sapan şeyler söylüyor 

Hocam dava sonuçlandı mı 

Bu ses nasıl bir ses video kaldırılmış tam anlayamadım sorunu tam olarak anlatabilecek var mı veya videoyu tekrar atacak? 

Geri
Üst Alt