O-7 (kuzey marmara otoyolu) denen tuzak

Başlığın sonucu şudur.

Piri reis haritası gibi google mapsi rota olusturmadan tatile uzun yola cıkmadan önce 1-2 saat çalısmak gerekiyor. 

Otoyol isimlerini 

Karayolu isimlerini hatim etmek sart.

2300 yıllık türk medeniyetinde yasamaya denk geldigimiz zamana bak?

MS 300 de Altay dağlarında çoban olmak daha iyiydi

Başlığın sonucu şudur.

Piri reis haritası gibi google mapsi rota olusturmadan tatile uzun yola cıkmadan önce 1-2 saat çalısmak gerekiyor. 
Kesinlikle öyle. Ne kadar uzun veya kısa olursa olsun bilmediğim bir yerden geçeceksem muhakkak rotayı önceden tek tek kasaba kasaba incelerim. Geçen burada da paylaştığım yarısını ilk defa geçtiğim 5000 kilometrelik turda paralı yola 1 kuruş vermedim. 

Tavandaki bisikletlerden dolayı 100-110’u geçmediğim için girmemin bir anlamı yoktu. Fakat bisikletler olmasa da ücretsiz yolda aşırı trafik yoksa veya bir yere acil bir şey yetiştirmiyorsam paralı yola girmem. Fiyatı makul olsa eyvallah ama fiyatlar da fahiş! Zaten dünyanın vergisini veriyoruz. Google maps ayarımda paralı turnikeler/gişeler otomatik kapalı, kafam rahat. 

@SCC zaten bir bisikletci olarak , 

Bisiklet gezilerinde Altimetre hesaplamalı tüm güzergahı yükseltisi tırmanısı inişi yola cıkmadan hesaplıyordun hocam.

Bizde artık parasız yolları hesaplıycaz.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Özel şirketlerin yap işlet olarak yaptığı hiçbir yolu daha kullanmadım. KULLANMAM! Daha Avrasya tünelini bile kullanmadım. Yolum varsın 30-40 dk uzasın 15temmuz köprüsünü kullanırım. En fazla trafikte 2lt yaksın. 15tl. Tüneli kullanıcam 30dk kar edicem diye 50-60 tl ödeyemem. Böyle devlete para kazandırmam. Zaten ebemizi belliyolar. 

@Savatage Google maps değil de diğer haritaları kullanırsanız, normal bilinen güzegahları gösteriyor. ama o kuzey marmara yankesicisi orada hep duruyor. 

@Savatage Kesinlikle katılıyorum.

Ki aynı çıkarım'ı aylar öncesinden bende yapmıştım. (1 kere tuzağa düştükten sonra 10 liralık yere 70 lira verdim.)

Ayrıca, bizzat da tabela oyununa şahit oldum.

Artık navigasyonla inatlaşıp, paralı yolu gösteremeyeceği ara lokasyonlar işaretliyorum ki beni tuzağa düşüremesin (!) :)

Beylikdüzü Fethiye için tavsiyesi: Avrasya Tüneli + 1. köprü + Osmangazi Köprü + İzmir Otoban

Navigasyon şirketlerinin illaki ücretli yola yönlendirmesi için onlara da garanti verilmiş midir acaba?

@tuncidag ciddi ciddi soruyor musun bunu hocam ? Navigasyonlarda bazı ayarlamalar vardır. Mesela en kısa mesafe yada en kısa süre. Bu yollar da boş olduğu için en kısa süreyi verebiliyor. En kısa süreyi seçmeyin en kısa mesafeyi seçin sonuç değişiyor. 

@İlker34 İroni yapmıştım ama maalesef anlamamışsın hocam. Konu başlığından da anlaşıldığı gibi detaylı olarak kullanmayanı bilmeyenler için yapılan TUZAK. Buna gönderme yapmıştım.

Ayvalık-sarimsakilya git gel 850km 400 TL yaktı.eceabattan Çanakkale 75 tl---lapseki Gelibolu 75 TL bunlara artı eds 50km hız sınırı 60-65 geçme var.
Bu köprünün 100 TL den fazla olmaması gerekli bu günkü şartlarda.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

https://www.webtekno.com/google-haritalar-cuzdanlari-koruyacak-bir-ozellik-geliyor-h113935.html

Google, Haritalar uygulamasını kullanan sürücüler için sevindirici bir haber geldi. Bundan sonra kullanıcılar, yol tarifi aldıklarında güzergah üzerindeki yol geçiş ücretlerini görüntüleyebilecekler.

Yolların geçiş ücretleri dışında kullanıcılara daha uygun ya da ücretsiz yoldan gidebilmeleri için alternatif yollar sunacak olan Google'ın bu özelliğinden şimdilik sadece Harita Önizleme Programı'nda dahil olan kullanıcılar yararlanabilir. Ancak şirketin yakın bir zamanda bu özelliği tüm kullanıcılara sunması bekleniyor.

https://www.webtekno.com/google-haritalar-cuzdanlari-koruyacak-bir-ozellik-geliyor-h113935.html

Google, Haritalar uygulamasını kullanan sürücüler için sevindirici bir haber geldi. Bundan sonra kullanıcılar, yol tarifi aldıklarında güzergah üzerindeki yol geçiş ücretlerini görüntüleyebilecekler.

Yolların geçiş ücretleri dışında kullanıcılara daha uygun ya da ücretsiz yoldan gidebilmeleri için alternatif yollar sunacak olan Google'ın bu özelliğinden şimdilik sadece Harita Önizleme Programı'nda dahil olan kullanıcılar yararlanabilir. Ancak şirketin yakın bir zamanda bu özelliği tüm kullanıcılara sunması bekleniyor.
ilginç, aksine google ne kadar pahalı yol varsa oraya sokmak için elinden geleni yapıyordu :D  

navigasyonunuzun ayarında ücretli otoyolları kullanma tikini işaretleyiniz. 

Geri
Üst Alt