tampon hasarı

Sayın@arfkync teşekkür ederim , dediğiniz gibi nasipte ne varsa o oluyor. Önüne geçemiyoruz.

Sayın @apollo66 iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi kendimize göre sürsekte dursakta başkalarına göre de sürmeliyiz maalesef. Şimdilik düşünmüyorum yaptırmayı ama seneye bakıma serviste yaptırmayı düşünüyorum. Garanti uzatma, kasko vb. dünya para verdik. Biraz bedeviyim dışarda yaptırsam bi sorun çıkar, sonra uğraşırım :). Ama dediğinizde haklısınız.200-300 liralık bişey.

Sayın @tolqa35 teşekkkür ederim. Bende şimdilik sizin gibi ve Sayın @silvershadow gibi düşünüyorum. Ama yinede gözüm takılıyor. 

Sayın@Negatiwe teşekkür ederim. Sağolun. Medeniyetten dem vurmuşunuz , aklıma geldi bir dost sohbetinde dinlemiştim.

Bir arkadaşım anlatmıştı küçük bir kasabadan İstanbul'a üniversite okumaya gitmişler.Daha yeni öğrenciler.Kadıköy iskelesinden vapura binip karşıya geçecekmişler ama aralarında bir anayol kalmış.Birazda acele ediyolar.Neyse trafik ışığı yayaya kırmızı yanıyor.12-13 geri sayıyor.Bunlar iki  arkadaş sabredememişler 3 saniye kala karşıya geçmek için harekete geçtmişler.Ama nafile araç yoğunluğundan yolun ortasında kalakalmışlar..Sonra yeşil yanmış ve diğer yayalar arkalarından yetişmiş.Sonra saçlarını arkadan bağlamış ak saçlı bir adam bizim arkadaşın yanına yaklaşmış  ve "evladım medeniyete 3 saniye kalmıştı" demiş.Kafamıza dank etti bu cümle ve bir daha mı aman dedik demişti. Hakikaten medeniyet bi o kadar zor ve bi o kadar kolay :)

Sayın @asturias iyi dilekleriniz ve değerli görüşleriniz  için teşekkür ederim. Dediklerinize katılıyorum.

Sayın @kimi-emd iyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Sizede geçmiş olsun. Fiyatlandırma konusunda tam bir bilgiye sahip değilim ama eğer yolum düşerse soracağım bu olayı(en yakın servis 120 km uzakta:( ). Hasar danışmanı maksimum bu civarda(800tl) tutar ama altı bir meblağ biraz zor demişti. Banada yetkili servise git, onca kasko garanti vb. ücret ödedin yapsınlar dediler , hatta bi tanıdığım dışarda yaptırırsan ve ben senden araç almak istesem ne bileyim ne yapıldı ne değişti nasıl bi hasar vardı da düzeldi , değişeni takılanı orjinal mi vb. sorarım dedi,servis kaydın olursa herşey ortada olur demişti. Zaten al sat için almadım. 4-5 senedir niyetliydik aldık şükür Allah izin verirse yine bi 4-5 yıl binmeyi düşünüyorum. Şimdilik yaptırmayı düşünmüyorum ama senelik bakımda bi elden geçecek gibi niyetim o yönde. Artık oldu bi talihsizlik 100 yukarı 200 aşağı vereceğiz . Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim tekrar geçmiş olsun.

@neokaos Ne demek hocam  bi faydam  yardımım dokunduysa ne mutlu bana. Sizde sağolun güzel dilekleriniz için. İnşallah bir daha böyle olaylara maruz kalmayız. Nazarlık olup geçsin diyelim. 

Sayın forum üyeleri selamlar saygılar.

Tamponumda ince birkaç çizik var, onu kapatmak için  şu ürün http://www.hepsiburada.com/sonax-cizik-giderici-pasta-75-ml-p-OTSON320100-yorumlari?sayfa=2 yeterlimidir? Yoksa çizik kalemi yeterlimi ya da hiç ellemeyim mi?

Bunların boyaya tampona bir zararı olur mu hiç kullanmadım daha önce?

Hasarlı aracım şurada eğer bir işe yaramazsa ya da araca bir faydası olmayacaksa 5-6 lira gitsin çöpe , sonax 28 lira çünkü.

Değerli fikirlerinizi ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın @Orhan Hoca siz daha tecrübelisiniz bu konuda. Teşekkür ederim aldım geçtim kalemi.

Sayın @Orhan Hoca o gün katılmam elzem olan bir seminer için gelmiştim. Yemek yiyip tekrar geldiğimde durum resimlerdeki gibiydi. Ara sokaktı zaten in cin top oynuyordu. Ben koyarken araç yoktu önümde. Herşey 1 saatte olup bitmişti. Seminerden sonrada o hışımla servise gittim onlarda bişey yok dediler, çıkıntılı-girintili  yerleri de yerine sokunca fazla bir şey yok gibi geldi.Polisti karakoldu tutanaktı vb. yapmak gerekmiş uğraşmak gözüme geldi açıkçası. 

Sayın grup üyeleri selamlar selamlar. Resmini paylaştığım ufak çizik giderici ve rötuş kalemi nasıl kullanılır ? Birebir kullanım prosedürüne mi uymalı yoksa ekstra tecrübeyle sabit yapılması gereken başka birşeyler var mı? Bazı yerlerde siyahlaştığı koyulaştığı söylenmiş doğru mudur ya da yanlış kullanımdan dolayı mı olmuştur böyle bir şey? Yoksa hiç uygulamamalımıyım?

Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

WP_20160224_18_51_33_Pro.jpg

Geri
Üst Alt