tampon hasarı

neokaos

Üye
İsim
Neo
park halinde aracıma önden vurmuşlar. ön siyah ızgara tutamaçları kırılmış. Alttaki metal renkli çıta yerinden çıkmış . Kısmi 3-5 Cm 1-2 çizik var. Koşa koşa servise gittim 800 tl ye yakın tutar arkadan çıtada kırılmış siyah ızgara değişir kısmı boya atılır dediler. Plakada yamulmuş o olmasa belli değil ama çok canım sıkıldı  daha 2 ay oldu alalı... Aman dikkat etsin herkes sadece sürmeyle değil koyduğun yerdede tedbir almak gerekmiş . Kimseyi de bulamadım adam vurmuş gitmiş..

3.JPG

5.JPG

1.JPG

burda ise 3 çıtada kırılmış

2.JPG

son resimde siyah ızgarayı ve parlak çıtayı elle dişleri yerine sokarak yerleştirdiler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@neokaos

Değerli Hocam;

Geçmiş olsun.

Aracın tamponundaki izler esnee nedeniyle kabaran boyadan da oluyor.

Fakat alttaki çizikler rötuşla geçecek gibi

Alttaki metalik şeritin ek yeridir orası kırık yok gördüğüm kadarıyla.

Sadece ızgarayı tamir imkanı varsa tamir eğer yoksa da değiştirin yeterli derim ben.

Ben mini onarıma girmeye bile gerek görmezdim.

Sizin gözünüze de çok takılmayacaksa nazarlık olarak kalsın. İkinci el satarken inanın böyle şeyleri. "boya yaptırmadım bu kadarcık şey için" diyerek satarken takdir bile alırsınız boyatmadığınız için.

Allah nazardan saklasın Hocam

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun,

Sent from my iPad using Tapatalk

büyük geçmiş olsun hocam.nasip valla hiç bir şeyin garantisi yok..

geçmiş olsun inan böyle hayvanlar yüzünden sokağa araba koyamaz olduk. vurup kaçma ney bilmiyorum. ben yerinizde olsam lokal boya ve plastiğide çıkma bulurum 250 tl ye hepsi biter

@neokaos

Değerli Hocam;

Geçmiş olsun.

Aracın tamponundaki izler esnee nedeniyle kabaran boyadan da oluyor.

Fakat alttaki çizikler rötuşla geçecek gibi

Alttaki metalik şeritin ek yeridir orası kırık yok gördüğüm kadarıyla.

Sadece ızgarayı tamir imkanı varsa tamir eğer yoksa da değiştirin yeterli derim ben.

Ben mini onarıma girmeye bile gerek görmezdim.

Sizin gözünüze de çok takılmayacaksa nazarlık olarak kalsın. İkinci el satarken inanın böyle şeyleri. "boya yaptırmadım bu kadarcık şey için" diyerek satarken takdir bile alırsınız boyatmadığınız için.

Allah nazardan saklasın Hocam
Sn. Murat Hocam dediğiniz gibi daha önceki aracımı ezik marşpiyel ile sırf tamir görmedi aracım alan görerek alsın diye 4.5 sene bindim. Alan kişide"abi yaptırsaydın almazdım" demişti. Gözüme çok batmasına rağmen iyiki yaptırmamışım demiştim satarken...SELAMLAR...

image.jpeg

Geçmiş olsun

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam çok geçmiş olsun. Ne kadar ufakta olsa insanın içinden bir parçayı sanki bağırta bağırta söküp atıyorlar. Çünkü severek büyük emekler harcayarak sahip oluyoruz. Şu forumda üye arkadaşların hepsi için araçları üzerine bindikleri 4 tekerlekten çok ötede olduğu için bu kadar canımız acıyor. Maalesef millet olarak insan olmayı öğrenemedik tabiki bunun dışında kalan arkadaşlarımı tenzih ederim. Ne zaman karşımızdakine saygı göstermeyi öğrenirsek, ne zaman gerçek medeniyetin birlikte huzurlu ve saygı-sevgi çerçevesinde yaşamak olduğunu öğrenirsek o zaman ülke olarak millet olarak önümüzün parlak olduğunu göreceğiz. Ama şuan uzak bir hayal gibi duruyor.

@neokaos Hocam çok geçmiş olsun. Nasıl canınızın yandığını ve nekadar sıkıntı çektiğinizi tahmin edebiliyorum. Belki forumdan görmüşsünüzdür yaklaşık 2 hafta kadar önce yayla gibi düz yolda giderken arkadaşın bir tanesi benim araca arka tampondan vurdu. Çok şükür ki sürterek geçtiğinden dolayı fazla hasar çıkmadı. Şu an aracım yetkili serviste yapılıyor 1300 TL hasar kaydı çıktı. Bana  arkadaşlarımdan dostlarımdan çoğu yetkili serviste yaptırmamı tavsiye etti.Bende herşey kayıt altında  olsun ve satacağım zaman karşımdaki insana güven vermesi açısında yetkili serviste yaptırma kararı almıştım. Eğerki aracınızı yetkili serviste yaptıracaksanız vw gende yeni bir uygulama var artık almayandan gelen işçilik fiyatlarına göre çalışıyorlar. Bu yeni uygulamaya her yetkili sevis geçmiş değil naçizane tavsiyem yeni uygulamaya geçmeyen yetkili serviste yaptırırsanız 800 değilde 500 veya 600 e yaptırabilirsiniz. Örnek olarak ben ankarada aracımı vw etimesgut yetkili servisinde yaptırsaydım 1600 TL hasar kaydı oluşacak ve ben kaza raporunda %100 hatasız çıkmama rağmen 200 TL ekstra işçilik parası çıkacaktı. Ama ben bu yeni uygulamaya geçmeyen  vw eskihisar yetkili servisinde aracımı yaptırdım 1300 TL hasar kaydı çıkıyor ve cebimden parada çıkmıyor. Tekrar tekrar geçmiş olsun üzüntünüzü gönülden paylaşıyorum.

Sayın üyeler değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. Geç bi geri dönüş yaptım kusura bakmayın. Geçerli nedenlerle pc başına geçemedim bi kaç gün.

Sayın @silvershadow iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.İlk başlarda gözüme büyük bir yara gibi göründü lakin grup üyeleri ve etrafımdaki eş dostun telkin ve teskinleriyle artık önemsememeye başladım. Etrafımdaki eski yeni araçlara bakınca hemen hepsinde bi tampon sorunu çiziği vb. olduğunu fark ettim.Dediğiniz gibi yaptırmayı şu an için düşünmüyorum ancak Allah'ın izniyle seneye kasko yaptırdıktan sonra senelik servis bakımında düzelttirmeyi planlıyorum.

Geri
Üst Alt